SME
Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Opaky sa priťahujú

Ak si chcete kúpiť nadčasovú originálnu kúpeľňu, jednoducho kombinujte. Najnovšie kolekcie keramických obkladov vám dávajú šancu a efektný výsledok vás prekvapí.

Ak si chcete kúpiť nadčasovú originálnu kúpeľňu, jednoducho kombinujte. Najnovšie kolekcie keramických obkladov vám dávajú šancu a efektný výsledok vás prekvapí.
sensorako-foto1-r220_res.jpg 

Podľa posledných trendov prevládajú v kúpeľniach neutrálne farby a imitácie prírodných materiálov – dreva, kameňa a tiež betónu. Čo by nemalo určite chýbať, sú nevšedné kombinácie. Obecne sa dá povedať, že čím sú tóny obkladov decentnejšie a menej výrazné, tým viac by sa malo pracovať s kontrastom, využívať jeho estetickú silu – napríklad, keď sa stretávajú hladké a reliéfne povrchy alebo rôzne veľkosti obkladov.
unicolorrako-foto2-r285_res.jpg
Striedanie malého a veľkého formátu je zdanlivo banálne, na druhú stranu maximálne efektné, séria Unicolor

Malý alebo veľký?... najlepšie spoločne!

Rozmery, ktoré pred pár rokmi zniesli označenie veľké, sú dnes stredné. Trochu „vyrástla“ aj tradičná mozaika na často používaný rozmer 5x5 cm. Formát dlaždíc 30 x 60 cm dnes nikoho nešokuje, záujem púta až veľkosť 60 x 60 cm. Značka RAKO s pomocou vyspelých, predovšetkým digitálnych technológii zväčšuje formáty, zároveň zdokonaľuje povrchy dlaždíc. Nech už sa vám páči minimalistický, či naopak zdobenejší štýl, široká moderná ponuka je uspokojujúca. Všetky nové série obsahujú rôzne veľkosti štvorcov a obdĺžnikov – stačí si vybrať a začať kombinovať.
portorako-foto3-r455_res.jpg 

Novinkou značky RAKO je formát dlhého obdĺžnika 20 x 60 cm použitý celkom v štyroch kolekciách, séria Porto.

Keď použijete viac formátov v jednej miestnosti, oceníte praktické aj estetické výhody kombinácie. Veľký formát zaistí celistvosť a elegantný vzhľad, mozaika plochu príjemne osvieži, navyše s ňou zvládnete bez problému obložiť oblé hrany a niky.

Malá kúpeľňa vo veľkom formáte

Tvrdenie, že do malej kúpeľne patrí len malý rozmer obkladov, dávno neplatí. Nenechajte sa odradiť a použite aj do malej miestnosti niektorý z ponúkaných moderných formátov, napríklad 30 x 60, či 60 x 60 cm. Počítajte ale s jedinou podmienkou, že podklad je nutné dobre pripraviť a vyrovnať.
trianglerako-foto4-r323_res.jpg 

Veľký formát opticky zväčší priestor, pretože kladenie s minimálnou šírkou škáry neruší hladkú plochu. Pôsobí luxusnejším dojmom, umožní zvýrazniť farbu a štruktúru povrchu, čo nahráva aktuálnej móde reliéfnych povrchov, či imitáciám prírodných materiálov. Výhodou je, že kvalitné takzvané kalibrované dlaždice sa uplatnia na podlahe aj na stene. Zabrúsením hrán vypálenej dlaždice sa eliminuje prirodzené kolísanie rozmerov keramiky a znižuje sa tým rozmerová tolerancia výrobkov na minimum.

Malý formát – veľký pomocník pri dekorovaní

Dekorovanie je moderné, zábavné aj dynamické a prostriedkov pre zvýraznenie jednofarebnej plochy je veľa. Dekorácie sú na prvý pohľad striedme a za každú cenu na seba nepútajú pozornosť. Sú decentné a zároveň efektné. Keď sa rozhodnete dať do kúpeľne nejakú dekoráciu, nečakajte už pestrofarebnú listelu s kvietkami alebo iným výrazným vzorom. Súčasné dekorácie sú totiž oveľa sofistikovanejšie.
sandyrako-foto5-r883_res.jpg 

V nových kolekciách sa najčastejšie objavujú mozaiky, rezané dekorácie, či listely.

Majú rovnakú farbu ako základný formát alebo sú takzvane tón v tóne. Jednoduchú kombináciu veľkého a malého formátu zvládnete ľahko dekorovať sami. Stačí napríklad vložiť pruh mozaiky na stenu z veľkého formátu, mozaikou obložiť vaňu alebo umývadlo... Zaujímavým prvkom sú rezané dekorácie. Keď ich použijete na plochu steny alebo jej časť, získate dekoráciu s efektom exkluzívnej tapety.

Veľké novinky

Značka RAKO vstúpila do tohtoročnej sezóny so štrnástimi novými sériami, do ktorej sa premietli najnovšie interiérové trendy aj rozmanité štýly. Novinka, ktorá sa absolútne trafila do trendov je Cemento. Podlahová kolekcia, ktorá sa hodí aj pre obklad stien, pripomína matným povrchom a šedou farbou cementovú stierku. Základné formáty 30 x 60 cm a 60 x 60 cm doplňuje rezaná dekorácia 30 x 60 cm a mozaika 5 x 5 cm.
stonesrako-foto6-r635_res.jpg 

Rovnakú ponuku formátov objavíte v ďalšej „neutrálnej“ kolekcii Stones – podarenej imitácii napodobňujúcej pre zmenu prírodný kameň.

Pri sérii Trend vás možno okúzli upokojujúca farebnosť prírodného ílu, či svetlej kávy, alebo zamatový, mierne lesklý povrch dlaždíc. Aj v tomto prípade máte pred sebou voľbu rozmerov, mozaiky, zaujímavé rezané dekorácie a tiež neobmedzený priestor pre kreativitu!

NEWS RAKO 2014 www.rako.eu

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.


5 h

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


5 h

Odpadové hospodárstvo a recyklácia sú historicky najväčšou biznisovou príležitosťou. Nespime na vavrínoch.


INZERCIA 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu