INZERCIA

Prihláste nápad, ktorý reštartuje Slovensko a vyhrajte

V 2. ročníku súťaže ReŠtart Slovensko je možné do 22. októbra 2013 podávať projekty i hlasovať o najlepšie nápady.

V 2. ročníku súťaže ReŠtart Slovensko je možné do 22. októbra 2013 podávať projekty i hlasovať o najlepšie nápady.

Tromi úvodnými stretnutiami v Bratislave, Žiline a Košiciach odštartoval ďalší ročník súťaže ReŠtart Slovensko, ktorý realizuje Centrum pre filantropiu (CPF). Na stránke www.restart.ludialudom.sk už pribudli prvé nápady, ktoré pomôžu riešiť problémy Slovenska cez webové a mobilné nástroje a ďalšie je možno registrovať až do 22. októbra 2013.  Súčasne bolo spustené aj hlasovanie o pridávaných projektoch.

„Verejnosť môže dať projektu hlas zdieľaním na sociálnej sieti a tiež odporučiť, ktorý projekt by mal byť posunutý do užšieho výberu. Bude ho tvoriť polovica projektov s najvyšším počtom takýchto hlasov. Z výberu projektov bude potom odborná porota vyberať 10 finalistov,“ vysvetľuje priebeh hlasovania v prvom kole súťaže koordinátor projektu Miro Lacko z CPF. Keďže hlasovanie i pridávanie projektov prebieha súčasne, môže dostať porota podľa pravidiel súťaže na posúdenie aj časť projektov, ktoré nezískajú vysoký počet hlasov, ale do užšieho výberu ich odporučia koordinátori súťaže. „Budú to najmä projekty, ktoré prihlasovatelia zaregistrujú v posledných dňoch a teda nemajú šancu získať toľko hlasov, ako projekty prihlásené na začiatku,“ dodáva druhá koordinátorka Ivana Brezinská. Dobré nápady majú teda šancu, aj keď budú do súťaže prihlásené neskôr.  

Z desiatich finalistov vzídu v druhom hlasovaní traja víťazi, ktorí pomocou webu či mobilnej aplikácie zlepšia transparentnosť štátnej správy, boj s korupciou, vyriešia ako efektívnejšie spravovať verejné financie, zlepšiť životné prostredie alebo nájdu riešenia pre lepšie presadzovanie rovnosti a tolerancie u nás. Na rozbeh svojich projektov získajú po 5-tisíc eur, ktoré poskytla spoločnosť SK-NIC, správca slovenskej internetovej domény.

Druhý ročník súťaže Reštart Slovensko realizuje Centrum pre filantropiu vďaka podpore Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia pre sociálne zmeny.

Centrum pre filantropiu je nezisková organizácia, ktorá už od roku 2002 prispieva k rozvoju občianskej spoločnosti a kultivácii darcovstva na Slovensku.

Kontakt: Centrum pre filantropiu, Kozia 11, 811 03 Bratislava, 0918/ 905 801, www.cpf.sk

email: lacko@changenet.sk, brezinska@changenet.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK

V hre je preukaz MAXI KLASIK a prestíž!

Dizajn exteriéru nových jednotiek môžu navrhnúť samotní cestujúci (vizualizácia).
Tlačové správy

Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci

Využívate veľkonočné voľné dni na cestovanie? Tieto destinácie sú práve v kurze.

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch