SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019
INZERCIA

Veľká noc sa dá stráviť aj na pláži. Nečakajte na last minute!

Podľa informácií cestovnej agentúry Travel.Sk, ktorá predáva pobytové a poznávacie zájazdy slovenských cestovných kancelárií na portáli Travel.Sk a zájazdy rakúskych cestovných kancelárií ...

Blížiacu sa Veľkú noc a s ňou spojené dni voľna využijú mnohí Slováci namiesto tradičnej šibačky a oblievačky na oddych pri mori. Termín 18. – 21. apríl je už blízko k letu a umožňuje návštevu obľúbených letných destinácií našich cestovateľov ešte pred začiatkom hlavnej turistickej sezóny.  
V tomto období najčastejšie cestujeme do Egypta, Turecka, Spojených arabských emirátov a na Kubu. Do Egypta so stabilnými teplotami nad 30 stupňov sa letecky prepravíte za štyri hodiny. Vzdušnou cestou je to ešte bližšie do Turecka, kde sa v čase Veľkej noci očakávajú príjemné teploty okolo 25°C. Spojené arabské emiráty od 22. marca zrušili vízovú povinnosť aj pre našich turistov. Destinácie ako Dubaj, Abu Dabí či Ras al Khaimah sú tak dostupné aj pre last minute dovolenkárov – nákup zájazdu už nekomplikuje čakanie na udelenie víz.
Bez toho, aby ste si museli brať dovolenku, sa môžete vybrať na predĺžený víkend do niektorého z európskych veľkomiest. Medzi našimi cestovateľmi je obľúbený najmä Paríž. Najkrajší je práve od polovice apríla do polovice mája, počasie je príjemné a rozkvitnuté mesto ešte nie je zaplavené turistami.   
Veľkonočné termíny (podobne ako vianočné a novoročné) sú výnimočné tým, že pre všetky krajiny sú v rovnaký čas a nie sú rozložené na dlhšie obdobie, ako napríklad v lete. V jednom dátume sa preto zbieha veľký dopyt cestovateľov zo všetkých krajín a regiónov. Mnohé menšie, žiadané hotely už hlásia plný stav. V prípade exotických destinácií dopyt po letenkách vzrástol tak, že sa predávajú za vyššie ceny, ktoré s blížiacim sa termínom môžu ešte stúpať. 
Vianočné, novoročné a veľkonočné sviatky sú termínmi, kedy je zbytočné čakať na last minute. Ak  má byť tento rok vaša Veľká noc na pláži, je najvyšší čas poobzerať sa po vysnenom zájazde.   

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Enviro deň v Košiciach prinesie zábavu aj osvetu

Planétu máme len jednu a čím skôr ju začneme chrániť, tým lepšie.

Tlačové správy

Obchodník roka: Najvyššie ocenenie si šiestykrát odnáša Martinus

Už po šiestykrát si ocenenie Absolútny víťaz Mastercard Obchodník roka odnáša kníhkupectvo Martinus.

Tlačové správy

Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur

Investície do kvalitných investičných projektov prostredníctvom korporátnych cenných papierov sú medzi investormi obľúbené.

Tlačové správy

Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave

V rámci tradície sa na Stavebnej fakulte STU konal už 19. ročník Športového dňa, kde sa stretli zamestnanci proti študentom.