SME
Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga
INZERCIA

Letný plavecký kemp Martiny Moravcovej slávi už 5. narodeniny

Už po piatykrát dostali najväčšie plavecké nádeje Slovenska šancu celý týždeň trénovať pod dohľadom našej najúspešnejšej plavkyne Martiny Moravcovej.

Už po piatykrát dostali najväčšie plavecké nádeje Slovenska šancu celý týždeň trénovať pod dohľadom našej najúspešnejšej plavkyne Martiny Moravcovej. Letný kemp sa koná v termíne od 29. júla do 21. augusta 2014. Už tradične ponúka skvelé profesionálne prostredie, ktoré pomôže talentovaným športovcom zdokonaliť si svoju techniku a získať užitočné informácie nielen o plávaní. Doteraz sa kempu zúčastnilo takmer 550 účastníkov. Vďaka Divokej karte NADÁCIE POŠTOVEJ BANKY mohlo jeho neopakovateľnú atmosféru doteraz zažiť aj 24 detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Tento rok si kemp vyskúša viac ako 160 účastníkov.

Letný plavecký kemp Martiny Moravcovej otvoril svoje brány už 29. júla. Počas troch turnusov dostane šancu zlepšiť si svoju techniku plávania a získať neoceniteľné skúsenosti približne 165 detí od 10 do 15 rokov rozdelených do šiestich vekových kategórií. Vďaka NADÁCII POŠTOVEJ BANKY sa aj tento rok bezplatne zúčastní kempu až 42 detí. „Plávanie je merateľný a objektívny šport a pri výbere tých, ktorí sa zúčastnia kempu zadarmo, sa riadime férovými a jasnými pravidlami,“ hovorí Hana Gendiarová, správkyňa NADÁCIE POŠTOVEJ BANKY. Tento rok získali finančnú podporu v každej vekovej kategórii dve dievčatá a dvaja chlapci s najlepšími výsledkami. Zároveň NADÁCIA podporí z každej kategórie aj dvoch „skokanov roka“. „Aj tento rok sme udelili Divoké karty, ktoré umožnia šiestim deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia zažiť kemp a profesionálne plavecké prostredie,“ dodáva Hana Gendiarová.

„Plavecký kemp s NADÁCIOU POŠTOVEJ BANKY pripravujeme už 5 rokov. Každý rok je to pre mňa veľký zážitok, pretože môžem pracovať s talentovanými deťmi a svojou troškou prispieť k ich rozvoju,“ povedala Martina Moravcová. Dosiaľ najväčším talentom, ktorý sa zúčastnil kempu, bola Barbora Mišendová, členka VŠC DUKLA Banská Bystrica. Tá na tohtoročných juniorských Majstrovstvách Európy získala zlato na 50 m motýlik a bronz na 100 metrov motýlik. Hoci vekom stále patrí medzi juniorky, má už svoje miesto aj v seniorskej reprezentácii Slovenska. „Kempu som sa zúčastnila až štyri razy, z toho trikrát mi ho vďaka výborným výsledkom hradila NADÁCIA POŠTOVEJ BANKY. Trénovať pod dohľadom Martiny Moravcovej bol pre mňa veľký zážitok. Bolo pre mňa veľkou motiváciou pracovať s jedným z mojich plaveckých vzorov,“ hovorí Barbora Mišendová, aktuálna držiteľka zlatej medaile z juniorských Majstrovstiev Európy. Do reprezentácie sa vďaka svojim výsledkom prebojoval aj ďalší „kempista“ Tomáš Púchly.

Letný plavecký kemp sa už tradične uskutoční v piešťanskom hoteli SOREA Sĺňava. Mladí plavci pod dohľadom piatich skúsených trénerov absolvujú vysokokvalitné a profesionálne tréningy. Zároveň ich čaká aj bohatá teoretická príprava, počas ktorej získajú hlbšie poznatky o plaveckej technike a trendoch v tréningovej príprave. Nemenej dôležité budú prednášky o športovej výžive a správnych stravovacích návykoch, ktoré im priblíži aj Igor Bukovský, špecialista na zdravú výživu. Od tých najlepších odborníkov sa taktiež dozvedia dôležité informácie o športovej psychológii, ktoré obohatí Martina svojimi praktickými skúsenosťami. Tréningový program budú mať nádejní plavci doplnený aj o pilates či zaujímavý voľnočasový program.

NADÁCIA POŠTOVEJ BANKY vznikla v roku 2007. Jej verejnoprospešným účelom je rozvoj telovýchovy, vzdelávania a podpora humanitných cieľov v oblasti zdravotníctva a sociálnej pomoci so zameraním najmä na deti a mládež.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Udržateľné úspešné podnikanie na Slovensku a v Bulharsku

Univerzita národného a svetového hospodárstva v Sofii v spolupráci s EU v Bratislave zorganizovali medzinárodnú konferenciu.

Tlačové správy

Slováci sú chlebovým národom

Slováci sú chlebovým národom a až dve tretiny z nás jedia na raňajky chlieb a pečivo.

Tlačové správy

Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?

Pozor na znečisťujúce látky v interiéri.