INZERCIA

4 nápady ako zlepšiť pitie kávy

Ako si čo najlepšie vychutnať príjemné chvíle so svojou obľúbenou kávou.

Pitie kávy nie je žiadna športová disciplína, v ktorej by sa bolo treba pretekať. Je to však neodmysliteľná súčasť životného štýlu, ba dokonca vyznať sa v káve je dnes in. Chcete sa niečo nové podučiť, dostať sa na inú úroveň a stať sa skutočným kávovým znalcom, ktorého budú vyhľadávať s prosbou o radu aj vaši priatelia? Prečítajte si nasledovné tipy.

Objavte svoj obľúbený kávový obchod

Doteraz ste nakupovali kávu iba v potravinách? Pozor, len málokedy tam nájdete skutočne kvalitnú kávu. A pitie kvalitnej kávy predsa nie je žiadny snobizmus! Tak, ako dobrá káva pomáha vášmu zdraviu, tá nekvalitná mu môže veľmi ľahko uškodiť.

Je prirodzené, že na začiatok toho o káve veľa neviete. Preto je výborným začiatkom vyhliadnuť si svojho lokálneho predajcu, špecializovaný kávový obchod, kde vám odporučia, aká káva je pre vás najvhodnejšia, kde môžete rôzne druhy kávy ochutnať a poradiť sa o všetkým, čo ku kávovej kultúre patrí.

cafepoint kávové nápoje

Investujte do kávovaru a kávového mlynčeka

Ak sa má pitie kávy stať skutočnou kultúrou, je dôležité zamerať sa aj na proces jej prípravy. Nasypať si do hrnčeka 2 lyžičky kávy a zaliať ich horúcou vodou je prežitok z minulosti. Skutoční kávomilci používajú pokročilé metódy prípravy kávy, ktoré kávový zážitok posunú na úplne inú úroveň. Tie zvládnete pohodlne aj u vás doma. Stačí si kúpiť dobrý kávovar, kávové zrná pomlieť na kvalitnom kávovom mlynčeku a vychutnať si celý priebeh varenia kávy ako dôležitý rituál.

cafepoint automatický kávovar

Vzdelávajte sa

O káve sa toho už na internete popísalo skutočne veľa. Vyznať sa medzi toľkými informáciami je preto dosť veľký problém. Aby ste sa v kávovej problematike lepšie zorientovali, nebojte sa siahnuť po knihách, ktoré sa káve venujú. Získate prehľad o celom kávovom svete, ktorý vám výborne poslúži pri zdokonaľovaní prípravy tohto lahodného nápoja.

Vyskúšajte niečo nové

Doma máte kvalitný kávovar a pravidelne nakupujete značkovú kávu, ktorej pitie vám skutočne chutí? A čo tak vyskúšať niečo nové? Na Slovensku sa kávová kultúra stále viac a viac rozmáha, a preto nie je problém nájsť aj vo vašom okolí zaujímavú akciu, na ktorej si môžete pozrieť, prípadne si aj vyskúšať nové spôsoby prípravy kávy, ochutnať exotické druhy kávy a spoznať sa s podobne naladenými kávomilcami.

Kvalitné kávy z celého sveta, kávovary a príslušenstvo nájdete v špecializovaných kávových obchodoch Cafepoint, alebo si ich môžete objednať v spoľahlivom a zákazníkmi overenom eshope.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy

Členovia družstva investovali do starej budovy, ktorú zmenili na nepoznanie. Práce na rekonštrukcii sa už skončili.

Tlačové správy

Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC

Spoločnosť HB Reavis oznámila uzavretie partnerstva s Cambridge Innovation Center (CIC).

Tlačové správy

Bude rok 2018 rokom kryptomien?

Na to sa snažili odpovedať študentom SPU v Nitre známi finanční analytici Martin Vlachynský a Ronald Ižip.

Tlačové správy

Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii

Výskum aridných zón a suchých pôd, ako aj mobility študentov a pedagógov boli predmetom rokovaní sýrskej delegácie na pôde SPU.