SME
Pondelok, 20. marec, 2023 | Meniny má Víťazoslav

Komplexný prístup pri riešení zdravotných problémov človeka

Množstvo zdravotných komplikácií človeka dnešnej doby plnej stresu a zhonu je spôsobených problémami s chrbticou. Veľakrát o tom ani sami nevieme alebo si to neuvedomujeme.

LUČENEC. Odborným vzdelaním neurológ s dvomi získanými atestáciami z neurológie a treťou zo všeobecného lekárstva, dlhoročná prax v nemocniciach v Nitre, Lučenci a Brezne spojená aj s výkonom funkcie primára neurologického oddelenia v Lučenci a v Brezne, veľké skúsenosti získané pedagogickou činnosťou a praxou v odbore neurológie, neustále štúdium nových poznatkov vedy a ich aplikácia pri diagnostike a liečbe, otvorený prístup k vyše tisícročným poznatkom a postupom východných kultúr spojený s ich využitím, to je skúsený doktor MUDr. Štefan Cifra.

 Neurologická ambulancia poskytuje komplexnú starostlivosť v diagnostike a liečbe neurologických ochorení. Špeciálnym zameraním ambulancie sú cievne ochorenia mozgu, neoperačná liečba platničkových ochorení chrbtice, neurologické komplikácie cukrovky, diagnostika a liečba závratovitých stavov, bolesti hlavy, nové trendy v zdravom spôsobe života a preventívne vyšetrenia s odhalením a včasným odstránením príčin vzniku civilizačných ochorení (nádorové ochorenia, alergie, astma, únava, skryté príčiny chôrob, zažívacie obtiaže a príčiny nízkych teplôt). V neurologickej ambulancii vykonáva doktor Cifra niektoré špecializované vyšetrenia, akými sú EEG, a iné.

Do činnosti neurológa spadá liečba ochorení pohybového aparátu, cievne ochorenia mozgu, ako napríklad epilepsia, Parkinsonova choroba, ale aj komplikácie metabolického charakteru spôsobujúce diabetes, komplikácie porúch hormonálneho systému hlavne pri ochorení štítnej žľazy, zápalové ochorenia nervového systému a iné.

 V popredí sú hlavne choroby spôsobené civilizačným vývojom. Životný štýl veľkého percenta populácie je sedavý. Keďže dlhý čas trávime v sedavej polohe, málo používame svalové skupiny, ktoré sú potrebné pre držanie tela vo vzpriamenej polohe. Málo pohybu a zlé držanie tela nielen pred počítačom vedie k problémom. „Trendom posledných 15-20 rokov je čoraz viac pacientov s problémami s krčnou chrbticou. V minulosti ľudia chodili hlavne s bolesťami nôh a bolesťami v driekovej oblasti a vyskytovalo sa podstatne menej ťažkostí s krčnou chrbticou. Najčastejšími príznakmi sú závraty, pocity neistoty, šumenie v ušiach, bolesti v ramenách, tŕpnutie v rukách, migrény, problémy s koncentráciou, poruchy zraku, stavy náhleho zvracania. Taktiež sa do krčnej chrbtice môžu prenášať infekty horných dýchacích ciest ako pokračovanie zápalu. Poruchy funkcie krčnej chrbtice  majú vplyv na krvný tlak, činnosť srdca a chrbtica ako celok ovplyvňuje  aj vnútorné orgány. Pôsobenie je aj opačné, z vnútorných orgánov na chrbticu. Na tieto vzájomné súvislosti je potrebné myslieť vždy,“ hovorí doktor Cifra.

„Dôležitým faktorom je naša psychika. Zvýšený tlak nás samých, ale aj prostredia, v ktorom žijeme, na psychiku sa prenáša do problémov s krčnou chrbticou. Úzkosť, obavy, strach a psychická nepohoda sú vplyvy, ktoré negatívne ovplyvňujú jej fungovanie. Ak k tomu pridáme zlozvyky z komerčných príčin, polohu spánku na bruchu počas väčšej časti noci, ale aj vplyv chladu a nadmerné používanie klimatizácie, získame množstvo vplyvov a zlých návykov, ktoré nám spôsobujú problémy. V krčnej chrbtici máme väčšiu vnímavosť chladu a negatívnych emócií. Minimálne 20 percent obtiaži chrbtice má súvis s emočným prežívaním,“ pokračuje doktor Cifra.

 „Pre neurológa je charakteristické to, že ho špecializácia vedie k rozmýšľaniu do šírky, rozmýšľaniu o vzťahoch orgánov navzájom. Umožňuje mu to uvažovať z hľadiska širších súvislostí, nielen o prejavoch chorôb, ale aj o ich príčinách. Je to cesta k holistickému ponímaniu medicíny, z ktorej medicína vyšla. Oblasťou mojej zvedavosti je hľadanie príčin chorôb. Oficiálna história medicíny je pomerne krátka v porovnaní s tisícročným vývojom, poznatkami a skúsenosťami iných kultúr, akými sú Čína, India, Malajzia, Kórea alebo Egypt,“ vysvetľuje doktor Cifra a pokračuje: „Najväčším plusom súčasnej medicíny je využitie vedy a techniky, vďaka čomu sa vykonávajú úžasné a presné operácie. Tie sa robia na relatívne úzkej skupine ľudí a sú nimi kardiochirurgické zákroky, operácie kĺbov, neurochirurgické zákroky a iné akútne liečebné postupy. V dnešnej dobe vedecky dokazujeme to, že východná medicína bola na vysokej úrovni a tú západnú sa snažíme týmito poznatkami dopĺňať. K tradičnej čínskej medicíne som sa dostal cez osobnú motiváciu, keď som bol nútený riešiť zdravotný stav blízkeho človeka, ktorého oficiálna západná medicína dokázala riešiť len po určitú hranicu. Priblížil som sa k spôsobu myslenia iných kultúr, avšak striktne sa pridržiavam serióznych vedeckých poznatkov z hľadiska liečby aj diagnostiky.“

 Veľmi častým znakom u mladej generácie je únavový syndróm. Je to chorobný stav, ktorý je častý hlavne v tejto dobe. Patrí medzi vážne problémy, pretože ľudia nevládzu, sú menej psychicky aj fyzicky výkonní, ale výsledky ich laboratórnych vyšetrení ukazujú len malé zmeny a nedajú sa zaradiť do žiadnej diagnózy. Naši starí rodičia takýto stav nepoznali, pretože lepšie fungovali v zhode s prírodou ako my. Dodržiavali tradície, ktoré mali náboženský, ale aj iný podklad, vďaka čomu viedli zdravý život po telesnej aj duševnej stránke. Táto zmena má objektívny podklad a spôsobuje znížený výkon. Je zjavné, že v súčasnosti sa rodia deti, ktoré majú podstatne viac zdravotných problémov ako kedysi. Celkovo však platí, že čím je generácia mladšia, tým je náchylnejšia k ochoreniam.

 Tak, ako sa staráme o množstvo výdobytkov vedy a techniky, mali by sme sa starať aj o svoje telo a zdravý životný štýl. Pri liečbe ochorení je veľmi dôležité zachytiť príznaky včas a zvoliť správnu liečbu. Signály, že sa s našim telom niečo deje, máme vždy, avšak naša vnímavosť k nim je už obmedzená. Organizmus čoveka má veľké reparačné schopnosti. Malým vykorigovaním zmien zlepšíme jeho fungovanie aj bez zložitejších zásahov do tela človeka. Vonkajšie prejavy a príčiny sú mnohokrát tak vzdialené, že je ťažké nájsť súvislosť. Každý človek je iný, takže aj liečenie a prístup by mali byť individuálne. Súčasná doba prináša podstatne zvýšené nároky pre lekára na riešenie zdravotného stavu pacienta, v porovnaní s tým ako tomu bolo pred asi 20 rokmi.

 Vyšetrovacie metódy spájajú diagnostické a terapeutické postupy západnej a východnej medicíny. Vyšetrenie celého organizmu biorezonančným screeningom (BS) zobrazí činnosť jednotlivých orgánov, ich vzájomných vzťahov, zmeny metabolizmu, prítomnosť škodlivých látok a infekcie. Odhalí prebiehajúce zmeny v organizme ešte pred vznikom ochorenia. Určí príčiny a pôvod ochorenia. Výsledkom sú konkrétne opatrenia na odstránenie zmien s cieľom úpravy zdravotného stavu. Často je možné touto metódou liečiť aj nejasné diagnostické stavy. Veľmi dobré výsledky dosahuje pri liečbe opakovaných zápalových a teplotných stavov, alergií, zažívacích obtiaží, poruchách imunity a únavovom syndróme.

 Vybrané prípady:

1. 14-ročné dievča liečené na astmu bronchiale, ktorá vznikla po alergickej reakcii na lieky proti alergii. Po vyšetrení BS som určil správny stravovací režim. Bola podaná detoxikačná a podporná liečba formou výživových doplnkov a pacientka je už 8 mesiacov bez ťažkostí a neberie žiadnu liečbu.

 2. 56-ročný pacient liečený pre opakované záchvaty imponujúce ako Menierova choroba. Konzultovaní odborníci nepotvrdili uvedené ochorenie. V klinickom stave bola indikovaná porucha dynamiky cervikálnej chrbtice a v laboratórnych vyšetreniach zmeny po prekonanej infekčnej mononukleóze, cytomegalovej vírusovej infekcie. Vyšetrenie metódou BS ukázalo veľmi negatívny vplyv zloženia potravy menovaného. Po odstránení príčínných súvislostí sa stav podstatne zlepšil. Migrenózne stavy sa neopakovali.

Suchý uhličitý kúpeľ. Je to spôsob ovplyvnenia organizmu a navodenie takého stavu, akoby bola noc. V noci dochádza k útlmu normálnych životných pochodov a organizmus sa obnovuje. Mení sa tvar červených krviniek a prenikajú do oblastí, kam bežne neprenikajú. Zvyšuje sa tvorba hormónov a zmobilizuje sa organizmus. Táto metóda je jeden z najlepších a najefektívnejších spôsobov detoxikácie vďaka tomu, že pomôže rozprúdiť lymfu.

 Pulzná magnetoterapia je najprecíznejšie preskúmaná, medicínsky a vedecky podložená fyzikálna terapia. Určitým spôsobom koriguje civilizačné vplyvy na organizmus a ovplyvňuje organizmus na úrovni najjemnejších vlásočníc s tým, že ovplyvňuje aj celkový regulačný systém organizmu. Veľmi priaznivo pôsobí na zápalové procesy a ovplyvňuje voľné radikály. Vplýva na organizmus tak, že voľné radikály sú v norme, čo má dopad aj na  možnosť vzniku nádorového ochorenia. Ovplyvňuje organizmus na tej úrovni, odkiaľ sa vyvíjajú choroby.

 Terapia milimetrovými vlnami (MMV). Je vedecky dokázané, že bunky vykonávajú frekvenciu pohybov. Ak je taká, aká má byť, tak je organizmus odolný. Ak sa bunke v tele zmení frekvencia, zníži sa jej odolnosť, môže sa do nej dostať baktéria s totožnou frekvenciou. Fyzikálny mechanizmus pôsobenia terapie MMV spočíva v rezonancii s bunkovými štruktúrami, kde MMV navracajú ich správne fungovanie synchronizáciou bunkových procesov. Terapia MMV trvá zvyčajne 5-20 minút a je úplne bezbolestná. Bola overená v mnohých zahraničných vedeckých štúdiách, používa sa v USA a Rusku, ale v Európe.

Rebox je metóda, pomocou ktorej vplyvom nízkeho napätia ovplyvníme pH prostredia svalov a zmenenú funkčnú poruchu znormalizujeme.

 

 Privátna neurologická ambulancia Lučenec

J. Kráľa 5A, Lučenec

Telefonicky sa objednajte na vyšetrenie:

047/ 4111 788

0903 432 246

www.vitavia.sk

 

 

Mgr. Michaela Mackovova, PhD.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Katka so vzácnym ochorením: Rozhodla som sa, že deti mať nebudem
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zľavy z odvodov, zmrazená cena potravín
 4. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach
 7. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť
 8. Tipuj dedinský futbal online a vyhraj zájazd na Ligu majstrov
 1. Spoločnosť AGEL SK a VŠZaSP podpísali zmluvu o spolupráci
 2. Čo všetko potrebujete vedieť, ak chcete tehlovú fasádu
 3. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 4. Nový e-book od BaseLinker Kompletný sprievodca po marketplacoch
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 7. Verve services - upratovacia firma, ktorá vznikla z nuly
 8. Kedy s dieťaťom prvýkrát k zubárovi? Odpoveď vás prekvapí
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 13 483
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 12 981
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 927
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 8 991
 5. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 702
 6. Aké sú NAJ slovenské chute? Prezradili ich známi výrobcovia 5 519
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 001
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 561
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Týka sa vedeckovýskumnej a vzdelávacej oblasti a taktiež prepojenia teórie s praxou.


9 h

Fasáda je viac ako len estetický prvok domu.


INZERCIA 11 h

Priamo pod svahmi Devínskej Kobyly vyrastie projekt Stockerka. Ide o výnimočné bývanie, ktoré disponuje skvelými parametrami.


13 h
SkryťZatvoriť reklamu