INZERCIA

Najvýhodnejšia hypotéka a najlepšia banka na Slovensku

Ak ste sa rozhodli financovať bývanie hypotékou, refinancovať existujúcu hypotéku, alebo skonsolidovať úvery a pôžičky, mali by ste vedieť, ktorá hypotéka je najvýhodnejšia a ktorá banka je najlepšia.

Ak ste sa rozhodli financovať bývanie hypotékou, refinancovať existujúcu hypotéku, alebo skonsolidovať úvery a pôžičky, mali by ste vedieť, ktorá hypotéka je najvýhodnejšia a ktorá banka je najlepšia.

špecialisti na hypotéky smart brokers

Univerzálna odpoveď na často kladené otázky ľudí, “Ktorá banka je tá najlepšia?” alebo “Ktorá hypotéka je tá najvýhodnejšia?” neexistuje, hovorí generálny riaditeľ Róbert Posolda spoločnosti Smart Brokers, ktorá poskytuje hypotekárne poradenstvo a sprostredkovanie úverov.

Hypotéka je ako DNA, každá je iná a svojim spôsobom jedinečná. Banky posudzujú klienta a jeho nehnuteľnosť individuálne. Na výslednú úrokovú sadzbu a poplatky má vplyv veľa faktorov, napríklad aj celkové hodnotenie klienta. Tu sú rozhodujúcimi parametrami napr. vek klienta, jeho vzdelanie, práca, výška príjmu, či bude o hypotéku žiadať sám, alebo bude mať spoludlžníka, resp. ručiteľa a rôzne ďalšie údaje. Vyhodnotením týchto informácií je výsledná bonita klienta. A to ešte nie je všetko. Ďalším faktorom na určenie výslednej úrokovej sadzby, resp. maximálnej možnej výšky poskytnutej hypotéky je aj samotná nehnuteľnosť. Pre banky je dôležitá aj lokalita, v ktorej sa predmetná nehnuteľnosť nachádza, jej hodnota podľa znaleckého posudku, spôsob jej využitia a podobne. Až kompletným posúdením všetkých týchto informácií vedia banky stanoviť výslednú úrokovú sadzbu, poplatok a maximálnu možnú výšku hypotéky.

Je potrebné si uvedomiť, že HYPOTÉKA NIE JE LEN FINANČNÝ PRODUKT, ktorý má cenovku s pevnou cenou. Hypotéka je zároveň finančná služba, na ktorej pracuje niekoľko ľudí od sprostredkovateľa, spracovateľa, schvaľovateľa, až po back office pracovníka, ktorý napokon vyhotovuje zmluvnú úverovú dokumentáciu. Ak by sme sa na to pozreli z hľadiska ceny, každá hypotéka má cenovku “OD”. Na základe našej dlhoročnej hypotekárnej praxe si však môžeme dovoliť napísať, že banky v niektorých prípadoch idú s výsledným úrokom a poplatkom na hypotéke občas aj “POD”.

Preto je veľmi dôležité riešiť hypotéku s hypotekárnym brokerom, ktorý vám zabezpečí hypotekárne ponuky zo všetkých bánk a iných finančných inštitúcií poskytujúcich úvery zabezpečené i nezabezpečené nehnuteľnosťou. Vy si tak vyberiete tú najvýhodnejšiu hypotéku od banky, ktorá je pre vás tá najlepšia!

Odkazy:

Referencie a odporúčania klientov Smart Brokers

Ocenenia Smart Brokers od finančných inštitúcií

Spoločnosť Smart Brokers s.r.o. poskytuje hypotekárne poradenstvo a sprostredkovanie od roku 2007. Poradenstvo a sprostredkovanie hypotekárnych úverov a iných úverov poskytuje prostredníctvom podriadených finančných agentov - hypotekárnych brokerov s dlhoročnou praxou v bankovníctve.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo - príbeh Martina Volka

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 16. vydanie

Tlačové správy

Nová separačná linka spracuje 3 tony plastov za hodinu

Vassal EKO buduje novú triediacu linku, ktorá bude prvou svojho druhu na Slovensku a jednou z najmodernejších v Európe.

Tlačové správy

Slovenské víno ponúkajú v michelinovských reštauráciách

Ochutnali sme hviezdne menu od francúzskeho šéfkuchára.

Tlačové správy

Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí

Známe aj menej známe, ostrovy Stredomoria sú vychytené dovolenkové destinácie.