SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019
INZERCIA

Vernisáž prác študentov v Prahe

Vernisáž výstavy prezentujúcej výsledky systematickej práce študentov Oddelenia priemyselného dizajnu Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne, ktoré sú obrazom prepojenia slovenskej...

Vernisáž výstavy prezentujúcej výsledky systematickej práce študentov Oddelenia priemyselného dizajnu Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne, ktoré sú obrazom prepojenia slovenskej technickej aj umeleckej tvorby si môžete pozrieť 21. mája 2014 o 17:00 v Slovenskom inštitúte v Prahe. Môžete sa tešiť na kolekciu originálnych modelov určených na slávnostné a neformálne príležitosti súčasného výtvarného umenia, scénografie, fotografie, architektúry či dizajnu.

04-r890_res.jpg

Oddelenie priemyselného dizajnu Katedry materiálového inžinierstva Fakulty priemyselných technológií patrí medzi významné súčasti Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Študijným programom „Textilná technológia a návrhárstvo“ vytvorilo Oddelenie priemyselného dizajnu na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne priestor, kde sa rozvíja umelecká kreativita talentovaných študentov. Výsledky ich práce, ktoré začínajú od inšpirácie, cez návrh projektu až po vlastnú realizáciu, prezentujú ich umelecké aj remeselné zručnosti. O umeleckých schopnostiach a zručnostiach študentov a výsledkoch práce Oddelenia priemyselného dizajnu svedčí záujem slovenských a zahraničných dizajnérskych spoločností o absolventov študijného programu „Textilná technológia a návrhárstvo“.

03-r968_res.jpg

Koncepcia výučby je založená predovšetkým na podpore individuálneho prístupu vo vyjadrovaní každého študenta, jeho špecifických intelektuálnych, technických, výtvarných a invenčných schopností. Textilný výrobok tu nie je chápaný len ako technicko-technologický produkt, ale aj ako dizajnérsky ovplyvňovaný meniacimi sa trendmi. Cieľom výučby je, aby študenti dospeli vo svojej tvorbe k dizajnérskym výrobkom akceptovateľným pre priemysel, ktorý môže mať síce rozmanité podoby, ale musí spĺňať úžitkové vlastnosti aj z hľadiska použitých materiálov. V jednotlivých ročníkoch sú preto povinní reagovať na zadané témy z hľadiska technického a aj umeleckého. Okrem toho sú študenti vedení k hľadaniu vlastných inšpiračných zdrojov a impulzov, k nachádzaniu svojho vlastného rukopisu. Keďže výučba na oddelení je založená na materiálovom a štrukturálnom výskume s následným jeho experimentom, k zvládnutiu týchto nárokov sú potrebné na jednej strane prednášky z náuky o materiáloch, priemyselných technológií, metód hodnotenia štruktúry materiálov, technických textílií a dejín výtvarnej a odevnej kultúry. Nevyhnutnou súčasťou výučby sú aj laboratórne cvičenia a cvičenia v základných ateliéroch a figurálnej kresby. Taktiež si študenti osvojujú zručnosti v textilných technikách a krajčírskej tradície. Nevyhnutnou súčasťou výučby sú aj spoločné konzultácie, ktoré majú charakter obhajovania svojich výstupov na konci semestra prieskumom. Súčasťou štúdia sú rovnako prezentácie na domácich a aj medzinárodných úrovniach. Každý absolvent tohto oddelenia je povinný prezentovať svoje bakalárske práce so všetkými náležitosťami. Neoddeliteľnou súčasťou stratégie výučby na Oddelení priemyselného dizajnu je podpora medzinárodných odborných stáži vo významných domácich a aj zahraničných inštitúciách.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Obchodník roka: Najvyššie ocenenie si šiestykrát odnáša Martinus

Už po šiestykrát si ocenenie Absolútny víťaz Mastercard Obchodník roka odnáša kníhkupectvo Martinus.

Tlačové správy

Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur

Investície do kvalitných investičných projektov prostredníctvom korporátnych cenných papierov sú medzi investormi obľúbené.

Tlačové správy

Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave

V rámci tradície sa na Stavebnej fakulte STU konal už 19. ročník Športového dňa, kde sa stretli zamestnanci proti študentom.

Tlačové správy

Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?

Na bratislavskom Tyršovom nábreží vyrástol obrovský stan, ktorý bude hostiť unikátny technologický festival.