SME
Nedeľa, 17. november, 2019 | Meniny má Klaudia
INZERCIA

Príjem v zahraničí a hypotéka na Slovensku

Ekonomická situácia na Slovensku sa v posledných desaťročiach zlepšuje, no stále máme oproti našim susedom zo západnej Európy značné rezervy v rámci pracovného trhu. Nie je preto prekvapivé, že mladí

Ekonomická situácia na Slovensku sa v posledných desaťročiach zlepšuje, no stále máme oproti našim susedom zo západnej Európy značné rezervy v rámci pracovného trhu. Nie je preto prekvapivé, že mladí ľudia využijú možnosť ísť pracovať mimo Slovenska.

V súčasnej ekonomickej situácii a mzdových podmienkach na našom pracovnom trhu pre získanie nehnuteľnosti do súkromného vlastníctva častokrát neexistuje iná alternatíva ako hypotéka. So stabilizáciou bankového sektora u nás prišiel boom hypotekárnych úverov, ktoré sú pre mladých ľudí  jediným riešením, ako sa dopracovať k vlastnému bývaniu.

Práca v zahraničí je pre mnohých len dočasným pôsobiskom. Späť na Slovensko sa vracajú kvôli rodinným väzbám, nostalgiou za domovom, ako aj neschopnosťou adaptovať sa na kultúrne odlišnosti v inej krajine. Čo však spraviť po návrate? Ocitnete sa opäť na štartovacej pozícii. Je tu však možnosť, o ktorej málo ľudí tuší. Naše banky ponúkajú hypotéky aj pre slovákov pracujúcich v zahraničí. Ak si dáte do pomeru mzdové podmienky v zahraničí a náklady na splátku hypotekárneho úveru na Slovensku zistíte, že utiahnuť hypotéku vlastne nemusí byť výrazným problémom.

Pre získanie takejto hypotéky stačí len zdokladovať svoje príjmy za posledný polrok alebo rok, v závislosti od požiadaviek konkrétnej banky. Zdokladovanie príjmu zo zahraničia nie je vôbec zložité. Je to možné prostredníctvom pracovnej zmluvy (zmluvu treba nechať preložiť väčšinou do slovenského jazyka, ale na Slovensku nájdete aj banky, ktoré akceptujú tieto dokumenty v inom jazyku ), výpisy z účtov (či už zahraničných alebo domácich) a samozrejme, potvrdenia o príjme.

Vybavenie takejto hypotéky môže byť však časovo náročné. Žiadatelia sú buď príliš ďaleko, alebo si nemôžu dovoliť stráviť doma toľko času. Našťastie existuje aj možnosť ako riešiť hypotéku a vyhnúť sa opakovanému cestovaniu na Slovensko. Výhodnou alternatívou je využitie služieb hypotekárneho brokera, ktorého pre dané administratívne úkony splnomocníte. Splnomocnenie sa dá vybaviť bezproblémovo aj v zahraničí. V prípade ak nechcete alebo nemôžete na Slovensko cestovať, je možné hypotekárneho brokera splnomocniť aj na podpis úverových zmlúv. Z tohto dôvodu je potrebné vybrať si hypotekárneho brokera z renomovanej spoločnosti, ktorá na Slovensku dlhšie pôsobí a sú k dispozícií aj kladné referencie na jej služby.

Práve pre ľudí pracujúcich v zahraničí sú mnohokrát služby hypotekárnych brokerov nenahraditeľné. Títo špecialisti na hypotéky vám okrem ušetrenia času a nákladov na cestovanie na Slovensko, vedia aj dozrieť na celý proces sprevádzajúci hypotekárne úvery. Nakoľko ide o zložitý proces, dokážu sa takto eliminovať prípadné budúce problémy. Na možnosť riešiť hypotéku cez hypotekárneho brokera by ľudia nemali zabúdať. Vybrať si túto alternatívu sa jednoznačne oplatí.

Odkazy:

Referencie a odporúčania klientov

Ocenenia od finančných inštitúcií

Spoločnosť Smart Brokers s.r.o. poskytuje hypotekárne poradenstvo a sprostredkovanie od roku 2007. Poradenstvo a sprostredkovanie hypotekárnych úverov a iných úverov poskytuje prostredníctvom podriadených finančných agentov - hypotekárnych brokerov s dlhoročnou praxou v bankovníctve.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov

Dnes je to už 30 rokov, čo si Slováci a Česi vybojovali niečo nepredstaviteľné.

Tlačové správy

O2 opäť pripomína, že sloboda nie je samozrejmosť

Tentokrát konceptom „Krajiny, do ktorej sa nechceme vrátiť“ a desiatkou ďalších projektov zameraných na 17. november.

Tlačové správy

Čo funguje v českom obchodnom registri lepšie ako na Slovensku

V Českej republike majú notári s účinnosťou od 1. januára 2015 právomoc na žiadosť oprávnenej osoby vykonať zápis do VR.