INZERCIA

Veľká noc sa dá stráviť aj na pláži. Nečakajte na last minute!

Podľa informácií cestovnej agentúry Travel.Sk, ktorá predáva pobytové a poznávacie zájazdy slovenských cestovných kancelárií na portáli Travel.Sk a zájazdy rakúskych cestovných kancelárií ...

Blížiacu sa Veľkú noc a s ňou spojené dni voľna využijú mnohí Slováci namiesto tradičnej šibačky a oblievačky na oddych pri mori. Termín 18. – 21. apríl je už blízko k letu a umožňuje návštevu obľúbených letných destinácií našich cestovateľov ešte pred začiatkom hlavnej turistickej sezóny.  
V tomto období najčastejšie cestujeme do Egypta, Turecka, Spojených arabských emirátov a na Kubu. Do Egypta so stabilnými teplotami nad 30 stupňov sa letecky prepravíte za štyri hodiny. Vzdušnou cestou je to ešte bližšie do Turecka, kde sa v čase Veľkej noci očakávajú príjemné teploty okolo 25°C. Spojené arabské emiráty od 22. marca zrušili vízovú povinnosť aj pre našich turistov. Destinácie ako Dubaj, Abu Dabí či Ras al Khaimah sú tak dostupné aj pre last minute dovolenkárov – nákup zájazdu už nekomplikuje čakanie na udelenie víz.
Bez toho, aby ste si museli brať dovolenku, sa môžete vybrať na predĺžený víkend do niektorého z európskych veľkomiest. Medzi našimi cestovateľmi je obľúbený najmä Paríž. Najkrajší je práve od polovice apríla do polovice mája, počasie je príjemné a rozkvitnuté mesto ešte nie je zaplavené turistami.   
Veľkonočné termíny (podobne ako vianočné a novoročné) sú výnimočné tým, že pre všetky krajiny sú v rovnaký čas a nie sú rozložené na dlhšie obdobie, ako napríklad v lete. V jednom dátume sa preto zbieha veľký dopyt cestovateľov zo všetkých krajín a regiónov. Mnohé menšie, žiadané hotely už hlásia plný stav. V prípade exotických destinácií dopyt po letenkách vzrástol tak, že sa predávajú za vyššie ceny, ktoré s blížiacim sa termínom môžu ešte stúpať. 
Vianočné, novoročné a veľkonočné sviatky sú termínmi, kedy je zbytočné čakať na last minute. Ak  má byť tento rok vaša Veľká noc na pláži, je najvyšší čas poobzerať sa po vysnenom zájazde.   

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Máte už program pre deti na túto sobotu?

Novootvorený farmársky Trch. – Chutný trh v Slnečnice Markete bude už túto sobotu 26. mája oslavovať so všetkými deťmi.

Tlačové správy

TOP trendy 2018 v alternatívnych prístupoch ku zdraviu

Počuli ste už napríklad o digitálnej detoxikácii alebo e-Terapii? Prečítajte si o nových alternatívnych prístupoch ku zdraviu.

Tlačové správy

Biznis úver: Lepší tím, stroje, či menej stresu s faktúrami

Pozrite sa, kedy sa oplatí na rozvoj firmy využiť peniaze od banky.

Tlačové správy

Síce malí, no výnimoční regionálni dodávatelia. Poznáte ich?

Týmto menším regionálnym dodávateľom sa podarilo zaujať nielen svoje okolie, ale aj Kaufland. Určite si ich obľúbite aj vy.