SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Sedacie vaky rimmoo - skutočný príbeh Made in Slovakia

Časopisy, dizajnové štúdiá, neskôr obchodné domy, rôzne showroomy, jednoducho vytrvalé hľadanie vhodného nábytku.

Časopisy, dizajnové štúdiá, neskôr obchodné domy, rôzne showroomy, jednoducho vytrvalé hľadanie vhodného nábytku. Takto začína naša strastiplná cesta k vysnívanému zariadeniu našich príbytkov, pričom z každej strany sme „masírovaní“ ďalšou a ďalšou ponukou, čo výrazne komplikuje a ovplyvňuje naše rozhodovanie.

1-r980_res.jpgNa začiatku je inšpirácia, ktorá sa postupne pretavuje do samotnej realizácie nášho „domáceho projektu“.  Niekde na polceste si však čoraz viac začíname všímať kvalitu produktu, a v neposlednom rade aj pôvod výrobcu, čo v posledných rokoch bolo vzhľadom na ponuku na trhu celkom zbytočné. No a keď v našom najužšom výbere medzi top favoritmi nájdeme výrobok označený MADE IN SLOVAKIA, nenechá nás to vôbec chladnými.

Veľmi zaujímavá, mladá značka sedacích vakov, pri ktorej radi vidíme nápis Originálny Slovenský výrobok, pochádza spod Zobora a tvrdí nám, že povýšila sedacie vaky na sedacie kreslá. Áno, dnes Vám veľmi radi predstavíme slovenského výrobcu sedacích vakov - značku „rimmoo“.

Márne by ste hľadali veľkú výrobu, kde sa otáčajú nákladné autá s materiálom, kde za výrobnými stolmi zoradenými v jednom rade sedia celkom bez slov krajčírky, nespúšťajúce oči z ihly svojho šijacieho stroja. Naopak, vošli sme do dielne s malou výrobou a porozťahovanými výrobkami po podlahe. Skoro okamžite dostávame informáciu o finalizovaní novej detskej kolekcie, čomu zodpovedalo množstvo farebných sedacích vakov všade okolo nás. Zaujímavo riešený stojan na látky v podobe úľa a rady pripravených sedacích vakov na stojanoch, či zabalených na vyskladnenie. Nachádzame sa priamo v ohnisku zaujímavých nápadov a tvarov, ktoré nás tak veľmi pri dohadovaní tejto návštevy zaujali.

2-r443_res.jpgPracovný stôl na rezanie látok s pokreslenými nákresmi a strihové šablóny po stenách s popísanými názvami mien výrobkov sú na prvý pohľad v neustálom pohybe. Jemný šum šijacích strojov ustáva a my prechádzame po podlahe plnej poodstrihávaných nití, medzi ktorými sa miestami objavuje aj polystyrénová guľôčka.

Krátke zoznámenie sa s pracovníkmi, ktorí k nám skoro okamžite vyštartovali s automatickým predstavením. Už po krátkej chvíli sme sa všetci spoločne zasmiali, keď sa k nám pripojil manažér mladej slovenskej značky sedacích vakov. Zamestnanci totiž nič netušili o našej návšteve, alebo ak chcete exkurzii a predstavil nás ako nových majiteľov. Nastalo dramatické ticho, ktoré po chvíli sám prerušil uškŕňájúc sa v kútiku úst. Už po pár minútach je nám jasné, že v tejto spoločnosti prevláda skoro až rodinná atmosféra.

Samotné predstavenie značky, ako aj priebeh a postup výroby sme spoločne absolvovali naprieč strihacími alebo šijacími stolmi, kde sme sa dozvedeli zaujímavosti o kvalite poťahových látkach, strihaniu či obnitkovaniu. Nezaostala ani pani vedúca, keď nám detailne začala predstavovať samotné šitie. Vedeli ste napríklad, že na všetkých sedacích vakoch rimmoo je použité dvojité prešitie? Alebo, že exteriérové sedacie vaky môžete mať neustále vonku na slnku a nevyblednú?

Možno by sme sa ešte stále rozprávali pri hlavnom šijacom stole, ale po zdanlivo dôležitom telefonáte majiteľa spoločnosti (slušne sa nám ospravedlnil zo slovami „náš zákazník náš pán“), sme sa presunuli k zaujímavej konštrukcii. Nie ani na piaty pokus sme sa netrafili do správneho označenia tohto čuda. Rozuzlenie bolo jednoduché a veselé – stojan na nasýpanie polystyrénových guľôčok. Skoro okamžité naplnenie sedacieho vaku nás šokovalo. Následne prehrabanie rúk v náplni rimmoo (polystyrénová náplň do sedacích vakov), by zase určite rozveselilo úplne všetky deti. 

3-r924_res.jpgZažili ste už niekedy všeobecne hlasné prejavenie blaženosti? Keď nie, tak sa posaďte do sedacieho vaku. Nám sa podarilo posedieť si v celej plejáde sedacích vakov, ba dokonca aj na úplne nových, ešte nepredávaných kúskoch z práve finalizujúcej sa detskej kolekcie rimmoo KIDS. Štyria ľudia v neustálom pohybe a presúvaní sa od vaku k vaku, od pohodového sedenia až po úplne relaxačné. Všetci sme sa rýchlo zhodli, že v podstate je úplne jedno, ktorý si vyberiete, lebo na všetkých sa sedí výborne a pohodlne.

Čo dodať? Strávili sme zaujímavé dopoludnie v spoločnosti, ktorá sa snaží vytvoriť niečo viac ako len „obyčajný výrobok“. Úžasné veci pri zdanlivo jednoduchej práci, nás presvedčili o pridanej hodnote, ktorú do slovenských sedacích vakov primiešava správna chémia kolektívu pod krídlami zaujímavých nápadov majiteľa spoločnosti. Aj u nás existujú domáci výrobcovia, ktorí môžu konkurovať aj zahraničným značkám. No a pri značke rimmoo určite platí že povýšili sedacie vaky na sedacie kreslá.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Shell predstavil svoju stratégiu rozvoja Powering Progress, ktorá v sebe spája enviromentálne aj spoločenské ciele.


9 h

Sladké, extra veľké maliny či melóny bez jadierok nájdete v BILLA.


11 h

Jesenné cesty do exotiky sa oplatia teraz. Pomôžeme vám ich získať so zľavou.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu