SME
Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Spoznávajme spolu alternatívnu medicínu

Prevencia je základom zdravia a dobrou investíciou do budúcna.

,,Jesenné a zimné obdobie“

Príznačné pre toto obdobie je chlad a vietor. Škodlivinou sa stáva ak je nadmernej prevahe v organizme. ,,Jang a Jin“. Priblížme si tieto dva pojmy. Vo filozofickom chápaní taoizmu sú slová Jang a Jin pojmy na vyjadrenie dualizmu bytia. Protikladnosť v systéme mužskosť, ženskosť, protikladné je aj vzájomné spojené a vzájomne od seba závislé: prírodné javy (deň a noc, svetlo a tma, zdravie a choroba ,oheň a voda)a.i.

Vonkajší chlad- je jinová škodlivina, ktorá napadá jangové funkcie organizmu.

Charakteristika Jangu je aktivita, teplo, život, povrch, rozptyľovanie látok a.i. Všeobecným príznakom chladu je bolesť. Spočiatku lokálne postupne šíriace sa po celom organizme a ú to pocity chladu na dolných a horných končatinách, bolisti brucha a prípadné zvracanie. Postupným prenikaním chladu do hlbších štruktúr spôsobuje chlad bolestivé kontraktúry svalov, kĺbov a hlavy.

Vnútorný chlad - vzniká nezávisle na vonkajšom prostredí. Chlad vzniká pri deficite ,,Jangu“ najmä v dráhach srdca, sleziny a obličiek. Jinová charakteristika je v prevahe. Príčiny sú rôzne - vyčerpanosť org. po  psychickej a fyzickej stránke, in aktívny spôsob života, prepracovanosť bez následnej relaxácie a regenerácie.

 

Bolesť

Bolesť v poňatí východného myslenia je stagnácia (nie zastavenie) čchi (energie) a krvi. Bolesť rozdeľujeme na ostrú(akútnu), subakútnu a chronickú. Bolesť je špecificky vnímaný nepríjemný pocit, ktorý vedie organizmus k ochranným reakciám. Súčasný životný štýl s prevahou statického preťažovania(sedenie, státie, predklon), postihuje pohybové ústrojenstvo. Pri nečinnosti pohybového ústrojenstva dochádza k deformáciám kostrového aparátu, zníženie svalového tonusu, úbytok svalového tkaniva, nárast tukového tkaniva ,v organizme nastáva napätie z bolesti a následne aj psychické vyčerpanie. Bolesť je často dôvodom na vyhľadanie pomoci. Tradičná činska medicína má bohaté skúsenosti s liečbou bolestivých stavov. Terapie sú zamerané na odstránenie bolesti ,zmenou životného štýlu, stravou ,pohybom, myslením, manuálnymi technikami, termoterapiou, moxibuciou, auriculoterapiou, a.i.aku technikami.

 

Čchi - energia

Blíži sa koniec roka. Počas celého obdobia telo zápasí z rôznymi zmenami, ktoré vplývajú ako na psychickú ,tak aj na fyzickú stránku zdravia. Organizmus sa vyčerpáva  a postupne slabne. Najčastejšie príznaky vyčerpania (prázdnoty čchi) sú -malátnosť, duševná únava, závrate, rozmazané videnie, zvýšená teplota, bledá a matná tvár, krátky dych, nechuť rozprávať, tichý hlas, nechutenstvo, kašovitá stolica a.i. Fyziológia tvorby čchi a následné doplňovanie ovplyvňujeme bodmi na meridiánoch (čo sú akupunktúrne dráhy),pomocou moxibúcie, akupunktúry, stravy, fytoterapie. Základom zdravia je regenerácia a relaxácia organizmu. Opakované cielené terapie nám umožnia byť znova vitálnymi v akomkoľvek veku. Našou motiváciou by malo byť naše zdravie.

 

Prevencia je základom zdravia a dobrou investíciou do budúcna. V prípade otázok ma prosím kontaktujte na mail.

Vážme si sami seba.

 

 

Tradičná čínska medicína

Starohájska 2 Trnava

Poliklinika Družba

Suterén č.dv.011

Email: milankvotidian@gmail.com

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


18. sep

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


18. sep
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


17. sep
Skryť Zatvoriť reklamu