SME
Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia
INZERCIA

Nové centrum vašej domácej zábavy

Prestigio MultiCenter a MultiScreen

Spoločnosť Prestigio uvádza na slovenský trh  nový rad príslušenstva určený pre využitie v domácom aj pracovnom prostredí. Tri novinky s označením MultiCenter Box,  MultiCenter Mini a  Miracast MultiScreen umožňujú  bezdrôtovo prepojiť vaše mobilné zariadenie s veľkou TV obrazovkou, PC monitorom či projektorom. Vďaka  tomu vám poskytnú viac komfortu počas chvíľ zábavy aj  pri práci s vašim  tabletom alebo smartfónom. 

Prestigio MultiCenter:  Zmeňte svoj televízor na Smart TV alebo počítač!

Zariadenie Prestigio MultiCenter dokáže po pripojení cez HDMI premeniť akýkoľvek bežný televízor na Smart TV alebo počítač. V ponuke  sú jeho dve verzie  – MultiCenter BoxMultiCenter Mini – ktoré sa líšia  veľkosťou, počtom USB portov a podporou Bluetooth.  V oboch prípadoch však malé kompaktné a cenovo nenáročné zariadenie podľa potreby zmení aj váš starší televízor na centrum rodinnej zábavy, alebo naopak, zvýši váš komfort pri práci s prezentáciami, dokumentmi či tabuľkami. Možnostiam využitia sa medze nekladú, záleží len na tom, na aký účel potrebujte veľkoplošné zobrazenie použiť. Po stiahnutí bezplatnej aplikácie Prestigio Remote Control môže byť ako diaľkové ovládanie  použité ktorékoľvek mobilná zariadenie s operačným systémom Android, IOS alebo Windows.

 Prestigio MultiCenter zosynchronizuje váš tablet, PC tablet či smartfón s televízorom, vďaka čomu potom na jeho veľkej obrazovke môžete  prehrávať multimediálny obsah priamo z internetových služieb a externých zdrojov vo Full HD kvalite. Zariadenie môžete využiť na sledovanie internetovej TV, prehrávanie videí, napríklad z YouTube, surfovanie na webe, prezeranie obrázkov či filmov vo vysokej kvalite, počúvanie hudby, čítanie e-kníh, dokumentov aj inštalovanie aplikácií či widgetov. Ak Prestigio MultiCenter pripojíte k projektoru, poslúži vám na plnohodnotnú prezentáciu súborov uložených v tablete či smartfóne.

Prestigio MultiCenter Box  je oproti verzii Mini navyše vybavený AV konektorom a  portom LAN, ktorý slúži na káblové pripojenie k internetu. Vďaka dvojici USB konektorov je MultiCenter  Box kompatibilný aj s rôznymi  periférnymi zariadeniami, ako sú napríklad PC myš, klávesnica, joystick, web kamera a podobne. Okrem toho môže byť použitý aj ako domáci Wi-Fi hot spot. 

Obe novinky poháňa dvojjadrový procesor ARM Cortex-A9 a 1 GB pamäť RAM, čo zabezpečuje plynulý chod systému Android 4.2. Interná pamäť ponúka priestor 4 GB, nechýba však možnosť rozšírenia o maximálne 32 GB pomocou pamäťových kariet microSD. 

Prestigio Multicenter Box kúpite za cenu 69 eur, kompaktnejší model Prestigio Multicenter Mini je dostupný už za 55 eur.

Viac informácií nájdete tu a tu .

Prestigio  MultiScreen: Streamujte, prezentujte, browsujte a  hrajte vo veľkom!

Tretie zariadenie z nového radu predstavuje adaptér MiraCast MultiScreen. Je určený na bezdrôtové zdieľanie displeja  vášho  mobilného zariadenia na televíznej obrazovke, PC monitore alebo plátne (v prípade pripojenia k projektoru). MultiScreen funguje na princípe „zrkadlenia“ a je kompatibilný so všetkými zariadeniami so štandardom MiraCast a WiFi.  Stačí ho pripojiť cez HDMI rozhranie a vaše fotky, videá i prezentácie uložené v tablete  alebo smartfóne nadobudnú úplne nový rozmer. 

Cenovo prístupná novinka  v kompaktnom štýlovom dizajne rozširuje možnosti  využitia smartfónov a tabletov s operačným systémom Android 4.2 a novším.  Ak Prestigio MiraCast MultiScreen pripojíte cez HDMI port k televízoru, môžete začať využívať benefity Smart TV a na obrazovke s veľkou uhlopriečkou pohodlne browsovať na webe, hrať hry,  či prezerať si fotky a videá vo Full HD rozlíšení*. 

Komunikácia medzi oboma zariadeniami (Prestigio MiraCast MultiScreen a telefónom/tabletom)  funguje na  báze WiFi, a to aj v čase, kedy nie je k dispozícii pripojenie na internet. Šikovná pomôcka tiež dobre poslúži v spojení s projektorom, vďaka čomu  dokážete  vybraný obsah z mobilného zariadenia preniesť priamo na veľké plátno alebo stenu. Prezentovať  tak môžete napríklad aj v prípade, že dokument máte v mailovej schránke svojho smartfónu, ale nemáte po ruke notebook. Zariadenie pracuje vo vzdialenosti do 10 metrov od obrazovky, čo zvyšuje pohodlie pri jeho používaní v akejkoľvek miestnosti.

Prestigio MiraCast MultiScreen sa na slovenskom trhu predáva za cenu 26 eur, viac informácii sa dočítate tu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Eva Kováčová: Motivácia vzdelávať sa je spojená s nádejou

Opatrovateľské kurzy, cudzie jazyky, IT zručnosti, aj osobnostný rozvoj. To všetko sa chcú ľudia naučiť.

Tlačové správy

Grafickí dizajnéri ukázali, ako možno zmeniť charakter miesta

Spravili nový „mejkap“ jednej prevádzky, ale Centrum stále nefunguje ako celok.

Tlačové správy

Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť

Nebavia ťa halloweenske párty? Kašli na ne. Neďaleko Bratislavy otvárajú Strašidelný dom pre silné žalúdky.