SME
Nedeľa, 21. apríl , 2019
INZERCIA

Septembrové vstupenky do SND v predaji aj počas leta

Slovenské národné divadlo od utorka 1. júla 2014 začalo predaj vstupeniek na všetky septembrové predstavenia, ktoré otvoria jubilejnú 95. sezónu.

Slovenské národné divadlo od utorka 1. júla 2014 začalo predaj vstupeniek na všetky septembrové predstavenia, ktoré otvoria jubilejnú 95. sezónu. Diváci tak počas letných prázdnin majú príležitosť kúpiť si s dostatočným predstihom svoje miesta v hľadiskách, ktoré zväčša bývajú krátko pred uvedením inscenácií beznádejne vypredané.

Priaznivci Činohry SND sa môžu opäť tešiť na adaptácie slávnych románov Madame Bovary, Jane Eyrová a Buddenbrookovci, ako aj na skvelé komédie Vejár, Skrotenie zlej ženy, Veľa kriku pre nič, Tak sa na mňa prilepila, Je úžasná!, Pán MimoLakomec. Chýbať nebudú ani Aj kone sa strieľajú či inscenácie pre náročnejších divákovIlúzie, Popol a vášeň, Pamäť vody, HollyRoth, Karpatský thriller a novinka Desatoro

V septembri sa znova otvorí aj najmladší hrací priestor Modrý salón, ktorý v programovej línii Tvoríme uvedie inscenáciu Lenipoetické predstavenia KoreneÚtek od Orfea. Štúdio v novej budove SND bude naďalej aj miestom priamych prenosov z cyklu National Theatre Live, na začiatku novej sezóny budú môcť diváci sledovať naživo antickú tragédiu Médea v hlavnej úlohe s Helen McCroryovou.     

Fanúšikov klasickej hudby poteší Opera SND predovšetkým slávnostným galakoncertom Peter Mikuláš 60 k otvoreniu 95. sezóny a operami Aida, Nabucco, RigolettoBohéma

Tých, ktorí holdujú kráse pohybu, čaká v Balete SND baletná komédia Sen noci svätojánskej a najmä prvá premiéra novej sezóny, ktorou bude uvedenie prvého slovenského baletu Angelika podľa hudobnej predlohy Eugena Suchoňa. 

Detských divákov rozveselia činoherné rozprávky Mechúrik-Koščúrik, novinka Ako sa Lomidrevo stal kráľomnový operno-zábavný program pre najmenších O čarovnej flaute a iných kúzlach.

Vstupenky na septembrové predstavenia sú počas divadelných prázdnin v predaji každý pracovný deň v pokladniciach SND (od 8.00 do 16.00 h) a na predajnom mieste v OC Eurovea (od 11.00 do 19.00 h). Pokladnice budú zatvorené iba počas obligátnej letnej prestávky v historickej budove od 8. júla do 17. augusta, v novej budove od 26. júla do 10. augusta a v OC Eurovea od 12. júla do 17. augusta. SND počas spomínaného obmedzenia odporúča divákom využiť nonstop on-line predaj vstupeniek prostredníctvom portálu www.snd.sk.     

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019

Rozmanité Grécko a jeho ostrovy budú aj tento rok obľúbený cieľ dovolenkárov.

Tlačové správy

Bim Challenge 2019

4. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

Tlačové správy

Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov

Čerpacie stanice OMV budú v plnej prevádzke aj počas dní, keď v bežných obchodoch nenakúpite.

Tlačové správy

Z Fondu malých projektov je možné získať až 50-tisíc eur

Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie majú šancu získať príspevok od 20.000 do 50.000 eur.