INZERCIA

Detský účet učí dieťa hospodáriť, v Tatra banke je úplne zadarmo

Ak chcete vaše dieťa naučiť hospodáriť s peniazmi, tak detský účet je správnou voľbou.

Ak chcete vaše dieťa naučiť hospodáriť s peniazmi tak, aby malo pocit samostatnosti, a vy ste pritom nestratili prehľad, je detský účet správnou voľbou.

Naše deti síce chodia do školy, ale neučia sa tam správne hospodáriť s peniazmi. Táto úloha zatiaľ zostáva na rodičoch. Vedieť zaobchádzať s peniazmi nie je jednoduché a vhodnou metódou ako to naučiť dieťa už na základnej škole je pravidelné a primerané vreckové.

Kedy začať s vreckovým

Psychológovia sa všeobecne zhodujú, že vreckové môžu dostávať už deti od 6 rokov, pretože sú schopné pochopiť hodnotu peňazí i to, prečo ho dostávajú. Dieťa navštevujúce prvý stupeň základnej školy by tak malo mať k dispozícii toľko peňazí, aby si mohlo kúpiť niečo na jedenie a pitie, prípadne nejakú drobnosť pre seba. Na druhom stupni je možné vreckové dieťaťu zvýšiť o sumy potrebné na cestovanie či financovanie voľnočasových aktivít. Výška vreckového sa však nedá zovšeobecniť, pretože závisí od potrieb dieťaťa a najmä finančnej situácie v rodine.

Dôveruj, ale preveruj...

Aby ste u dieťaťa vypestovali dobrý postoj k peniazom, treba s ním o nich hovoriť a vysvetliť mu, že si na ne musíte zarobiť. Ideálnym spôsobom ako mať najmä u starších detí vreckové pod kontrolou, je vybaviť im účet a naučiť ich platiť kartou.

„Dôvodov, prečo by mohli rodičia uvažovať o zriadení bankového účtu pre dieťa, je viacero. Jedným je bezpečnosť - platobná karta je bezpečnejšia ako hotovosť. Môžete mať na nej totiž nastavený maximálny limit či SMS notifikáciu a tieto služby vám pomôžu veľmi rýchlo zabrániť škodám aj pri prípadnej strate alebo krádeži karty,“ vysvetľuje Marína Masárová z Tatra banky.

Detský účet s Batman kartou

Platobnú kartu banky vydávajú až od určitého veku. Napríklad v Tatra banke získa dieťa kartu s originálnym Batman dizajnom od šesť rokov, pričom maximálny denný limit na výber hotovosti a platby kartou môže rodič kedykoľvek zmeniť v rozsahu od 20 do 200 eur.
batman-karty-490x264-r938_res.jpg
„Založenie detského účtu je jednoduché. Stačí rodný list dieťaťa a doklad totožnosti jeho zákonného zástupcu. V Tatra banke je detský účet zadarmo pre deti od narodenia až do dovŕšenia 15. roku. Dieťa vďaka nemu môže platiť kartou doma aj v zahraničí a bez poplatkov vyberať peniaze zo všetkých našich bankomatov,“ hovorí Marína Masárová.

Detský účet od Tatra banky umožní dieťaťu:

  • platiť kartou v obchodoch doma i v zahraničí
  • bez poplatkov vyberať hotovosť z bankomatov Tatra banky
  • mať elektronické vreckové, ktoré je bezpečnejšie ako hotovosť
  • získať pocit samostatnosti a zodpovednosti
  • uvedomiť si hodnotu peňazí
  • sporiť si na to po čom túži

Detský účet bez poplatkov

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy

Členovia družstva investovali do starej budovy, ktorú zmenili na nepoznanie. Práce na rekonštrukcii sa už skončili.

Tlačové správy

Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC

Spoločnosť HB Reavis oznámila uzavretie partnerstva s Cambridge Innovation Center (CIC).

Tlačové správy

Bude rok 2018 rokom kryptomien?

Na to sa snažili odpovedať študentom SPU v Nitre známi finanční analytici Martin Vlachynský a Ronald Ižip.

Tlačové správy

Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii

Výskum aridných zón a suchých pôd, ako aj mobility študentov a pedagógov boli predmetom rokovaní sýrskej delegácie na pôde SPU.