INZERCIA

Detský účet učí dieťa hospodáriť, v Tatra banke je úplne zadarmo

Ak chcete vaše dieťa naučiť hospodáriť s peniazmi, tak detský účet je správnou voľbou.

Ak chcete vaše dieťa naučiť hospodáriť s peniazmi tak, aby malo pocit samostatnosti, a vy ste pritom nestratili prehľad, je detský účet správnou voľbou.

Naše deti síce chodia do školy, ale neučia sa tam správne hospodáriť s peniazmi. Táto úloha zatiaľ zostáva na rodičoch. Vedieť zaobchádzať s peniazmi nie je jednoduché a vhodnou metódou ako to naučiť dieťa už na základnej škole je pravidelné a primerané vreckové.

Kedy začať s vreckovým

Psychológovia sa všeobecne zhodujú, že vreckové môžu dostávať už deti od 6 rokov, pretože sú schopné pochopiť hodnotu peňazí i to, prečo ho dostávajú. Dieťa navštevujúce prvý stupeň základnej školy by tak malo mať k dispozícii toľko peňazí, aby si mohlo kúpiť niečo na jedenie a pitie, prípadne nejakú drobnosť pre seba. Na druhom stupni je možné vreckové dieťaťu zvýšiť o sumy potrebné na cestovanie či financovanie voľnočasových aktivít. Výška vreckového sa však nedá zovšeobecniť, pretože závisí od potrieb dieťaťa a najmä finančnej situácie v rodine.

Dôveruj, ale preveruj...

Aby ste u dieťaťa vypestovali dobrý postoj k peniazom, treba s ním o nich hovoriť a vysvetliť mu, že si na ne musíte zarobiť. Ideálnym spôsobom ako mať najmä u starších detí vreckové pod kontrolou, je vybaviť im účet a naučiť ich platiť kartou.

„Dôvodov, prečo by mohli rodičia uvažovať o zriadení bankového účtu pre dieťa, je viacero. Jedným je bezpečnosť - platobná karta je bezpečnejšia ako hotovosť. Môžete mať na nej totiž nastavený maximálny limit či SMS notifikáciu a tieto služby vám pomôžu veľmi rýchlo zabrániť škodám aj pri prípadnej strate alebo krádeži karty,“ vysvetľuje Marína Masárová z Tatra banky.

Detský účet s Batman kartou

Platobnú kartu banky vydávajú až od určitého veku. Napríklad v Tatra banke získa dieťa kartu s originálnym Batman dizajnom od šesť rokov, pričom maximálny denný limit na výber hotovosti a platby kartou môže rodič kedykoľvek zmeniť v rozsahu od 20 do 200 eur.
batman-karty-490x264-r938_res.jpg
„Založenie detského účtu je jednoduché. Stačí rodný list dieťaťa a doklad totožnosti jeho zákonného zástupcu. V Tatra banke je detský účet zadarmo pre deti od narodenia až do dovŕšenia 15. roku. Dieťa vďaka nemu môže platiť kartou doma aj v zahraničí a bez poplatkov vyberať peniaze zo všetkých našich bankomatov,“ hovorí Marína Masárová.

Detský účet od Tatra banky umožní dieťaťu:

  • platiť kartou v obchodoch doma i v zahraničí
  • bez poplatkov vyberať hotovosť z bankomatov Tatra banky
  • mať elektronické vreckové, ktoré je bezpečnejšie ako hotovosť
  • získať pocit samostatnosti a zodpovednosti
  • uvedomiť si hodnotu peňazí
  • sporiť si na to po čom túži

Detský účet bez poplatkov

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

TRUCK režim zdarma pro autokameru s navigaciou MiVue Drive 60 LM

Zadajte si parametre (veľkosť, hmotnosť) vášho vozidla alebo karavanu a Mio vám spočíta ideálnu trasu a ešte natočí priebeh jazdy!

Tlačové správy

Masívna ofenzíva barcelonskej značky v segmente SUV

SEAT Ateca, Arona a Tarraco vyrazili na cesty v Barcelone, v meste kde vznikli.

Tlačové správy

Vyznáte sa v novom označovaní palív?

Nové značenie palív ste si mohli všimnúť na tankovacích pištoliach, no uvádzať ho musia aj novo vyrobené autá na palivovej nádrži.

Tlačové správy

Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave

Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave k diskusii o porušovaní autorského práva v akademickom prostredí