INZERCIA

Detský účet učí dieťa hospodáriť, v Tatra banke je úplne zadarmo

Ak chcete vaše dieťa naučiť hospodáriť s peniazmi, tak detský účet je správnou voľbou.

Ak chcete vaše dieťa naučiť hospodáriť s peniazmi tak, aby malo pocit samostatnosti, a vy ste pritom nestratili prehľad, je detský účet správnou voľbou.

Naše deti síce chodia do školy, ale neučia sa tam správne hospodáriť s peniazmi. Táto úloha zatiaľ zostáva na rodičoch. Vedieť zaobchádzať s peniazmi nie je jednoduché a vhodnou metódou ako to naučiť dieťa už na základnej škole je pravidelné a primerané vreckové.

Kedy začať s vreckovým

Psychológovia sa všeobecne zhodujú, že vreckové môžu dostávať už deti od 6 rokov, pretože sú schopné pochopiť hodnotu peňazí i to, prečo ho dostávajú. Dieťa navštevujúce prvý stupeň základnej školy by tak malo mať k dispozícii toľko peňazí, aby si mohlo kúpiť niečo na jedenie a pitie, prípadne nejakú drobnosť pre seba. Na druhom stupni je možné vreckové dieťaťu zvýšiť o sumy potrebné na cestovanie či financovanie voľnočasových aktivít. Výška vreckového sa však nedá zovšeobecniť, pretože závisí od potrieb dieťaťa a najmä finančnej situácie v rodine.

Dôveruj, ale preveruj...

Aby ste u dieťaťa vypestovali dobrý postoj k peniazom, treba s ním o nich hovoriť a vysvetliť mu, že si na ne musíte zarobiť. Ideálnym spôsobom ako mať najmä u starších detí vreckové pod kontrolou, je vybaviť im účet a naučiť ich platiť kartou.

„Dôvodov, prečo by mohli rodičia uvažovať o zriadení bankového účtu pre dieťa, je viacero. Jedným je bezpečnosť - platobná karta je bezpečnejšia ako hotovosť. Môžete mať na nej totiž nastavený maximálny limit či SMS notifikáciu a tieto služby vám pomôžu veľmi rýchlo zabrániť škodám aj pri prípadnej strate alebo krádeži karty,“ vysvetľuje Marína Masárová z Tatra banky.

Detský účet s Batman kartou

Platobnú kartu banky vydávajú až od určitého veku. Napríklad v Tatra banke získa dieťa kartu s originálnym Batman dizajnom od šesť rokov, pričom maximálny denný limit na výber hotovosti a platby kartou môže rodič kedykoľvek zmeniť v rozsahu od 20 do 200 eur.
batman-karty-490x264-r938_res.jpg
„Založenie detského účtu je jednoduché. Stačí rodný list dieťaťa a doklad totožnosti jeho zákonného zástupcu. V Tatra banke je detský účet zadarmo pre deti od narodenia až do dovŕšenia 15. roku. Dieťa vďaka nemu môže platiť kartou doma aj v zahraničí a bez poplatkov vyberať peniaze zo všetkých našich bankomatov,“ hovorí Marína Masárová.

Detský účet od Tatra banky umožní dieťaťu:

  • platiť kartou v obchodoch doma i v zahraničí
  • bez poplatkov vyberať hotovosť z bankomatov Tatra banky
  • mať elektronické vreckové, ktoré je bezpečnejšie ako hotovosť
  • získať pocit samostatnosti a zodpovednosti
  • uvedomiť si hodnotu peňazí
  • sporiť si na to po čom túži

Detský účet bez poplatkov

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?

Lepší výber odletu, ubytovania aj vychytených termínov a cenový bonus.

Tlačové správy

Pivovarníci rozdeľujú peniaze

Rozhodnite, komu pôjde tisíc eur.

Tlačové správy

Najkrajšie americké národné parky

Neostávajte iba v slávnych mestách USA. Vydajte sa na západ do národných parkov.

Tlačové správy

Podceňovať skúšobné jazdy sa pri výbere vozidla neoplatí

Správna skúšobná jazda môže odhaliť, že vybrané vozidlo pre vás nie je to pravé.