INZERCIA

Nezabúdajte na pitný režim!

Dodržiavať pitný režim je dôležitý počas celého roka. Nedostatok vody je pre organizmus veľmi zaťažujúci – pri nedostatku tekutín sa cítite unavenejší, malátnejší, môže Vás pobolievať hlava.

Prečo mám dodržiavať pitný režim?

Dodržiavať pitný režim je dôležité v priebehu celého roka, nielen počas letných mesiacov. Nedostatok vody je pre organizmus veľmi zaťažujúci – možno ste už aj Vy postrehli, že pri nedostatku tekutín sa cítite unavenejší, malátnejší, môže Vás pobolievať hlava. Zaťažené sú obličky aj krvný obeh. Príjem tekutín by si mali veľmi dôsledne strážiť starší ľudia a rodičia by mali dať pozor, aby mali dostatok tekutín aj ich ratolesti.

Objavte pohár, ktorý bude vždy nablízku a dodá Vám štýl >>

Ako správne prijímať tekutiny?

Pravdepodobne ste už počuli, že odporúčaný denný príjem tekutín pre dospelého človeka je 2 litre. Táto hodnota ale nie je univerzálna – potrebné množstvo tekutín je totiž priamo úmerné hmotnosti a ovplyvňuje ho aj námaha a okolité prostredie. 2 litre sú množstvo, ktoré potrebuje za deň vypiť človek vážiaci cca 60 kíl (v horúcich letných dňoch, samozrejme, viac). Málokto tiež vie, že piť treba priebežne, častejšie a v menších množstvách, nie jednorazovo. Dôležité je aj načasovanie – správne by ste mali piť najneskôr pol hodinu pred jedlom a najskôr pol hodinu po jedle.

Objavte zdravý variant plastových prenosných pohárov >>

Aké tekutiny prijímať?

Nie každý nápoj je rovnako vhodný na zavodnenie. Najväčší podiel v rámci pitného režimu by mala zastávať tá najdôležitejšia tekuktina – voda. Je pre telo najprirodzenejšia a poskytuje mu základné živiny. 

osviežujúci ľadový čaj

Vhodným spestrením pitného režimu sú ovocné a niektoré bylinkové čaje, ktoré môžete piť vo väčších množstvách. Odporúčame ale nesladiť ich a dať si pozor pri ich výbere – ideálne je vyhnúť sa čajom s obsahom kyseliny citrónovej, ktorá môže spôsobiť pálenie záhy.  Ďalším vhodným doplnkom sú minerálne vody, pre rozdielny obsah minerálov je vhodné ich striedať a určite by nemali byť výlučným zdrojom tekutín. Ani ovocné šťavy a džúsy by nemali tvoriť hlavnú časť nápojového lístka vzhľadom na vyšší obsah energie a cukrov. Nápoje s obsahom kofeínu telo odvodňujú, pite ich preto s mierou a doplňte si po nich tekutiny pohárom vody navyše. Sladené nápoje (ani tie s náhradnými sladidlami) do pitného režimu, rovnako ako alkohol, nepatria.

Keď je pohár Váš kamarát ... >>

Ako dodržiavať pitný režim?

Teraz si možno poviete – číta sa to síce pekne, väčšinu z týchto informácií už poznám, ale ako mám takýto režim dodržiavať, keď som veľmi zaneprázdnený? Tu je niekoľko tipov, ktoré Vám s tým pomôžu:

  • Vypite pohár vody hneď, ako vstanete z postele. Prospeje to Vášmu lymfatickému systému a denné činnosti budete vykonávať ľahšie. Takisto tým odstránite toxíny z tela, naštartujete metabolizmus a podporíte tvorbu nových krvných a svalových buniek.
  • Nastavte si pripomienku v mobile alebo na počítači, ideálne 1x za hodinu. Pomôže Vám zvyknúť si na pravidelné pitie a postupom času už pripomienky nebudete potrebovať.
  • Postavte si na stôl fľašu s nápojom, aby ste ju mali na očiach.

Sko do práce? To je môj štýl! >>

  • Ešte lepšou voľbou ako plastové fľaše sú sklené poháre – sklo je zdravotne neškodný materiál, z pohára si môžete kedykoľvek odpiť a ak si zvolíte praktický aj vizuálne zaujímavý produkt, ako napríklad prenosný pohár do práce aj na doma Glasslock s patentovaným uzatváraním , zaujme nielen Váš pohľad, ale určite aj pohľad Vašich kolegov. Môžete si doň naliať vodu či čaj aj namiešať Váš obľúbený mliečny koktejl. Tento šikovný pohár môžete bezpečne zavrieť, takže nehrozí žiadne vyliatie vody na klávesnicu a pracovný stôl. A vziať si ho so sebou môžete kamkoľvek. 

    Teraz len za 7,90 € + DOPRAVA za 1 € ! Objednať >> 


    prenosný pohár glasslock

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Virtuálne sídlo v Bratislave

Cenové porovnanie virtuálneho sídla a prenájmu kancelárií a analýza výhod a benefitov. Upozornenie na riziká a nevýhody.

Tlačové správy

Dovolenka snov či chladnička plná jedla? Oslavujte s BILLA

BILLA tento rok oslavuje svoje 25-ročné pôsobenie na Slovensku, svojim zákazníkom sa rozhodla venovať ceny v hodnote 1 milión EUR.

Tlačové správy

Bardejov by mal byť konečne nezávislý

Nikdy som sa nemiešal do politiky viac, ako bolo nutné.

Tlačové správy

Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom

Luxusné európske a zaoceánske plavby sú oveľa dostupnejšie vďaka letenke v cene.