INZERCIA

Ako si pripraviť dokonalú šálku kávy 5/5

Aj kvalitnú kávu môžeme pokaziť, ak ju pripravíme zle. Či už používame pákový kávovar, automatický prístroj, moka, alebo populárny french press, na príprave kávy si musíme dať naozaj záležať.

Kapsľový kávovar a kávovar na podušky


Ide o často neprávom podceňovaný, no v skutočnosti veľmi kvalitný a v Taliansku i Európe stále obľúbenejší kávovar pre domácnosti. Kapsľový systém bol vymyslený samotnými talianmi, ktorí chceli piť kvalitné espresso nielen v kaviarni ale aj doma. Keďže vedeli, že pripraviť si kvalitné espresso vyžaduje nielen čas, ale aj baristické zručnosti, vynašli prístroj, ktorý to urobí za nich. Kapsľový kávovar pracuje na podobnom princípe, ako kaviarenský stroj, do hlavice kávovaru sa však nedáva káva v páke, ale špeciálna poduška s kávou, alebo kávová kapsľa. V každej kapsli je čerstvo zomletá a medzi dvoma sitkami špeciálne utlačená káva presne podľa predpisov talianskych kaviarníkov. Vám už stačí len vybrať si kávu podľa svojej chuti, vložiť ju do kávovaru a vychutnať si pravé talianske espresso.  

cafepoint - espresso
Postup prípravy:
1.    zapnite prístroj, nalejte do nádržky čerstvú vodu a počkajte, kým sa prístroj nahreje.
2.    vyberte si kapsľu podľa chuti, vložte do priehradky na kapsle a zavrite. Uistite sa, že kapsľa správne „sadla“ a priehradka je dobre uzavretá.
3.    vložte pod výtok kávy šálku a zvoľte v menu veľkosť nápoja.
4.    keď prístroj ukončí výdaj nápoja, vyberte šálku s hotovou kávou.
5.    skontrolujte nádobu na odpad, prípadne vyhoďte použité kapsle. 

cafepoint - kapslový kávovar

Kapsľový kávovar je určený pre ľudí v domácnostiach a stále viac aj vo firmách, kde majú radi kvalitnú taliansku kávu, radi striedajú typy a chute káv, a nechcú investovať do pristroja veľa peňazí.
Medzi výhody tohto typu kávovaru patrí nízka nákladová cena, kvalitná káva, kompaktné rozmery, tichá prevádzka, rozmanité kávy a v neposlednom rade veľmi jednoduchá príprava a minimálna údržba. 

Ak si chcete kúpiť takýto kávovar, všimnite si aký systém používa a uistite sa u predajcu o dostupnosti kávových kapsúl. Mnohí výrobcovia totiž používajú jedinečné technológie a treba si tak nájsť predajcu, ktorý vám ponúkne kapsule kompatibilné s vašim kávovarom. Aj na Slovensku už však nájdete takmer všetky populárne typy. Či už ide o kapsle kompatibilné so systémom Nespresso, Caffitaly - Tchibo, Illy, alebo Lavazza.

Kvalitné kávy z celého sveta, kávovary a príslušenstvo nájdete v špecializovaných kávových obchodoch Cafepoint, alebo si ich môžete objednať v spoľahlivom a zákazníkmi overenom eshope.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

3 najväčšie chyby pri zateplení šikmej strechy

Zateplenie šikmej strechy môže pokaziť aj profesionál, ak nedodržiava niekoľko zásadných pravidiel. Pozrite sa, ktoré to sú.

Tlačové správy

EU v Bratislave udelila čestný titul doctor honors causa

Ekonomická univerzita v Bratislave udelila čestnú vedeckú hodnosť doctor honoris causa Andreasovi Wörgötterovi

Tlačové správy

Company´s autumn in the High Tatras

A good teambuilding or a good training should fulfil four main points that determine its success.

Tlačové správy

V Žiline sme vytvorili priestor, aby mladí ľudia neodišli

Stanicu sme chceli zrekonštruovať za milión korún, stálo to desať.