SME
Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Chystáte sa investovať do vašej kúpeľne?

Čo treba vedieť pri investovaní do kúpeľne? Aký materiál je vhodný použiť?

Každý jeden priestor v domácnosti sa snažíme zladiť do komfortného štýlu. Kúpeľňa je dôležitá časť bývania, ktorú navštevujeme viac krát do dňa. V kúpeľni sa pohybujeme hlavne ráno a večer, keď prídeme vičerpaný z práce a potrebujeme načerpať novú energiu. Preto by každá kúpeľňa mala byť ladená do pozitívneho a konfortného štýlu tak, aby sa vaše oči nadýchali nového povzbudenia do zbytku dňa. V deväťdesiatich rokoch minulého storočia sa však kúpeľne robili jednoliate.  Bolo to však preto že, obchodný trh bol uzatvorený a kúpiť niečo odlišné, bolo veľmi komplikované. Navyše na trhu bolo oveľa menej produktov, ako v dnešnej dobe. V dnešnej dobe však máme veľa pekných produktov, ale pri týchto produktoch treba pozerať nielen na výzor ale hlavne na kvalitu. V prvom rade každá kúpeľňa potrebuje izolovať steny od navsiaknutia vlhkosti. Tento problém sa rieši položením obkladov a dlažieb, ktoré zabraňujú kontaktu vlhkosti so stenou, či podlahou.

Obklady a dlažby: 
Množstvo ľudí pri ich výbere pozerá len na ich výzor. Áno, je to práve výzor, ktorý vám pri pobyte v kúpeľni rozžiari oči a ponúkne pocit dobrého pocitu. Lenže, výzor je len jedno  z kritérií, na ktoré sa treba zamerať pri výbere obkladu a dlažby. Pri výbere treba pozerať hlavne na kvalitu. Kvalita môže byť povrchová a vnútorná, teda zloženie materiálu dlažby. Poznáme viacero kombinácií materiálov, ktoré sa používajú pri výrobe obkladov, či dlažieb. Typy materiálov od najzákladnejšieho po najkvalitnejší:
-glazúrovaný povrch + pálená hlina
-glazúrovaný povrch + gres
-porcelánový porvch + gres
-plný gres
Ďalšie kritérium je nekupovať druhú triedu! Druhá trieda môže byť:
-zlá povrchová glazúra. Znamená to, že v glazúre nie sú použité všetky potrebné materiály a povrch sa môže po čase začať lúpať, alebo zanášať nečistotami. 
-nerovnosť a iná veľkosť. V tomto prípade môže ísť o stočené obklady a dlažby, ktoré nevytvoria rovnomerné špáry a tak isto môže byť v balíkoch rôzna veľkosť obkladov a dlažieb...

Ak teda máme položenú dlažbu, vyhľadávame ďalšie doplnky do kúpeľne, ktoré nám slúžia na regeneráciu nášho tela. Ide napr. o sprchový kút, vaňu, umývadlo, toaletu, batérie...

Sprchový kút:
Ak rozmýšľame nad skleneným sprchovým kútom, treba si rozmyslieť aký typ otvárania nám vyhovuje. Či chceme sprchový kút s rámom, alebo bez. Dnes sú moderné číre sprchové sklá. Ľudia sa ale obávajú čistenia resp. usádzania vodného kameňa. A však existujú prípravky, ktoré zabraňujú usádzaniu vodného kameňa a to až na dobu 3 mesiace. V  tomto prípade je už jedno, či použijete číre, alebo matné sklo. Samotná hrúbka skla by  nemala byť tenšia ako 6mm. 6mm sklo je optimálne. Hrubšie sklá dávajú sprchovému kútu masívnejší nádych a tým pádom zvyšujú celkový dizajnový dojem. Zákazníci sa často obávajú sprchových dverí s posuvným systémom. Dnes však sú posuvne systémy natoľko vyvinuté, že ich strach by nemal mať opodstatnenie. Navyše ak sa sprchové dvere posúvajú, nemusíme počítať s voľným priestorom pred sprchovým kútom, ktorý by sme museli vytvárať pri otváracích dverách.

Všetky ďalšie informácie o produktoch do kúpeľne, vám poskytneme na našej predajni:

TGB Plast s. r. o.
Bratislavská 71
90301 Senec
02/45923525

obrazok-do-textu-r817_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.


5 h

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


5 h

Odpadové hospodárstvo a recyklácia sú historicky najväčšou biznisovou príležitosťou. Nespime na vavrínoch.


INZERCIA 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu