SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Testovali sme denné bankovníctvo od Tatra banky

Ak máte radi technologické novinky, tak sme pre vás našli zaujímavé riešenie.

Ak máte radi technologické novinky, tak sme pre vás našli zaujímavé riešenie.

Ktorý balík služieb je najlepší? Záleží len na vašich preferenciách a situáciách, s ktorými sa vo svojom finančnom živote stretávate. Inovatívne služby vám však rozhodne môžu podstatne zjednodušiť život. Balík služieb Tatra Personal od Tatra banky obsahuje množstvo výhod, napríklad vydanie novej platobnej karty na počkanie, neobmedzený počet platieb, výberov z bankomatov či trvalých príkazov a inkás. Zároveň s balíkom služieb získate aj možnosť využívať niektoré bankové inovácie ako prví na Slovensku. A my sme sa ich rozhodli priamo pre vás otestovať počas jedného dňa.

Ráno vo fitness centre: Mobilné platby

Vždy v štvrtok hráme s kolegom squash v neďalekom fitness centre.  Na termináli sú pokyny pre priloženie karty na zaplatenie sumy 6 eur. Ideálna príležitosť vyskúšať Mobilné platby. Keďže cena nepresiahla 20 eur, nemusíme zadávať žiadne potvrdzovacie heslá ani PIN kódy. Priložíme smartfón k terminálu a platba je spracovaná v sekunde. Rovnako rýchlo sme sa dostali k dennej tlači a dvojitému espressu. Mobil plnohodnotne zastúpi platobnú kartu, a tak dúfame, že je len otázkou času, kým ním budeme môcť aj vyberať hotovosť z bankomatu. Vyrážame do práce.

Cestou do práce: Hlasová biometria

Na budúci mesiac sme pozvaní na konferenciu, čo znamená, že musíme rezervovať letenky a hotel na necelý týždeň. Štandardne by sme sa zastavili v pobočke a požiadali o navýšenie limitu na kreditnej karte osobne. My sa o to pokúsime priamo v aute cez službu DIALOG Live. Nemali by sme potrebovať žiadne heslá, identifikačné nástroje ani internet. A skutočne, novinka Hlasová biometria pracuje bezchybne. Na overenie a vybavenie našej požiadavky nám úplne stačil len náš hlas.

Po obede s kamarátmi:Tatra banka VIAMO

S kamarátmi ešte z čias vysokej školy občas vybehneme na rýchly obed. Spoločný účet pre nás predstavuje vždy zdržanie minimálne 5 minút, čakáme kým dôjde obsluha a vydá nám každému z bankoviek. Dnes to urobíme inak. Účet za nás všetkých zaplatí kamarát a my mu pošleme peniaze na mobilné telefónne číslo cez aplikáciu Tatra banka VIAMO. Peniaze prešli, ani neprekážalo, že má účet v inej banke. Sme prekvapení, aké je to jednoduché. Posielanie peňazí na mobilné číslo je rovnako intuitívne ako posielanie sms.

Večer na nákupoch: aplikácia Tatra banka

Už dlho plánujeme nákup nových závesov a záclon do domu. Kým si manželka vyberie vhodnú farebnosť a vzor, máme dostatok času na vybavenie posledných pracovných telefonátov a odskúšanie aplikácie Tatra banka. Najskôr si skontrolujeme zostatok na účte a následne zvolíme funkcionalitu skener poštových poukážok. Zaplatíme tak faktúru za plyn bez zdĺhavého prepisovania údajov. Celá platba nezabrala viac ako pár sekúnd. Aplikáciu Tatra banka ocenil magazín Global Finance ako najlepšiu aplikáciu mobilného bankovníctva na svete. A my musíme uznať, že oprávnene.

Konečne doma: Spending report

Zorientovať sa po celom dni vo svojich peniazoch môže byť naozaj výzva. Ako posledný preto otestujeme Spending report. Tatra banka sľubuje, že svoje výdavky uvidíme prehľadne zoradené v grafoch a rozčlenené do jednotlivých kategórii. Pre účely testovania sme si rozvrhli 3 kategórie: domácnosť, strava a voľný čas. Po pár klikoch máme ranný squash s dennou tlačou zaradený v kategórii voľný čas, kávu a obed v strave a zaplatenú faktúru za plyn v domácnosti.

Záverečné hodnotenie:

Napriek tomu, že bezkontaktné platenie kartou je už pomerne bežné, vytiahnuť namiesto peňaženky smartfón je celkom čerstvá záležitosť. Tento druh platenia ešte stále priťahuje pozornosť. Pri overovaní hlasom sme boli dosť skeptickí, keďže testovanie neprebiehalo práve v laboratórnych podmienkach. Napriek tomu, operátor nás rozpoznal a my sme za minútku vybavili, čo sme potrebovali. Aj vďaka týmto futuristickým funkciám a spoľahlivým aplikáciám Tatra banka a Tatra banka VIAMO má balík služieb Tatra Personal všetky predpoklady uľahčiť jeho majiteľovi každodenný život.

Najväčšie prekvapenie však prichádza úplne na záver. Počas zdanlivo bežného dňa sme si znížili cenu za balík služieb Tatra Personal na polovicu. Stačí totiž počas mesiaca využiť dve inovácie a cena za balík služieb sa zníži o 50 alebo 100 %.

Zistite cenu vášho balíka služieb Tatra Personal

Bude vás tiež zaujímať:

Čo nájdete v balíku služieb Tatra Personal

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


13 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 24 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 24 h
SkryťZatvoriť reklamu