INZERCIA

Online účtovný softvér zadarmo – pozor, aby ste nepreplatili

Hľadáte online účtovný softvér, ktorý vám umožní spracovávať účtovníctvo zadarmo? Nedajte sa nachytať!

Na Slovensku sú dnes k dispozícii viaceré online účtovné softvéri a niektoré sa dokonca prezentujú ako program zadarmo. Kým takýto program začnete používať, potom si poriadne pozrite cenník a obchodné podmienky, pretože by sa vám mohlo ľahko stať, že zistíte, že až tak celkom zadarmo to nie je.

Je to aj logické, veď ak by výrobca dal účtovný softvér zadarmo, z čoho ho potom financuje? A tak praxou je, že prilákame zákazníka na slovo zadarmo a potom od neho postupne začneme vyťahovať peniaze za rôzne doplnky alebo nadštandardné funkcie, ktoré sú v iných programoch samozrejmosťou.

Ak sa rozhodujete medzi viacerými účtovnými programami, preverte si, čo vám jeho výrobca za deklarovanú cenu ponúka:

  1. Je v cene používanie účtovníctva?
  2. Je v cene spracovanie a tlač zostáv?
  3. Je v cene spracovanie výstupov pre elektronickú komunikáciu?
  4. Sú v cene podporné moduly ako sklad, majetok a fakturácia?
  5. Sú v cene pomocné funkcie, ktoré uľahčujú používanie účtovného softvéru, ako napríklad kopírovanie dokladov, ich odosielanie e-mailom, ich hromadné prečíslovanie a pod.?
  6. Je v cene prístup k aktualizáciám a novým verziám účtovného softvéru?
  7. Je v cene zohľadnený počet používateľov, ktorí majú vo vašej organizácii s účtovným softvérom pracovať?
  8. Je do ceny premietnutý počet firiem, ktoré budete v programe spracovávať?

Môžete sa spoľahnúť, že určite niektorá z vymenovaných položiek spoplatnená bude, aj keď sa účtovný softvér profiluje ako zadarmo.

Vyskúšať účtovný softvér nezáväzne a bez poplatkov by však samozrejmosťou malo byť.

Ideálnym a fér spôsobom platenia za online účtovný softvér je forma, ktorá je postavená na objeme spracovaných dát. Tento spôsob vám zaručí, že ak ste malý podnikateľ alebo firma, zaplatíte málo a postupne, ako sa rozvíjate, sa vám bude účtovný softvér a jeho cena prispôsobovať.

Príkladom takého online účtovného softvéru je www.humanet.sk. Ten si môžete bezplatne vyskúšať formou demoverzie po dobu 30 dní alebo reálnym účtovaním v objeme dát do hodnoty 10 Euro. Humanet si tak môžete pokojne vyskúšať bez akýchkoľvek finančných záväzkov.

Jeho skvelou vlastnosťou je, že vopred nevyžaduje ani pri reálnom spracovaní žiadne registračné poplatky a prvú platbu budete realizovať na základe doručenej faktúry až po spracovaní dát, ktorých hodnota presiahne 10 Euro.

To oceňujú najmä začínajúce účtovníčky a podnikatelia, pretože nemusia do nákupu účtovného softvéru na začiatku investovať ani cent. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

TRUCK režim zdarma pro autokameru s navigaciou MiVue Drive 60 LM

Zadajte si parametre (veľkosť, hmotnosť) vášho vozidla alebo karavanu a Mio vám spočíta ideálnu trasu a ešte natočí priebeh jazdy!

Tlačové správy

Masívna ofenzíva barcelonskej značky v segmente SUV

SEAT Ateca, Arona a Tarraco vyrazili na cesty v Barcelone, v meste kde vznikli.

Tlačové správy

Vyznáte sa v novom označovaní palív?

Nové značenie palív ste si mohli všimnúť na tankovacích pištoliach, no uvádzať ho musia aj novo vyrobené autá na palivovej nádrži.

Tlačové správy

Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave

Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave k diskusii o porušovaní autorského práva v akademickom prostredí