SME
Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej
INZERCIA

IT v službách seniorov-nové technológie, ktoré skvalitňujú život

Zaujímavý májový program pripravilo občianske združenie DIGIPOINT v Poluse, tentokrát sa zamerali netradične na staršie ročníky.

Zaujímavý májový program pripravilo občianske združenie  DIGIPOINT v Poluse, tentokrát  sa zamerali netradične na staršie ročníky a v spolupráci s partnermi ProSenior a AkSen –aktívny senior, pripravili rad zaujímavých aktivít. DIGIPOINT si uvedomuje nevyhnutnosť  sprostredkovať kontakt s novými technológiami aj tejto vekovej skupine, keďže podľa výskumu Inštitútu pre verejné otázky iba 35 percent ľudí narodených v rokoch 1946 až 1964 má skúsenosti s IT.

V týždni od 26. do 30.  mája preto prebehne každý deň zaujímavý workshop. Od základov práce s internetom sa seniori presunú k zložitejším témam, ako je nakupovanie cez internet, komunikácia (Skype, ICQ), sociálne siete. Čerešničkou na torte bude vytváranie vlastnej prezentácie s vkladaním fotiek. Každý workshop bude vedený skúsenými lektormi. Seniori budú mať zároveň možnosť učiť sa tieto dovednosti priamo na tabletoch Prestigio, takže teóriu si okamžite vyskúšajú v praxi.  Na workshopy nie je potrebná predchádzajúca registrácia, vstup je voľný všetkým záujemcom.

Konkrétny program  akcie pre seniorov:

Workshopy a prezentácie sa budú konať denne od pondelka 26.5.do piatku 30.5. vždy  od 10:00 do 12:00 hod. Následne bude od 12:00 do 16:00 bude  DIGIPOINT otvorený k voľnému testovaniu a diskusiám účastníkov.

26. máj (pondelok) – Všetko začína zdravím. Tiesňové volania, telefóny pre seniorov,  zdravotná starostlivosť v prepojení na IT

- predstavenie tiesňových pevných liniek (fungovanie, potrebné vybavenie, kedy je treba myslieť na  takéto typy telefónov, od akej situácie, veku) 

- telefóny pre seniorov

- HealthCare program (zdravotné pomôcky v prepojení na IT zariadenia, umožňujúce pravidelne  sledovať zdravotný stav seniora, jeho vývoj)

-prezentácia produktov, testovanie

27.máj (utorok) – Úvod do internetu, zoznámte sa s tabletom             

- čo potrebujem k úspešnému pripojeniu na internet (wifi, pevné pripojenie)    

- vyhľadávanie na internete, Google  

- práca s tabletom                                                                                                 - nácvik praktických zručností

28. máj (streda) – Nakupovanie cez internet – naučíme vás to!

- návod, čo potrebujem k nákupu, ako prebieha (testovanie nákupu v „priamom prenose“)

- bezpečnosť nákupov na internete (aké riziká sa môžu vyskytnúť, ako ich odhaliť, čo je „podozrivé“ pri internetovom nákupe)

29. mája (štvrtok) - Komunikácia cez internet - Skype, ICQ, Sociálne siete

- ako fungujú – modelové komunikačné situácie, nácvik zručností

- bezpečnosť  pri komunikácii

30.mája (piatok) - Ako vytvoriť zaujímavú prezentáciu s vlastnými fotkami   

- fotenie, sťahovanie fotografií do PC, základné úpravy, vkladanie do dokumentov

Ďalšie informácie vám v prípade potreby poskytne: Ing. Petra Kotuliaková, kotuliakova@fiit.stuba.sk, 0902 273 128

www.digipoint.sk,

 https://www.facebook.com/pages/Digipoint-Bratislava/522607157818869?fref=ts

 

ČO JE DIGIPOINT ?

Prezentovanie technológií na mieste, kde by ste to vôbec nečakali?

Jediné takéto miesto -unikátny priestor na testovanie nových technológií a taktiež zaujímavých projektov FIIT STU /Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave/ s názvom DIGIPOINT funguje od októbra 2013 v Poluse. Pod jeho vznik sa podpísal unikátny nápad, dlhodobá príprava a v neposlednom rade netradičná spolupráca nákupného centra Polus City Center s FIIT STU a so spoločnosťou Microsoft Slovakia.

DIGIPOINT je zároveň je občianske združenie vytvorené Fakultou informatiky a informačných technológií STU v Bratislave v spolupráci s Polus City Center a spoločnosťou Microsoft.

Polus s partnermi vytvoril projekt a zariadil priestor, ktorý bude nie len náučný, ale aj obsahovo zaujímavý a zároveň prepojený s komerčnými  prezentáciami produktov, čím sa vytvorí pre zákazníkov pohodlie výberu produktov na jednom mieste. „V „našich končinách“ nie je vôbec obvyklé, aby sa subjekt, ako je nákupné centrum, venovalo edukácii a prezentovaniu technologického pokroku.  Práve preto je DIGIPOINT na Slovensku unikátom.“ uviedla Monika Karoliová, marketingová riaditeľka nákupného centra.

DIGIPOINT je určený rôznym komunitám:  verejnosti - návštevníkom nákupného centra,  akademikom - študentom IT  a taktiež komerčným spoločnostiam vyrábajúcim a predávajúcim HW ako napr. HP, Dell, Shark atď. Pre návštevníkov je pripravená napríklad aj originálna „Xbox obývačka“,  záujemcovia tu môžu absolvovať rôzne užitočné prednášky ako „Viete čo sledujú a robia vaše deti na internete či Facebooku ?“  a mnohé iné zaujímavé témy diskusií či workshopov. DIGIPOINT umožní rôznym  firmám vystavovať technologické novinky, ktoré budú po určitú dobu k dispozícii návštevníkom Polus City Center na skúšanie. Jednoducho spájame na jednom mieste zábavu, akademický svet i komerciu“ uviedla Monika Karoliová z Polusu.

DIGIPOINT má i ďalšiu úlohu. Projekty študentov Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave budú odteraz dostupné pre každého a to práve v unikátnom priestore DIGIPOINT v bratislavskom  nákupnom centre  Polus City Center.  DIGIPOINT  tiež potvrdzuje priblíženie FIIT STU ku komerčným firmám a ochotu fakulty reagovať na rýchlo sa meniace prostredie na trhu práce. Ako ďalší faktor prichádza konečný spotrebiteľ. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

SANAGRO: Vláda rozdelila dotácie neférovo

Slovenská agro skupina apeluje na štát, aby zmenil podmienky na udeľovanie štátnej pomoci farmárom za prírodné katastrofy.

Tlačové správy

A trend-setting water park

Tatralandia is a pioneer of green solutions.

Tlačové správy

Začať investovať v mobile môžete konečne aj na Slovensku

Úroky sporiacich účtov sa blížia k nule a ľudia sa pýtajú bankárov, čo so sporením.