SME
Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Radosti panónskej jesene

Keď krajinu zahalí jesenné svetlo, keď pivničky začnú dýchať vínom a všade voní husacina – vtedy je čas na Vašu jesennú dovolenku.

Keď panónsku krajinu zahalí jemné jesenné svetlo, dni sa krátia a noci sa stávajú chladnejšími, keď pivničky začnú dýchať vínom a všade rozváňa husacina – najneskôr vtedy nastáva čas Vašej jesennej dovolenky.

Ponúkame Vám pestrú panorámu objavov a zážitkov, ktoré čakajú práve na Vás – od wellnessovej ponuky kúpeľov, cez prírodné krásy, športové zážitky a kulinárske lahôdky až po špičkovú kultúru.

PRÍJEMNÁ JESEŇ V TERMÁLNOM SVETE

Doprajte si oddych. Vypočujte svoj vnútorný hlas a doprajte duši priestor na uvoľnenie. Vďaka ponuke Thermenwelt Burgenland sa Vám to podarí lepšie ako kdekoľvek inde. Lebo uprostred nádhernej krajiny je ľahké načerpať vitalitu, zdravie a krásu.

Dobrodružstvo pre deti a relax pre dospelých, vynikajúca ponuka a jedinečné atrakcie – to je jeseň v duchu „Best for Family“ v Burgenlande. Pozývajú Vás: najlepšie rodinné hotely Rakúska, útulné penzióny a romantické gazdovstvá a navyše jediné rakúske termálne kúpele pre bábätká a najväčší rodinný park v celej krajine. Na bábätká a malé deti čakajú panónske “bocianie hniezda” so špeciálnymi službami.

Vyberte si z našich ponúk TU , aby ste na rodinnú dovolenku v Burgenlande radi spomínali

 clanok490pxsirka-r245_res.jpg

JEDINEČNÉ PRÍRODNÉ DIVADLO

Panónska jeseň má čo ponúknuť aj pre milovníkov prírody. Okrem iného aj ozajstné „prírodné divadlo“ v podobe Národného parku Neusiedler See-Seewinkel a šiestich prírodných parkov, ktoré tvoria kulisy pre jedinečnú flóru a faunu ako aj mäkké jesenné svetlo ako hlavných protagonistov. Cezhraničný národný park Neusiedler See-Seewinkel, súčasť svetového dedičstva UNESCO, tvorí rozsiahla prírodná rezervácia, v ktorej pásma trstiny, slané mláky a močiarne lúky ponúkajú životný priestor 300 rôznym vtáčím druhom. Pozorovanie vtákov je veľkým lákadlom najmä od polovice októbra do decembra, kedy oblohou tiahnu divé husi v typických formáciách v tvare písmena V. Celý rad exkurzií so sprievodcom priamo v národnom parku a jeho okolí ponúka ešte viac: dozviete sa veľa nového o netopieroch, hadoch a jaštericiach, ak aj o „láske v tŕstí“ (o rozmnožovacích stratégiách zvierat), prejdete mystickou cestou splnu a nazriete do truhlice plnej bylinkových pokladov. Exkurzie nie sú určené iba pre peších, možno ich absolvovať aj koňmo, na kanoe a dokonca aj na solárnom člne. Posledným výkrikom športovej módy je spoznávanie jazera za pomoci Stand Up Paddling, teda pádlovaním postojačky. Túto disciplínu zvládnete na pokojnej jesennej hladine rýchlo a súčasne nadobudnete perfektnú kondíciu.

Vyberte si z našich ponúk TU

SPOZNAJTE ČARO KRAJINY

Spoznať čaro krajiny Vám umožní najmä v jesennom období bicykel,  ideálny dopravný prostriedok pre Vás a pre Vašu rodinu. Počasie býva vľúdne a umožňuje oddych s chutným občerstvením v prostredí plnom atrakcií. Okolie Neziderského jazera (Neusiedler See) ponúka 29 rôznych cyklotrás v celkovej dĺžke 970 kilometrov pre športových aj rekreačných cyklistov. Ich trasy vedú okolo slaných mlák v oblasti Seewinkel či cez vinohrady na svahoch pohoria Leithagebirge. Jazero ostane vždy na dohľad, a to nielen na klasickej cyklotrase Neusiedler See-Radweg. Z početných cyklotrás si vyberie každý tie svoje.

Región Rosalia ponúka špeciálne jazdcom na horských bicykloch päť tematických trás s dĺžkou vyše  100 kilometrov – so strmými zjazdmi, náročnými, ale aj príjemne jednoduchými úsekmi.

V strednom Burgenlande získava bicyklovanie celkom nový rozmer, okrem bežných cyklovýletov si tu môžete zajazdiť aj na drezinách, segwayoch alebo štvorkolkách.

Aj južný Burgenland je plný cyklistických noviniek, v súčasnosti ponúka už 18 požičovní elektrobicyklov, okrem toho cyklotúry so sprievodcom, napríklad do chráneného územia Lafnitzau.

Aby sme nezabudli ani na „obyčajné“ bicyklovanie, je k dispozícii 18 cyklotrás, medzi nimi klasické, ako je Weinidylle-Radweg (Vinárska idyla), či Paradies-Route (Cesta rajom), alebo Streuobstwiesenradweg, ktorý vedie priamo ovocnými sadmi.

Vyberte si z našich ponúk TU

SLÁVNOSTI SV. MARTINA – OSLAVA VÍNA & HUSI

Gagotanie husí sa stále považuje za jeden zo symbolov Burgenlandu a husi už viac ako desaťročie opäť oživujú panónske lokality.  Dnes  pobehuje  po burgenlandských pastvinách  6000 husí, ktoré sa pasú na šťavnatej tráve. To sú tie najlepšie podmienky na to, aby si mohli fajnšmekri vychutnať  delikátnu a jemnú hydinu. Napríklad počas kulinárskeho festivalu „Hus Burgenlandu“,  ktorý od polovice septembra do polovice decembra láka rozmanitým kreatívnym programom. Alebo počas „Martini“, sviatku, v ktorom sa stretnú hus a víno v období panónskej jesene.

Vyberte si z našich ponúk TU

 clanok490pxsirka2-r640_res.jpg


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Najväčšia sieť hobbymarketov OBI otvorila v Michalovciach celkom novú predajňu.


2 h
Ako aktualizovať radary, firmvér alebo jazyk hlasu?

Ako aktualizovať radary, firmvér alebo jazyk hlasového upozornenia v autokamere MIO? Pozrite si toto inštruktážne video:


3 h

Tesco has strengthened its ambition to tackle climate change by announcing a new group-wide, net-zero target for its operations.


10 h
Skryť Zatvoriť reklamu