INZERCIA

Chudnite s kávou

Neexistuje žiadna vedecká teória, ktorá by vyvrátila pozitívny význam cvičenia pre vaše telo. A ak ste momentálne vo fáze, kedy chcete skutočne schudnúť, pravdepodobne uvítate čokoľvek, čo vašu snahu

Iste ste už niekedy postrehli, že kofeín je základnou zložkou mnohých tabletiek na chudnutie. A taktiež ste isto počuli odborníkov, ktorí pitie kávy či iných kofeínových nápojov vôbec neodsudzujú, práve naopak. Pretože...

Kofeín v káve zrýchľuje metabolizmus

Už len vypitím jednej šálky naštartujete proces lipolýzy, čo je proces uvoľňovania voľných mastných kyselín do krvného obehu. Deje sa to vtedy, keď telo načrie do svojich tukových zásob a začne ich premieňať na energiu. Inak povedané, kofeín mierne zvyšuje metabolizmus a pomáha spaľovať tuky.

Napumpuje energiou

Ak existuje vec, ktorú vedia o káve a kofeínových nápojoch či produktoch všetci, tak je to fakt, že kofeín je stimulant. Zvyšuje ostražitosť, sústredenie a dočasne zaháňa ospalosť, čiže môžeme určité aktivity vykonávať dlhšie ako zvyčajne. Neplatí to však len pre psychické aktivity. Kofeínom podporené fyzické úkony ako napríklad beh, posilňovanie či zumba majú vysoký predpoklad byť účinné na 100 %. A stopercentný záber počas tréningu znamená rýchlejšie dosiahnuté výsledky.

cafepoint káva pre firmy

Koľko kávy či kofeínu potrebujete?

V prípade kávy pripomíname, že hovoríme o kvalitnej káve, najlepšie bez cukru a mlieka.

Ľudia reagujú na kofeín rôzne, čiže neexistuje jednotná miera. Niektorí sú aktívni vďaka káve celý deň, iným káva zintenzívni ich funkčnosť na pár hodín. Taktiež závisí aj od vás, či kávu pijete často alebo si ju dáte iba raz za čas.

V prípade, že kávu milujete a pijete ju na litre, mali by ste najprv prehodnotiť svoju závislosť a dopriať si od kofeínu oddych. Akokoľvek však budete z cvičenia benefitovať už aj z malej šálky kávy. Pre vašu predstavu, v jednej šálke kávy sa nachádza 80 až 125 mg kofeínu.

Naopak, tí, čo pijú kávu striedmo, si dopomôžu k výkonu približne 100 mg dávkou kofeínu. Pred cvičením si tento aktivátor doprajte aspoň nejakých 30 minút vopred.

Okrem pozitívnych účinkov na vašu postavu káva dokonca znižuje riziko cukrovky či Alzheimerovej choroby. 

Odrodové kávy z celého sveta a kvalitné talianske kávové zmesi nájdete v špecializovaných kávových obchodoch Cafepoint, alebo si ich môžete objednať v spoľahlivom a zákazníkmi overenom eshope.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy

Členovia družstva investovali do starej budovy, ktorú zmenili na nepoznanie. Práce na rekonštrukcii sa už skončili.

Tlačové správy

Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC

Spoločnosť HB Reavis oznámila uzavretie partnerstva s Cambridge Innovation Center (CIC).

Tlačové správy

Bude rok 2018 rokom kryptomien?

Na to sa snažili odpovedať študentom SPU v Nitre známi finanční analytici Martin Vlachynský a Ronald Ižip.

Tlačové správy

Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii

Výskum aridných zón a suchých pôd, ako aj mobility študentov a pedagógov boli predmetom rokovaní sýrskej delegácie na pôde SPU.