SME
Pondelok, 17. február, 2020 | Meniny má Miloslava
INZERCIA

Na očné vyšetrenie nemusíte čakať niekoľko mesiacov

Koncom októbra 2013 schválil parlament Novelu zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti, ktorá má zamedziť lekárom využívať možnosti prednostného vyšetrenia pacientov vo svoj prospech.

Koncom októbra 2013 schválil parlament Novelu zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti, ktorá má zamedziť lekárom využívať možnosti prednostného vyšetrenia pacientov vo svoj prospech. 

Od nového roka by sa tak malo zamedziť hádkam pacientov o tom, kto prišiel skôr a kto je u lekára na rade. Podľa prezidenta Asociácie súkromných lekárov Ladislava Pásztora však môže novela spôsobiť to, že v niektorých ambulanciách budú pacienti čakať dlhšie ako doteraz. Je teda otázne nakoľko pozitívnu zmenu novela prinesie a či prednostné objednávanie predsa len malo svoje opodstatnenie.

MUDr. Michal Králik zo súkromného očného centra UVEA Mediklinik v Martine prízvukuje dôležitosť starostlivosti o pacienta: „Pacienti, ktorí sa u nás objednajú k lekárovi na konkrétny čas, si môžu byť istí, že v danom čase budú ošetrení. Priemerná čakacia doba sa tu pohybuje od 7 dní do troch týždňov“.

Ako pre oftalmológa, tak i pre bežného lekára je dôležité mať presný harmnogram prijímania pacientov hlavne preto, aby sa nestalo, že pacient bude čakať niekoľko hodín na vyšetrenie a v daný deň ho nebude môcť lekár prijať. Vďaka skorému termínu vyšetrenia vieme v prípade očných ochorení zakročiť včas a predísť tak zhoršeniu zdravotného stavu,“ uviedol medicínsky riaditeľ očného centra UVEA Mediklinik, MUDr. Peter Žiak, PhD. 
 

Tím, ktorý vás nenechá čakať

V očnom centre UVEA Mediklinik sa o pacientov starajú renomovaní odborníci. Špecialistom na laserové operácie sivého zákalu je MUDr. Peter Žiak, PhD., ktorý operácie vykonáva od roku 1994. MUDr. Jaroslav Nikel sa venuje chirurgii katarakty a refrakčnej chirurgii, vrátane excimer – laserových výkonov. MUDr. Diego Chicharro je odborníkom vitoretinálnej a retinálnej medicíny, ako aj refrakčnej chirurgie a chirurgie katarakty. V rámci predošlých

zamestnaní a zahraničnej praxe sa pohyboval na prestížnych očných klinikách vo Veľkej Británii, v Španielsku, Švajčiarsku a Austrálii. O detského pacienta sa v očnom centre UVEA Mediklinik postará MUDr. Iveta Katuščáková, ktorá je odborníčkou na detskú oftalmológiu a operácie strabizmu.

www.uvea.sk

uvea mediklinik

uvea mediklinik

Očná klinika UVEA Mediklinik je jedným z najmodernejšie vybavených zdravotníckych zariadení nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Poskytuje komplexnú starostlivosť o oči počnúc diagnostikou oka, odbornú pomoc pri výbere okuliarov, či šošoviek, až po operačnú a pooperačnú starostlivosť. Klinika ponúka všetky dostupné operačné výkony v odbore oftalmológia, vrátane najmodernejších operačných výkonov s použitím femtosekundového lasera. Tím kvalifikovaných lekárov s viac ako 15 ročnými skúsenosťami dokáže riešiť akýkoľvek oftalmologický problém pacienta v každom veku. Komplex kliniky zahŕňa aj ambulanciu, optiku a lekáreň. Očná klinika UVEA Mediklinik vznikla v decembri 2012 a nachádza sa v meste Martin, mestskej časti Priekopa. Ďalšie informácie nájdete na www.uvea.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Potraviny išli ľuďom v núdzi, uvarili 4,7 milióna porcií jedál

Tesco počas minulého roka darovalo ľuďom v núdzi po celom Slovensku rekordné množstvo potravín.

Tlačové správy

Liptov in wintertime

Liptov is an ideal place to relax, get to know Slovak folklore and nature, swim in all weather conditions, but also to try sports.

Tlačové správy

Gambrinus skončil s výrobou piva v plastových fľašiach

Vyzýva ľudí na celom Slovensku: Pridajte sa k nám a zapojte sa do Veľkého jarného upratovania.