SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Kombinujeme skúsenosť a mladú dravosť

Spoločnosť Trend Rejlek patrí medzi rýchlo sa rozvíjajúce firmy v našom regióne. V povedomí ľudí je známa jedna z jej materských firiem, Viena International, ktorej bola v minulosti súčasťou.

Spoločnosť Trend Rejlek patrí medzi dynamicky sa rozvíjajúce firmy v našom regióne. V povedomí ľudí je dobre známa jedna z jej materských firiem, Viena International, s.r.o., ktorej bola v minulosti súčasťou.

 

Tak ako Viena pokračuje vo svojej tradícii strojárskej výroby, Trend Rejlek nadväzuje na bohaté skúsenosti v rámci materskej podnikateľskej skupiny a má snahu vytvoriť tradíciu turčianskej „plastáriny“. Pýtali sme sa  konateľa spoločnosti Petra Lenčeša. Predstavte nám na úvod Trend Rejlek. Čím sa vlastne zaoberá?

- Portfólio našej firmy tvorí výroba plechových a aj plastových dielcov, resp. ich kombinácia. Záber je pomerne široký: od malých konektorov pre káblové zväzky a súčasti automobilov až po dielce pre samoobslužné poklade či bankomaty.

Spoločnosť vznikla v roku 2008, teda už v čase formujúcej sa krízy, nebáli ste sa investícií?

- Bolo to obdobie, keď bolo nevyhnutné v prvom rade flexibilne reagovať na zmeny potrieb  trhu. Napriek skutočnosti, že na Slovensku existovalo množstvo prevádzok so zameraním na výrobu z plastov, chceli sme zúročiť vedomosti a skúsenosti materskej firmy.  Našou snahou bolo vyplniť dieru v segmente plastikárskej výroby v regióne a zároveň tým posilniť existujúcu plechovú výrobu. Čas ukázal, že toto rozhodnutie bolo správne.

Pre akých zákazníkov je vaša produkcia určená?

- Snažíme sa kombinovať zákazníkov z automobilového prostredia, ktoré je dominantné pre slovenskú ekonomiku a zároveň vyvažovať výrobu aj zákazníkmi z elektrotechnického odvetia. Momentálne je to približne pol na pol, čo bolo naším cieľom.

Aký rast dosahujete, koľko máte pracovníkov?

- Darí sa nám udržať 20-percentný medziročný rast, čo je už potvrdené aj pre rok 2014. Momentálne  pracuje v Trend Rejleku 85 pracovníkov. Vzhľadom k výsledkom jednotlivých rokov a celkovému vývoju spoločnosti bolo dohodnuté rozšírenie firmy a majitelia schválili pre vybudovanie nových výrobných a skladových priestorov investíciu do prístavby a vybavenia o veľkosti 4-tisíc m2.

Plánujete teda prijímať nových pracovníkov? Koľko a na aké pozície?

- Určite áno. Máme záujem o pozície nielen operátorov lisov a na montáže, ale aj o zriaďovačov, kontrolórov a projekt manažérov. Konkrétne pozície budeme zverejňovať na našom webe: www.trendrejlek.sk

Majú u vás šancu aj mladí absolventi bez praxe?

- Sú u nás vítaní! Všetci tí, ktorí majú snahu na sebe pracovať, majú aj šancu vzdelávania a profesijného rastu. Kombinujeme skúsenosť, mladú dravosť a snahu podieľať sa na spoločnom výsledku. Zaujímavý je aj priemerný vek nášho tímu – 32 a pol roka.

 

 

Viac informácií o spoločnosti Trend Rejlek,s.r.o., prinesieme čitateľom v pripravovanej samostatnej prílohe Výnimoční ľudia, ktorá bude vložená v MY Turčianskych novinách 10. júna 2014.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún