INZERCIA

Nadácia Orange ocení mimovládne organizácie

Cena Nadácie Orange vzbudzuje záujem už piaty rok. Dostávajú ju mimovládne organizácie za ich spoločenský prínos a dlhodobú snahu prispievať k riešeniu akútnych problémov v spoločnosti.

O Cenu Nadácie Orange sa uchádzalo rekordných 110 organizácií. Komisia vybrala pätnásť adeptov na ocenenie.

Cena Nadácie Orange vzbudzuje záujem už piaty rok. Dostávajú ju mimovládne organizácie za ich spoločenský prínos a dlhodobú snahu prispievať k riešeniu akútnych problémov v spoločnosti.

 

Z celkového počtu 110 predložených nominácií, čo bol najvyšší počet nominovaných organizácií v histórii ocenenia, vybrala odborná hodnotiaca komisia do užšieho výberu celkovo pätnásť, ktoré postúpili do druhého kola, a mali šancu osobne sa prezentovať.  Na základe výsledkov následne vyberie komisia troch laureátov v každej kategórii.

„Ľudia pracujúci v mimovládnych organizáciách si zaslúžia, aby sa o nich verejnosť dozvedela," hovorí správkyňa Nadácie Orange Andrea Cocherová. „Sme im dlžní naše uznanie za ich nezištnú prácu, pretože sú inšpiráciou pre všetkých ostatných. Sme presvedčení, že ľudia, ktorým nie je ľahostajný osud a život iných, si zaslúžia byť ocenení.“

Víťazov nadácia vyhlási 23. apríla na slávnostnom gala večere v Café Reduta v Bratislave.

 

O NADÁCII

Nadácia Orange je nezisková organizácia, ktorá realizuje filantropické aktivity s cieľom pomôcť riešiť problémy rôznych deficitných skupín spoločnosti na Slovensku. Pod názvom Konto Orange vznikla v roku 2002, pričom nadviazala na aktivity Konta Globtel, ktoré na slovenskom trhu pôsobilo od roku 1998.

Aktivity Nadácie Orange sa sústreďujú na tri hlavné oblasti – sociálna inklúzia, vzdelávanie a regionálny rozvoj. Svoju podporu realizuje v rámci vlastných grantových programov a partnerstiev s mimovládnymi neziskovými organizáciami. Zriaďovateľom Nadácie Orange je spoločnosť Orange Slovensko, a. s.

 

* * *

Ocenenie určené pre mimovládne organizácie na Slovensku poputuje laureátom v troch kategóriách – vzdelávanie, sociálna inklúzia a komunitný rozvoj. Novinkou bude Cena pre osobnosť za občiansku angažovanosť.

Nadácia udelí ocenenie trom najlepším v každej kategórii. Okrem verejného uznania  ocenení získajú aj finančnú odmenu, ktorá má posilniť stabilitu a zaistiť pokračovanie ich aktivít a poslania.

Víťazné organizácie na 1. mieste dostanú odmenu 8000 eur, na 2. mieste 5000 a 3. mieste  2000 eur.

 

Na cenu za rok 2013 sú nominovaní

KOMUNITNÝ ROZVOJ

• Nadácia Horský park z Bratislavy

• Občianske združenie SOSNA  z obce Družstevná pri Hornáde

• Priatelia Zeme SPZ z Košíc

• Divadelná spoločnosť METEORIT Rumanová

• Občianske združenie Ulita z Bratislavy

 

SOCIÁLNA INKLÚZIA

• Agentúra podporných služieb, n. o., Žilina

• Člověk v tísni, o. p. s.,, zo Spišského Podhradia

• Nezisková organizácia Áno pre život so sídlom v Rajeckých Tepliciach

• Združenie STORM z Nitry

• Nezisková organizácia Centrum Slniečko z Nitry

 

VZDELÁVANIE

• Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica z Bratislavy

• Nezisková organizácia Voices z Bratislavy

•l EFFETA – Stredisko sv. Františka Saleského z Nitry

• Občianske združenie Stopka so sídlom v Ružomberku

• Nezisková organizácia TANDEM z Dunajskej Stredy

 

V tomto roku pripravila Nadácia aj novinku pri udeľovaní Ceny Nadácie Orange. Je ňou individuálne ocenenie pre osobnosť za jej občiansku angažovanosť. Toto ocenenie môže hodnotiaca komisia udeliť osobnosti, ktorá svojou činnosťou dlhodobo prispieva k pozitívnej zmene v jednej z troch kategórií činnosti nadácie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Máte už program pre deti na túto sobotu?

Novootvorený farmársky Trch. – Chutný trh v Slnečnice Markete bude už túto sobotu 26. mája oslavovať so všetkými deťmi.

Tlačové správy

TOP trendy 2018 v alternatívnych prístupoch ku zdraviu

Počuli ste už napríklad o digitálnej detoxikácii alebo e-Terapii? Prečítajte si o nových alternatívnych prístupoch ku zdraviu.

Tlačové správy

Biznis úver: Lepší tím, stroje, či menej stresu s faktúrami

Pozrite sa, kedy sa oplatí na rozvoj firmy využiť peniaze od banky.

Tlačové správy

Síce malí, no výnimoční regionálni dodávatelia. Poznáte ich?

Týmto menším regionálnym dodávateľom sa podarilo zaujať nielen svoje okolie, ale aj Kaufland. Určite si ich obľúbite aj vy.