SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

TECHNOGYM každoročne oceňuje tých najlepších

Vianočný večierok Technogymu je každoročnou tradíciou, bez ktorej si už mnohí zamestnanci nevedia koniec roka ani predstaviť. Dobrá nálada, príjemná atmosféra a zábava vystihujú toto úžasné podujatie.

Výnimočné veci si zaslúžia výnimočné situácie. A presne takto by sa dal charakterizovať moment na Vianočnom večierku, kedy sa na chvíľočku zastaví dych každému a kedy na pódium vystúpia ľudia, ktorí si za svoju výnikajúcu prácu prichádzajú pre ocenenie. Tento rok bolo na Vianočnom večierku odmenených 6 zamestnancov v rámci troch oblastí, ktoré predstavujú základné piliere kultúry Technogymu. Položili sme im niekoľko otázok o tom, čo takéto ocenenie pre nich znamená.

 V tomto roku sa spoločnosti Technogym E.E. v Malom Krtíši podarilo úspešne absolvovať recertifikačný audit a obhájiť tak certifikát ISO 9001:2008, no obrovskou výzvou v tejto oblasti bol pokus o získanie certifikátu ISO 14001:2004 zameraného na ochranu životného prostredia. Môžeme konštatovať, že nadmieru úspešný pokus sa podaril vďaka dvom dámam – Anka Buňová, HSE Coordinator a Mirka Hlačoková, Quality Engineer ISO, si ocenenie na Vianočnom večierku pred všetkými zamestnancami absolútne zaslúžili.

Anka, čo pre Teba znamená získanie certifikátu ISO 14001:2008? Máš na tom obrovský kus dobrej práce…

Hlavne by som sa chcela poďakovať všetkým zamestnancom našej spoločnosti, pretože získať certifikát ISO 14 001:2004 vo výrobnom závode, v kde je rozmanitý výrobný proces, ktorý začína v kovovýrobe, pokračuje v oddelení práškovej lakovne a končí na  montážnych linkách pri finálnom výrobku je možné len za aktívnej spolupráce všetkých. Sme na začiatku. Aby naša doterajšia práca mala zmysel,  musíme naďalej plniť požiadavky normy a zvyšovať efektívnosť zavedeného environmentálneho manažérskeho systému a tým zlepšovať environmentálne správanie našej spoločnosti. Som rada, že som súčasťou tohto tímu.

Mirka, si na pozícii Quality Engineer pre systém ISO krátko, no ako sa zdá, veľmi úspešne. Aká bola cesta za úspechom?

Aká bola cesta? Jednoduchá :) Po odchode jedného kolegu sa uvoľnila pozícia  a jedného dňa prišiel za mnou Manlio a ponúkol mi ju. Rozhodovanie  nebolo jednoduché, či to prijať alebo nie, pretože som netušila, čo všetko to obnáša a čo si vyžaduje taká práca QE pre ISO. Ale bola to výzva. Mala som a mám ešte aj teraz  okolo seba správnych ľudí, ktorí mi vždy ochotne pomohli a poradili, keď som to potrebovala a pomáhajú mi aj teraz. Ocenenie, ktoré som dostala som nečakala, pretože to nebola len moja zásluha ale zásluha všetkých nás, od operátorov až po OPS manažérov. Je to zásluha celej firmy. Snažím sa robiť svoju prácu, ako najlepšie viem…

Ďalším oceneným zamestnancom na Vianočnom večierku bol Radoslav Bibák, Quality Coordinator na oddelení Montáže. Jeho príkladný kariérny rast, kedy sa za obdobie približne troch rokov vypracoval z pozície Trainee, ktorá je určená čerstvým absolventom, až na vysokú pozíciu v kvalite. Príkladný kariérny postup je dôkazom toho, že spoločnosť dáva možnosť na budovanie úžasnej kariéry a že ten, kto má chuť učiť sa a pracovať na sebe, to môže dotiahnuť veľmi ďaleko.

Napokon, jeden z najdôležitejších ukazovateľov v duchu firemného hesla “End User First”, teda konečný užívateľ na prvom mieste, takisto dosiahol rekordný úspech. Zlepšovanie kvality pre zákazníka sa obrovsky posunulo aj tento rok a tak ocenenie patrilo všetkým zamestnancom, ktorí svojou každodennou zodpovednou a precíznou prácou prispeli k tomu, že Technogym je tým najlepším, čo si zákazník v sektore wellness môže dopriať. O spokojnosti zákazníka hovoria  doisahnuté výsledky sami za seba. Ocenenie prebrali traja OPS Manageri, ktorí vedú obrovské tímy ľudí a každodenne sa snažia pracovať a vyrábať tie najlepšie stroje na svete. Jaroslav Grekčo za oddelenie Kovovýroby, Emanuel Hořava za oddelenie Lakovne a Róbert Kramárik za oddlenie Montáže prebrali cenu, ktorá, ako sami povedali, patrí všetkým ich ľuďom, ktorí pracovali na dosiahnutí vynikajúcich výsledkov.

Jarko, si v spoločnosti najdlhšie zo všetkých ocenených, ako vnímaš všetky zmeny, ktoré nastali za ten čas, čo v Technogyme pracuješ? Ocenenie za zlepšovanie kvality pričinením Teba a Tvojho tímu je dôkazom úspechu...

V spoločnosti TG EE pracujem šiesty rok. Musím povedať, že spoločnosť prešla v posledných troch rokoch obdobím kedy začala jej stabilizácia jasná štrukturalizácia a následné zlepšenia v  oblastiach  zlepšenia kvality, sprehľadnenia výrobného toku a zefektívnenia produktivity práce. Všetky tieto zmeny vnímam veľmi pozitívne, nakoľko všetky zlepšené ukazovatele môžu garantovať konkurencie schopnosť našej firmy a tým dlhodobo garantovať zamestnanosť pre viac ako 450 pracovníkov. Ocenenie ktoré som prebral na vianočnom večierku nepatrí len mne ale celému kolektívu kovovýroby, ktoré sa ako jeden celok podieľalo na riešení problémov a zlepšovaní všetkých už spomenutých oblastí.

Robko, si v spoločnosti už niekoľko rokov a postupne si sa prepracoval na pozíciu OPS Managera, ktorý má pod sebou mnoho ľudí. Aké je to viesť tím ľudí a zároveň zodpovedať za kvalitu produktov pre zákazníkov?

Viesť ludí je náročné ale zároveň aj krásne. Mať možnosť ovplyvňovať ľudí v pozitívnom smere a dosahovať výsledky za spokojnosti zamestnancov, je neskutočným zadosťučinením. Samozrejme, nie vždy ide všetko ľahko, ale v Technogyme sa krok za krokom vybudoval jeden kolektív, ktorý sa snaží riešiť problémy so zreteľom na nášho zákazníka, nakoľko ten je našim kľúčovým elementom pri výrobe wellness strojov. Môžeme byť všetci hrdí na to, že vyrábame produkty, ktoré robia svet zdravším a lepším.

lctechnogym1148-r526_res.jpg

Manažéri všetkých troch oddelení prebrali ocenenie za celý svoj tím – sprava Jaroslav Grekčo za oddelenie Kovovýroby, Emanuel Hořava za oddelenie Lakovne a Róbert Kramárik za oddelenie Montáže.

lctechnogym1152-r274_res.jpg

Anka Buňová (vpravo) a Mirka Hlačoková (vľavo) preberajú ocenenie od konateľa spoločnosti Claudia Piazzu a riaditeľa Technogymu v Malom Krtíši Manlia Dellai.

lctechnogym1161-r372_res.jpg

Ocenenie za kariérny rast preberá Radoslav Bibák.

lctechnogym1365-r312_res.jpg

Vynikajúca atmosféra a zábava na večierku.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


19 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu