SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Komplexný prístup pri riešení zdravotných problémov človeka

Množstvo zdravotných komplikácií človeka dnešnej doby plnej stresu a zhonu je spôsobených problémami s chrbticou. Veľakrát o tom ani sami nevieme alebo si to neuvedomujeme.

LUČENEC. Odborným vzdelaním neurológ s dvomi získanými atestáciami z neurológie a treťou zo všeobecného lekárstva, dlhoročná prax v nemocniciach v Nitre, Lučenci a Brezne spojená aj s výkonom funkcie primára neurologického oddelenia v Lučenci a v Brezne, veľké skúsenosti získané pedagogickou činnosťou a praxou v odbore neurológie, neustále štúdium nových poznatkov vedy a ich aplikácia pri diagnostike a liečbe, otvorený prístup k vyše tisícročným poznatkom a postupom východných kultúr spojený s ich využitím, to je skúsený doktor MUDr. Štefan Cifra.

 Neurologická ambulancia poskytuje komplexnú starostlivosť v diagnostike a liečbe neurologických ochorení. Špeciálnym zameraním ambulancie sú cievne ochorenia mozgu, neoperačná liečba platničkových ochorení chrbtice, neurologické komplikácie cukrovky, diagnostika a liečba závratovitých stavov, bolesti hlavy, nové trendy v zdravom spôsobe života a preventívne vyšetrenia s odhalením a včasným odstránením príčin vzniku civilizačných ochorení (nádorové ochorenia, alergie, astma, únava, skryté príčiny chôrob, zažívacie obtiaže a príčiny nízkych teplôt). V neurologickej ambulancii vykonáva doktor Cifra niektoré špecializované vyšetrenia, akými sú EEG, a iné.

Do činnosti neurológa spadá liečba ochorení pohybového aparátu, cievne ochorenia mozgu, ako napríklad epilepsia, Parkinsonova choroba, ale aj komplikácie metabolického charakteru spôsobujúce diabetes, komplikácie porúch hormonálneho systému hlavne pri ochorení štítnej žľazy, zápalové ochorenia nervového systému a iné.

 V popredí sú hlavne choroby spôsobené civilizačným vývojom. Životný štýl veľkého percenta populácie je sedavý. Keďže dlhý čas trávime v sedavej polohe, málo používame svalové skupiny, ktoré sú potrebné pre držanie tela vo vzpriamenej polohe. Málo pohybu a zlé držanie tela nielen pred počítačom vedie k problémom. „Trendom posledných 15-20 rokov je čoraz viac pacientov s problémami s krčnou chrbticou. V minulosti ľudia chodili hlavne s bolesťami nôh a bolesťami v driekovej oblasti a vyskytovalo sa podstatne menej ťažkostí s krčnou chrbticou. Najčastejšími príznakmi sú závraty, pocity neistoty, šumenie v ušiach, bolesti v ramenách, tŕpnutie v rukách, migrény, problémy s koncentráciou, poruchy zraku, stavy náhleho zvracania. Taktiež sa do krčnej chrbtice môžu prenášať infekty horných dýchacích ciest ako pokračovanie zápalu. Poruchy funkcie krčnej chrbtice  majú vplyv na krvný tlak, činnosť srdca a chrbtica ako celok ovplyvňuje  aj vnútorné orgány. Pôsobenie je aj opačné, z vnútorných orgánov na chrbticu. Na tieto vzájomné súvislosti je potrebné myslieť vždy,“ hovorí doktor Cifra.

„Dôležitým faktorom je naša psychika. Zvýšený tlak nás samých, ale aj prostredia, v ktorom žijeme, na psychiku sa prenáša do problémov s krčnou chrbticou. Úzkosť, obavy, strach a psychická nepohoda sú vplyvy, ktoré negatívne ovplyvňujú jej fungovanie. Ak k tomu pridáme zlozvyky z komerčných príčin, polohu spánku na bruchu počas väčšej časti noci, ale aj vplyv chladu a nadmerné používanie klimatizácie, získame množstvo vplyvov a zlých návykov, ktoré nám spôsobujú problémy. V krčnej chrbtici máme väčšiu vnímavosť chladu a negatívnych emócií. Minimálne 20 percent obtiaži chrbtice má súvis s emočným prežívaním,“ pokračuje doktor Cifra.

 „Pre neurológa je charakteristické to, že ho špecializácia vedie k rozmýšľaniu do šírky, rozmýšľaniu o vzťahoch orgánov navzájom. Umožňuje mu to uvažovať z hľadiska širších súvislostí, nielen o prejavoch chorôb, ale aj o ich príčinách. Je to cesta k holistickému ponímaniu medicíny, z ktorej medicína vyšla. Oblasťou mojej zvedavosti je hľadanie príčin chorôb. Oficiálna história medicíny je pomerne krátka v porovnaní s tisícročným vývojom, poznatkami a skúsenosťami iných kultúr, akými sú Čína, India, Malajzia, Kórea alebo Egypt,“ vysvetľuje doktor Cifra a pokračuje: „Najväčším plusom súčasnej medicíny je využitie vedy a techniky, vďaka čomu sa vykonávajú úžasné a presné operácie. Tie sa robia na relatívne úzkej skupine ľudí a sú nimi kardiochirurgické zákroky, operácie kĺbov, neurochirurgické zákroky a iné akútne liečebné postupy. V dnešnej dobe vedecky dokazujeme to, že východná medicína bola na vysokej úrovni a tú západnú sa snažíme týmito poznatkami dopĺňať. K tradičnej čínskej medicíne som sa dostal cez osobnú motiváciu, keď som bol nútený riešiť zdravotný stav blízkeho človeka, ktorého oficiálna západná medicína dokázala riešiť len po určitú hranicu. Priblížil som sa k spôsobu myslenia iných kultúr, avšak striktne sa pridržiavam serióznych vedeckých poznatkov z hľadiska liečby aj diagnostiky.“

 Veľmi častým znakom u mladej generácie je únavový syndróm. Je to chorobný stav, ktorý je častý hlavne v tejto dobe. Patrí medzi vážne problémy, pretože ľudia nevládzu, sú menej psychicky aj fyzicky výkonní, ale výsledky ich laboratórnych vyšetrení ukazujú len malé zmeny a nedajú sa zaradiť do žiadnej diagnózy. Naši starí rodičia takýto stav nepoznali, pretože lepšie fungovali v zhode s prírodou ako my. Dodržiavali tradície, ktoré mali náboženský, ale aj iný podklad, vďaka čomu viedli zdravý život po telesnej aj duševnej stránke. Táto zmena má objektívny podklad a spôsobuje znížený výkon. Je zjavné, že v súčasnosti sa rodia deti, ktoré majú podstatne viac zdravotných problémov ako kedysi. Celkovo však platí, že čím je generácia mladšia, tým je náchylnejšia k ochoreniam.

 Tak, ako sa staráme o množstvo výdobytkov vedy a techniky, mali by sme sa starať aj o svoje telo a zdravý životný štýl. Pri liečbe ochorení je veľmi dôležité zachytiť príznaky včas a zvoliť správnu liečbu. Signály, že sa s našim telom niečo deje, máme vždy, avšak naša vnímavosť k nim je už obmedzená. Organizmus čoveka má veľké reparačné schopnosti. Malým vykorigovaním zmien zlepšíme jeho fungovanie aj bez zložitejších zásahov do tela človeka. Vonkajšie prejavy a príčiny sú mnohokrát tak vzdialené, že je ťažké nájsť súvislosť. Každý človek je iný, takže aj liečenie a prístup by mali byť individuálne. Súčasná doba prináša podstatne zvýšené nároky pre lekára na riešenie zdravotného stavu pacienta, v porovnaní s tým ako tomu bolo pred asi 20 rokmi.

 Vyšetrovacie metódy spájajú diagnostické a terapeutické postupy západnej a východnej medicíny. Vyšetrenie celého organizmu biorezonančným screeningom (BS) zobrazí činnosť jednotlivých orgánov, ich vzájomných vzťahov, zmeny metabolizmu, prítomnosť škodlivých látok a infekcie. Odhalí prebiehajúce zmeny v organizme ešte pred vznikom ochorenia. Určí príčiny a pôvod ochorenia. Výsledkom sú konkrétne opatrenia na odstránenie zmien s cieľom úpravy zdravotného stavu. Často je možné touto metódou liečiť aj nejasné diagnostické stavy. Veľmi dobré výsledky dosahuje pri liečbe opakovaných zápalových a teplotných stavov, alergií, zažívacích obtiaží, poruchách imunity a únavovom syndróme.

 Vybrané prípady:

1. 14-ročné dievča liečené na astmu bronchiale, ktorá vznikla po alergickej reakcii na lieky proti alergii. Po vyšetrení BS som určil správny stravovací režim. Bola podaná detoxikačná a podporná liečba formou výživových doplnkov a pacientka je už 8 mesiacov bez ťažkostí a neberie žiadnu liečbu.

 2. 56-ročný pacient liečený pre opakované záchvaty imponujúce ako Menierova choroba. Konzultovaní odborníci nepotvrdili uvedené ochorenie. V klinickom stave bola indikovaná porucha dynamiky cervikálnej chrbtice a v laboratórnych vyšetreniach zmeny po prekonanej infekčnej mononukleóze, cytomegalovej vírusovej infekcie. Vyšetrenie metódou BS ukázalo veľmi negatívny vplyv zloženia potravy menovaného. Po odstránení príčínných súvislostí sa stav podstatne zlepšil. Migrenózne stavy sa neopakovali.

Suchý uhličitý kúpeľ. Je to spôsob ovplyvnenia organizmu a navodenie takého stavu, akoby bola noc. V noci dochádza k útlmu normálnych životných pochodov a organizmus sa obnovuje. Mení sa tvar červených krviniek a prenikajú do oblastí, kam bežne neprenikajú. Zvyšuje sa tvorba hormónov a zmobilizuje sa organizmus. Táto metóda je jeden z najlepších a najefektívnejších spôsobov detoxikácie vďaka tomu, že pomôže rozprúdiť lymfu.

 Pulzná magnetoterapia je najprecíznejšie preskúmaná, medicínsky a vedecky podložená fyzikálna terapia. Určitým spôsobom koriguje civilizačné vplyvy na organizmus a ovplyvňuje organizmus na úrovni najjemnejších vlásočníc s tým, že ovplyvňuje aj celkový regulačný systém organizmu. Veľmi priaznivo pôsobí na zápalové procesy a ovplyvňuje voľné radikály. Vplýva na organizmus tak, že voľné radikály sú v norme, čo má dopad aj na  možnosť vzniku nádorového ochorenia. Ovplyvňuje organizmus na tej úrovni, odkiaľ sa vyvíjajú choroby.

 Terapia milimetrovými vlnami (MMV). Je vedecky dokázané, že bunky vykonávajú frekvenciu pohybov. Ak je taká, aká má byť, tak je organizmus odolný. Ak sa bunke v tele zmení frekvencia, zníži sa jej odolnosť, môže sa do nej dostať baktéria s totožnou frekvenciou. Fyzikálny mechanizmus pôsobenia terapie MMV spočíva v rezonancii s bunkovými štruktúrami, kde MMV navracajú ich správne fungovanie synchronizáciou bunkových procesov. Terapia MMV trvá zvyčajne 5-20 minút a je úplne bezbolestná. Bola overená v mnohých zahraničných vedeckých štúdiách, používa sa v USA a Rusku, ale v Európe.

Rebox je metóda, pomocou ktorej vplyvom nízkeho napätia ovplyvníme pH prostredia svalov a zmenenú funkčnú poruchu znormalizujeme.

 

 Privátna neurologická ambulancia Lučenec

J. Kráľa 5A, Lučenec

Telefonicky sa objednajte na vyšetrenie:

047/ 4111 788

0903 432 246

www.vitavia.sk

 

 

Mgr. Michaela Mackovova, PhD.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  5. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  6. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  7. Green Corner: zelené bývanie blízko centra s prvou splátkou 10 %
  8. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky
  1. Jednoduché farebné premeny do bytu aj záhrady
  2. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii
  3. Zlatý sen vo vzduchu
  4. Sapara a Nagy povzbudzovali malých futbalistov a futbalistky
  5. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  6. Pozvánka, ktorá sa neodmieta: oslávte 25 rokov s Kauflandom
  7. Kaufland oslavuje 25 rokov a tvorí pilier slovenskej ekonomiky
  8. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia
  1. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike? 7 613
  2. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 5 272
  3. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 5 174
  4. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 5 046
  5. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 4 101
  6. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 870
  7. Slováci posielajú na MS mladíkov. Kedy hrajú a kde ich sledovať? 2 201
  8. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 1 916
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nové číslo Ona Vie plné praktických návodov je v predaji.


INZERCIA 24 h

Niektoré stoja priamo pri mori, iné sú ukryté v zeleni s výhľadom na pobrežie.


INZERCIA 9. máj

Malí futbalisti a futbalistky z Vranova nad Topľou opäť mieria na finále McDonald’s Cupu.


7. máj

Sečovce ovládli Košice a mieria na finále McDonald’s Cupu.


7. máj
SkryťZatvoriť reklamu