SME
Sobota, 7. december, 2019 | Meniny má Ambróz
INZERCIA

Môže dress-code pripraviť golfový klub o členov?

Pravidlá ako sa na golfového ihrisko obliekať, tzv.Dress-code, je v golfe veľmi často diskutovanou otázkou. Môže však byť príčinou znížených tržieb?

Spomínate si na deň, keď bol Barack Obama po prvýkrát zvolený za amerického prezidenta? Písal sa November 2008. V ten deň bola táto správa správou číslo 1 vo všetkých médiách na svete. Dopyt po informáciách súvisiacich s americkými prezidentskými voľbami bol obrovský.

Aj napriek tomuto obrovskému záujmu médií to však bola v ten daný deň na internetových stránkach BBC  až druhá najčítanejšia správa.

Správou číslo jedna bola iná novinka. Nemenej dôležitá informácia, že tradičný  Frinton Golf Club v Essexe so 113 ročnou históriou, zmenil pravidlá týkajúce sa oblečenia svojich členov. Napríklad hráči už nemuseli nosiť podkolienky, ak mali na sebe krátke nohavice.

Tento krok, ku ktorému sa pristúpilo kvôli sťažnostiam z radov mladších hráčov,  rozdelil 600 členný golfový klub na dva tábory. Nie všetci s touto zmenou súhlasili a časť členov trvala na tom, aby ostatné aspekty dress-code boli aj naďalej vyžadované a dodržiavané.

Vráťme sa ale k príbehu Frinton Golf Club. Prečo v takej veľkej miere zaujal čitateľov?

Preto, lebo milióny hráčov čakali na deň, kedy budú môcť vystaviť na ihrisku na obdiv svoje nohy? Alebo preto, že v mnohých ľuďoch takéto nelogické pravidlá v mene tradičných hodnôt vzbudzujú rozpaky prípadne až pobavenie?

Na svetovo najčítanejšom spravodajskom portáli Mail Online je takmer každý mesiac uverejnený príbeh, ktorý spochybňuje pravidlá dress-code. V marci 2012 uviedol, že „väčšinu amatérskych hráčov by vykázali z lokálneho ihriska ak by  tam dorazili v tričku a športových kapsáčových  šortkách“. Článok bol uverejnený spolu s fotkami Davida Beckhama, hrajúceho golf  na ihrisku v Los Angeles, samozrejme  v tričku a šortkách (nájdete TU)

To, čo sa dá považovať na týchto príbehoch za devastačné, je to, že sú oveľa viac čítané ako správy o vynikajúcej práci a úspechoch golfových klubov, napr. v oblasti životného prostredia, podpory miestnych komunít, juniorov atď.

Posilňujú tak negatívny  obraz o golfových kluboch, ktoré nezmyselne obmedzujú nových hráčov aj napriek tomu, že budúcnosť golfu je závislá práve na nich.

Colin Montgomerie nedávno vyhlásil, že golf má stále nádych elitárstva a všetky bariéry by bolo potrebné odstrániť.  Mike O'Connell, manažér Hoebridge Golf Club, dodal, že dress-code funguje ako prekážka pre vstup nových hráčov.

To môže znamenať katastrofu  hlavne v situácii, kedy mnoho golfových klubov prežíva a funguje na vyrovnanom rozpočte s nulovým ziskom a ďalšie dokonca hospodária so stratou.  Faktom, na ktorý nesmieme zabúdať, je ten, že aj napriek všetkej snahe a dobre odvedenej práci Golf Foundation a England Golf Partnership  v posledných rokoch, má takmer 3000 golfových klubov vo Veľkej Británii a Írsku o 228.000 menej členov, než tomu bolo pred 6 rokmi.

Skutočne by pomohlo zrušenie dress-code pravidiel zlepšiť finančnú situáciu golfového klubu?

V Škandinávii (ktorá má len málo klubov, ktoré striktne vyžadujú dodržiavanie dress-code)  je oveľa vyššia miera golfovej participácie ako v UK  ( vo Švédsku a na Islande počet golfistov presahuje 5% celkovej populácie)  A mnoho golfových klubov vo Veľkej Británii, ktoré uvoľnili dress-code pravidlá, zaznamenali nárast počtu hráčov.

ČÍTAJTE ĎALEJ TU:

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Aké sú výsledky prieskumu KPMG - Golf Participation in Europe 2013?

Golf by mal byť zábava

Viac článkov o manažmente golfových ihrísk nájdete na www.golfonline.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny

Kedy a komu sa oplatí rezervovať dovolenku s predstihom?

Tlačové správy

7 tipov, ako zariadiť malú kuchyňu

Patríte medzi majiteľov malých kuchýň? Tak určite viete, ako je niekedy ťažké navrhnúť jej priestor tak, aby sa do nej vše vošlo.

Tlačové správy

​​​​​​​Darujte pod stromček stolovú hru o Gorile

Ahoj vtáčik, si tu? Gorila ti radosť z Vianoc nepokazí. Priatelia sa dali dokopy a vyrobili vtipnú kvízovú hru o známych kauzách.