SME
Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Dobrá práca a lepší život

Firmy koncernu ZF ponúkajú svojim zamestnancom istotu a zabezpečujú im rôzne formy benefitov.

VÝROBNÝ KOMPLEX ZF v levickom priemyselnom parku funguje už od roku 2006. Spoločnosť ZF je v levickom regióne zastúpená firmami: ZF Levice, s.r.o. (výroba tlmičov a podvozkových komponentov) a ZF SACHS Slovakia, a.s. (výroba komponentov do spojok, dvoj hmotnostných zotrvačníkov a hydrodynamických meničov krútiaceho momentu).

V súčasnosti zamestnávajú takmer 1000 zamestnancov a ročný obrat sa pohybuje vo výške 130 miliónov eur. ZF sa tým zaraďuje medzi najväčších a stabilných zamestnávateľov nielen v regióne, ale aj v rámci Slovenska. Výhody pre zamestnancov ZF svojim zamestnancom ponúka istotu a zabezpečuje rôzne formy benefitov. Okrem tarifného platu majú možnosť čerpať z množstva finančných i nefinančných benefitov.

Medzi materiálne nefinančné benefity patrí letné i zimné pracovné oblečenie (montérky, tričká, uteráky), pracovná obuv a ich čistenie. Firma tiež umožňuje nadštandardné vzdelávanie prostredníctvom jazykových kurzov a odborných školení. Spoločnosť ZF dbá o zdravie svojich zamestnancov hneď niekoľkými formami:

  • bezplatné lekárske prehliadky,
  • nadštandardný pitný režim v horúcich dňoch,
  • mimoriadna lekárska prehliadka v medicínskom centre raz za 2 roky
  • závodná ambulancia priamo v areáli ZF,
  • vitamínové balíčky v zimnom období, či očkovanie proti chrípke.

K zlepšovaniu medziľudských vzťahov na pracovisku prispieva ZF organizáciou tímových

školení, ale i mimopracovných aktivít, ako sú Vianočný večierok, Family day, príp. tiež stretnutia s dôchodcami, ktorí pracovali v ZF. Zamestnanci majú možnosť stráviť dovolenku za zvýhodnené ceny na chatách v rámci Slovenska.

 

Nefinančné benefity

K ďalším významným nefinančným benefitom patrí flexibilný pracovný čas, možnosť využitia nadčasových hodín vo forme náhradného voľna a závodné stravovanie priamo v areáli podniku.

 

Finančné benefity

Pre väčšinu zamestnancov sú zaujímavé finančné benefity, ktorých je hneď niekoľko.             V prvom rade je to trinásty a štrnásty plat vyplácaný v plnej výške, darčekové poukazy k vianočným sviatkom a k Medzinárodnému dňu žien. Zamestnávateľ prispieva svojim zamestnancom na doplnkové dôchodkové poistenie a na dopravu do zamestnania.   Spoločnosť ZF poskytuje aj vernostný program a vypláca tiež prítomnostnú odmenu.  Spomínané benefity sú podmienené splnením určitých kritérií, ktoré určuje zamestnávateľ po dohode s odborovou organizáciou a ich realizácia je garantovaná kolektívnou zmluvou. Cieľom spomínaných benefitov je motivácia zamestnancov, pričom zamestnanci svojím pracovným výkonom vedia ovplyvniť výšku jednotlivých položiek.

Spolupráca so školami

Koncern ZF ako najväčší zamestnávateľ v regióne si vychováva aj svojich potenciálnych

zamestnancov z radov študentov stredných odborných škôl a vysokých škôl. Počas niekoľkých rokov spolupráce sa môže pochváliť aj konkrétnymi výsledkami, napríklad študenti SOŠ Pod amfiteátrom v Leviciach tento rok robili záverečné praktické skúšky priamo v závode. Úspešní absolventi dostali ponuku pracovať v ZF ako kmeňoví zamestnanci.

ZF na Slovensku zamestnáva v súčasnej dobe špičkových odborníkov, ktorí pôsobia v zahraničných závodoch koncernu, napr. v Nemecku, Číne, či vo Francúzsku.

Spoločnosť ZF v Leviciach má ambíciu ďalej sa rozvíjať a podporiť tak okrem iného aj zamestnanosť a celkový rozvoj v regióne. Strategický plán spoločnosti na najbližších päť rokov počíta s ďalším rozširovaním závodu.

zf009-r818_res.jpg

 

zf0695-r369_res.jpg

zf9608-r870_res.jpg

 

zf9609-r315_res.jpg

 

zfjedalenos5503g-r769_res.jpg

 

zfkantina-r150_res.jpg

 

zfkmetoband-r105_res.jpg

 

zflekarambulancia-r440_res.jpg

 

zfvianvecierok-r320_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


18. sep

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


18. sep
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


17. sep
Skryť Zatvoriť reklamu