SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Dobrá práca a lepší život

Firmy koncernu ZF ponúkajú svojim zamestnancom istotu a zabezpečujú im rôzne formy benefitov.

VÝROBNÝ KOMPLEX ZF v levickom priemyselnom parku funguje už od roku 2006. Spoločnosť ZF je v levickom regióne zastúpená firmami: ZF Levice, s.r.o. (výroba tlmičov a podvozkových komponentov) a ZF SACHS Slovakia, a.s. (výroba komponentov do spojok, dvoj hmotnostných zotrvačníkov a hydrodynamických meničov krútiaceho momentu).

V súčasnosti zamestnávajú takmer 1000 zamestnancov a ročný obrat sa pohybuje vo výške 130 miliónov eur. ZF sa tým zaraďuje medzi najväčších a stabilných zamestnávateľov nielen v regióne, ale aj v rámci Slovenska. Výhody pre zamestnancov ZF svojim zamestnancom ponúka istotu a zabezpečuje rôzne formy benefitov. Okrem tarifného platu majú možnosť čerpať z množstva finančných i nefinančných benefitov.

Medzi materiálne nefinančné benefity patrí letné i zimné pracovné oblečenie (montérky, tričká, uteráky), pracovná obuv a ich čistenie. Firma tiež umožňuje nadštandardné vzdelávanie prostredníctvom jazykových kurzov a odborných školení. Spoločnosť ZF dbá o zdravie svojich zamestnancov hneď niekoľkými formami:

  • bezplatné lekárske prehliadky,
  • nadštandardný pitný režim v horúcich dňoch,
  • mimoriadna lekárska prehliadka v medicínskom centre raz za 2 roky
  • závodná ambulancia priamo v areáli ZF,
  • vitamínové balíčky v zimnom období, či očkovanie proti chrípke.

K zlepšovaniu medziľudských vzťahov na pracovisku prispieva ZF organizáciou tímových

školení, ale i mimopracovných aktivít, ako sú Vianočný večierok, Family day, príp. tiež stretnutia s dôchodcami, ktorí pracovali v ZF. Zamestnanci majú možnosť stráviť dovolenku za zvýhodnené ceny na chatách v rámci Slovenska.

 

Nefinančné benefity

K ďalším významným nefinančným benefitom patrí flexibilný pracovný čas, možnosť využitia nadčasových hodín vo forme náhradného voľna a závodné stravovanie priamo v areáli podniku.

 

Finančné benefity

Pre väčšinu zamestnancov sú zaujímavé finančné benefity, ktorých je hneď niekoľko.             V prvom rade je to trinásty a štrnásty plat vyplácaný v plnej výške, darčekové poukazy k vianočným sviatkom a k Medzinárodnému dňu žien. Zamestnávateľ prispieva svojim zamestnancom na doplnkové dôchodkové poistenie a na dopravu do zamestnania.   Spoločnosť ZF poskytuje aj vernostný program a vypláca tiež prítomnostnú odmenu.  Spomínané benefity sú podmienené splnením určitých kritérií, ktoré určuje zamestnávateľ po dohode s odborovou organizáciou a ich realizácia je garantovaná kolektívnou zmluvou. Cieľom spomínaných benefitov je motivácia zamestnancov, pričom zamestnanci svojím pracovným výkonom vedia ovplyvniť výšku jednotlivých položiek.

Spolupráca so školami

Koncern ZF ako najväčší zamestnávateľ v regióne si vychováva aj svojich potenciálnych

zamestnancov z radov študentov stredných odborných škôl a vysokých škôl. Počas niekoľkých rokov spolupráce sa môže pochváliť aj konkrétnymi výsledkami, napríklad študenti SOŠ Pod amfiteátrom v Leviciach tento rok robili záverečné praktické skúšky priamo v závode. Úspešní absolventi dostali ponuku pracovať v ZF ako kmeňoví zamestnanci.

ZF na Slovensku zamestnáva v súčasnej dobe špičkových odborníkov, ktorí pôsobia v zahraničných závodoch koncernu, napr. v Nemecku, Číne, či vo Francúzsku.

Spoločnosť ZF v Leviciach má ambíciu ďalej sa rozvíjať a podporiť tak okrem iného aj zamestnanosť a celkový rozvoj v regióne. Strategický plán spoločnosti na najbližších päť rokov počíta s ďalším rozširovaním závodu.

zf009-r818_res.jpg

 

zf0695-r369_res.jpg

zf9608-r870_res.jpg

 

zf9609-r315_res.jpg

 

zfjedalenos5503g-r769_res.jpg

 

zfkantina-r150_res.jpg

 

zfkmetoband-r105_res.jpg

 

zflekarambulancia-r440_res.jpg

 

zfvianvecierok-r320_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Služby spoločnosti Arval Slovakia, ktorá je lídrom trhu operatívneho lízingu u nás, preto musia byť bezchybné.

5 h

Riaditeľ školy Vladimír Vajcík: Za úspechmi našej školy je viac faktorov, najdôležitejší sú však učitelia.

8 h

Na jeho budúcnosť sme sa opýtali Mareka Mičienku, obsahového manažéra Seduo.sk

19 h