SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

VJka a dizajnérka Miša Chmelíčková inšpiruje Slovákov

Talentovaná VJka, tape-drawerka a ilustrátorka aktuálne pôsobiaca v Londýne sa stáva jedným zo zástupcov projektu Transform Today.

V nadväznosti na svoju dlhoročnú tradíciu spájania sa s inšpiratívnymi umelcami dnes značka Absolut s potešením oznamuje začiatok kreatívnej spolupráce s mladou slovenskou grafickou dizajnérkou Mišou Chmelíčkovou. Talentovaná VJka, tape-drawerka a ilustrátorka aktuálne pôsobiaca v Londýne sa tak stáva jedným zo zástupcov projektu Transform Today, aby Slovákom sprostredkovala odkaz: Budúcnosť nie je daná, je tým, čo z nej sami vytvoríme!

„Mišina tvorba je neuveriteľne široká, od posterov cez obaly kníh, tvorby loga, dizajnov na tričká, VJing, pri ktorom vytvára vizuálny doprovod k hudbe, až po tape-drawing a jednoduché, no pritom úchvatné diela vytvorené len za pomoci pásky," hovorí Lenka Bačková, brand manager Absolut, dodávajúc: „Odvaha púšťať sa do najrôznejších aktivít, entuziazmus jej tvorby a umelecké diela, ktoré sú často súčasťou priestoru a menia ho, to je aj esencia projektu Transform Today.“

Miša Chmelíčková sa tak spoločne s elektro-popovou kapelou Puding Pani Elvisovej a streetartovým umelcom Animom stávajú slovenskými tvárami novej globálnej kampane značky Absolut. V spolupráci na projekte Transform Today preberajú štafetu po štvorici globálnych umelcov – hudobníkovi a režisérovi Woodkidovi, návrhárke haute couture Yiqing Yin, digitálnom umelcovi Aaronovi Koblinovi a tvorcovi komiksov Rafaelovi Grampá.

„Každá vec, na ktorej človek pracuje, transformuje okolie, ale aj ľudí, ktorí sú jeho súčasťou. Pre mňa heslo Transform Today znamená napríklad to, že veci, ktoré chcem zmeniť, mám šancu zmeniť už dnes. Nečakať dozajtra,“ hovorí mladá dizajnérka a pokračuje: „Je to výzva. Veľa ľudí sa dokáže vo veciach zacykliť a zabudnúť na to, že niekedy chceli niečo inak. Tomu sa musíme vedieť vyhnúť.“

V spolupráci s Absolut čaká na Mišu už čoskoro tvorba unikátneho live umeleckého diela, ktorým transformuje verejný priestor. Od januára svoje VJ-ské schopnosti predvedie aj na šnúre klubových parties Absolut, kde sa bude o zábavu starať spolu s PPE a Animom, prvý event sa uskutoční už 16. januára 2014 v bratislavskom KC Dunaj. Viac o spolupráci Absolut s dizajnérkou Mišou Chmelíčkovou nájdete aj na interaktívnom webe http://www.transformtoday.sk/misa-chmelickova/ a tiež na www.facebook.com/AbsolutVodkaSlovakia.

MIŠA CHMELÍČKOVÁ

Mladá grafická dizajnérka, ale aj ilustrátorka, VJka či tape-drawerka - Michaela Chmelíčková hranice svojej tvorby určené nemá. Jej štýl, ktorý sama označuje ako jednoduchý, hravý, geometrický, farebný, funky, sci-fi a futuristický, je však rozpoznateľný spoľahlivo.

Narodila sa v Bratislave a už na základnej škole spolužiakom ponúkala vlastnoručne vyrábané časopisy, neskôr svoj talent rozvinula štúdiom na Katedre vizuálnej komunikácie VŠVU. Na konte má viacero výstav, v posledných rokoch už ako sólová umelkyňa.

Inšpiráciu pre svoju tvorbu s jemným retro nádychom nachádza najmä vo veciach z detstva, počítačových hrách, komiksoch či TV seriáloch z 80-tych rokov. Aktuálne dobíja Londýn, kde sa okrem iného spolupodieľa na podujatiach, ktoré spájajú britskú a slovenskú kultúrnu scénu a predstavujú Slovákov pôsobiacich v oblasti umenia, dizajnu a hudby.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 5 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 5 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 5 h
SkryťZatvoriť reklamu