SME
Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Máte už pripravenú mechanizáciu na odpratávanie snehu?

Meteorológovia predpovedajú, že v našom klimatickom pásme už aj v nižších polohách sa objaví prvý sneh.

Meteorológovia  predpovedajú, že v našom klimatickom pásme už aj v nižších polohách sa objaví prvý sneh.

Tíško poletujúce vločky  nám pripomínajú tú minulú zimu. Vynára sa nám obraz okolitej krajiny prikrytej snehobielou perinou. Túto idylickú predstavu  však striedajú aj spomienky na starosť s neodhrnutým chodníkom, prístupovou cestičkou k nášmu obydliu, či garáži.Mimoriadna nádielka snehu tej minulej zimy určite mnohých z nás preverila, ako sme boli pripravení na takúto situáciu, ako sme boli schopní také veľké návaly snehu efektívne odpratávať.Pokiaľ nám množstvo odpratávaného snehu dalo poriadne zabrať, iste nám príde vhod možnosť získať nové informácie o prostriedkoch uľahčujúcich túto prácu.

Opýtali sme sa preto vedúceho predaja pána Rolanda Rajtáka v Gazda MotorCentre v Bratislave, na Hodonínskej 7/A, v predajni  renomovaných svetových značiek záhradnej a lesnej techniky :

Aké rady nám poskytnete pri výbere techniky na uľahčenie prác s odpratávaním snehu pri našich obydliach?

Zväčšujúci sa objem snehovej nádielky v posledných rokoch nás núti zadovážiť si výkonnejšie prostriedky na vykonávanie týchto zimných prác. V našej ponuke je samozrejme aj ručné ergonomické náradie od firmy FISKARS,  ako sú lopaty na sneh,  odhŕňače na sneh, škrabky na ľad, tieto sú však určené iba na odpratávanie snehu malého objemu. Výkonnostným skokom  v technických prostriedkoch na odpratávanie snehu sú však jednoznačne snehové frézy.Jednoduchá manipulácia, nenáročná údržba a komfort pri práci robí snežné frézy veľmi atraktívnymi pomocníkmi. Pomocou snežnej frézy odstránite veľké množstvá snehu za krátky čas s minimálnou fyzickou námahou. Jednotlivé frézy sa od seba líšia výkonom motora, pracovným záberom a množstvom odhodeného snehu. Niektoré sú vhodné na práce okolo domu, iné skôr do oblastí s väčším množstvom snehu a s ťažšími podmienkami. Pri výbere tej najvhodnejšej snehovej frézy je dobré zhodnotiť z akého povrchu chceme sneh odpratávať, aká je jeho členitosť, veľkosť odpratávanej plochy, aj množstvo odpratávaného snehu.

Elektrické snehové frézy

Menšie snehové frézy si poradia s nízkou vrstvou čerstvo napadaného snehu v okolí domov a na chodníkoch.

elektrické snehové frézy

Motorové snehové frézy

Jednostupňové snehové frézy

sú určené na odpratávanie snehu na menších plochách. Sú ľahké a nenáročné na obsluhu. Pri svojej prevádzke potrebujú pevný podklad ako je chodník, parkovisko, alebo cesta.

jednostupnové snehové frézy

Dvojstupňové snehové frézy

sú vhodné do rozľahlejšieho terénu s veľkým množstvom snehu s možnosťou jeho premiestnenia na väčšiu vzdialenosť.

dvojstupnové snehové frézy

Trojstupňové snehové frézy - NOVINKA

sú vhodné do rozľahlého terénu s veľkým množstvom aj zľadovateného snehu s možnosťou jeho premiestnenia na väčšiu vzdialenosť.

trojstupňová snehová fréza - novinka

Akú snehovú frézu používať?

Elektrická snehová fréza postačí v prípade, ak sa chystáme odpratávať sneh spred domu na menšej a rovnej ploche. Pretože elektrické frézy majú menší výkon, hodia sa na menšie množstvá skôr čerstvého, neušliapaného snehu. Výhodou je minimálna údržba, nevýhodou obmedzenosť dosahu pomocou pripojenia elektrickým káblom.
Motorové snehové frézy sú výkonnejšie a robustnejšie stroje, pre využitie aj v nerovnom, či nespevnenom teréne. Hravo odpracú väčšie množstvo aj zamrznutého, ušliapaného, či ťažkého snehu. Motorové frézy s výkonnejšími motormi so širším pracovným záberom sa používajú aj na komunálne práce, rozsiahlejšie areály, parkoviská a pod.

Potrebujeme jednostupňovú, dvojstupňovú alebo trojstupňovú snehovú frézu?

Jednostupňová snehová fréza sa používa skôr na čerstvý sneh. Je poháňaná závitovkou, ktorá zabezpečuje aj pojazd frézy. Tým je obsluha jednoduchšia a ovládanie ľahšie. Sneh je dopravovaný a následne vyhadzovaný cez nastaviteľný komín.
Dvojstupňová snehová fréza je vhodná aj na nespevnený terén väčšej rozlohy. Veľká závitovka z pevného materiálu nepozná prekážku ani v závejoch, sneh dopraví k vysokootáčkovej vrtule, ktorá zabezpečí odhodenie snehu na potrebnú vzdialenosť.
Trojstupňová snehová fréza  (novinka zimnej sezóny 2013/2014) pozostáva zo stredovej závitovky, ktorá ukrajuje aj tvrdý sneh ako vrták. Po ľavej a pravej strane stredovej závitovky pracovné závitovky tvaru X posúvajú sneh do  stredu – do druhého stupňa. Druhý stupeň tvoria dve ozubené závitovky, ktoré tlačia sneh do zadnej časti pracovného priestoru stroja. Tretí stupeň tvorí turbínové koleso, ktoré vysokou obvodovou rýchlosťou prostredníctvom otočného komína vymršťuje sneh vysokým oblúkom do usmernenej vzdialenosti. Výsledkom dômyselnej konštrukcie je odpratávanie snehu  trojstupňovou snežnou frézou  o 25% výkonnejšie a o 30% rýchlejšie ako  u konvenčných snežných fréz.

Myslite na sneh skôr ako vás zasype, zadovážte si svoju vlastnú snežnú frézu a sneh vás už nikdy neprekvapí.

Firma Gazda, spol. s.r.o. Bratislava Vám vo svojom novootvorenom Gazda MotorCentre na Hodonínskej 7/A v Bratislave poskytne podrobné informácie o týchto výrobkoch a poskytne Vám aj odborné poradenstvo pri výbere a servise. Samozrejmosťou je vykonávanie predajného servisu, t. j. zmontovanie stroja, nastavenie na požadovaný terén a predvedieme, prípadne zaškolenie obsluhy.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vedeli ste, že vypínače a zásuvky môžu aktívne prispievať k väčšej domácej hygiene?


10 h

Vyžaduje vaša prevádzka zvýšenie produktivity a efektívnosti práce?


11 h

Najväčšia sieť hobbymarketov OBI otvorila v Michalovciach celkom novú predajňu.


21 h
Skryť Zatvoriť reklamu