SME
Piatok, 19. august, 2022 | Meniny má Lýdia

Tropický raj v Tatralandii

Túžite po dovolenke v Karibiku, čokoládovej pokožke a zážitkoch, na ktoré sa len tak ľahko nezabúda? Zažite trópy priamo pod Chopkom, v najväčšom vodnom areáli na Slovensku – v liptovskej Tatralandii.

Túžite po dovolenke v Karibiku, čokoládovej pokožke a zážitkoch, na ktoré sa len tak ľahko nezabúda? Objavte miesto pod Tatrami, kde sa slané more s tropickou klímou snúbi s vetrom vo vlasoch, a kde si exotiku nepripomínate iba miešaným drinkom v ruke. Zažite trópy priamo pod Chopkom v najväčšom vodnom areáli na Slovensku – v liptovskej Tatralandii. Nechajte sa zlákať do sveta moreplavcov, dobrodružstva a zábavy.

ttl1c-r545_res.jpg 

Exotika za rohom

Za príjemnými plusovými 30 stupňami už nemusíte cestovať na druhý koniec sveta. Vo vynovenej krytej hale Tropical Paradise je leto v každom počasí. Od prvého momentu v prímorskom raji príjemne prekvapí nielen malých, ale aj tých veľkých verná replika stroskotanej pirátskej lode, 5 bazénov so slanou morskou a čírou vodou, vysoké palmy dovezené priamo z Floridy, či oddychové tepidária.

ttl2-r862_res.jpg

Najväčší celoročný areál vodnej zábavy v Tatralandii poskytuje dokonalý komfort nielen pre rodiny s deťmi, ale aj adrenalínových nadšencov. Tatralandia už dávno nie je len „obyčajný“ aquapark.  14 bazénov (9 celoročných), 26 toboganov, 19 parných, vodných, masážnych kúpeľov, sáun a procedúr uspokoja aj tých s najväčšími nárokmi.

Voda v Tatralandii je výnimočná a jediná svojho druhu na Liptove, ktorá blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Tá je svojím zložením takmer identická s chorvátskym Jadranom. Tropical Paradise ponúka okrem vodnej zábavy, „thalassotherapy“ – liečby morom, relaxu v Keltskom saunovom svete aj možnosť prírodne sa opáliť pod špeciálnou krytou strechou. So šnorchlom na hlave pod skalným útesom odhalíte pravé koraly, mušle a pestrofarebné rybičky.

 dsc2363resize-r815_res.jpg

Výnimočnosť chutí

V reštaurácii Paradiso v srdci tropického raja vám zaručene bude chutiť! Kulinárske špeciality sú podávané v štýlovom interiéri s výhľadom na prekrásnu scenériu Západných Tatier. Tradičné, grilované , či domáce jedlá a bohatý výber čerstvých sviežich šalátov, džúsov a koktailov urobia bodku za vaším občerstvením. V letnej sezóne vás poteší nová reštaurácia Medrano s ponukou chutných letných jedál, talianskych cestovín a šalátov.   

 

Holiday Village Tatralandia - aquapark v záhrade

Neklaďte fantázii hranice a užite si hravosť dieťaťa s hlavou v oblakoch! Hrali ste sa niekedy na indiánov a kovbojov? Túžili ste niekedy  po domčeku v romantickej záhrade plnej kvetov s aquaparkom v záhrade? V Holiday Village Tatralandia plníme sny. 155 bungalovov a apartmánov, rozdelených do 11 štýlových osád ponúka ideálne prostredie na rodinnú aj individuálnu dovolenku počas celého roka. Každá osada v sebe ukrýva vlastný príbeh, a tak si môžete byť istí, že pri každej návšteve tohto originálneho komplexu zažijete niečo úplne nové.

Adrenalín v krvi a vietor vo vlasoch

Relax v bazénoch s vodnými tryskami a masážnymi hlavicami, šantenie na toboganoch a šmykľavkách, či oddych na pohodlných ležadlách, môže vystriedať celoročná atrakcia v areáli aquaparku s názvom Superfly Tatralandia.

dsc4935resize-r408_res.jpg

Jediný simulátor na Slovensku vás uchváti nielen silou vetra (až 270 km/h) vo vzduchovom tuneli, ale predovšetkým možnosťou naučiť sa lietať a ovládať svoje telo vo voľnom páde. Lietať sa v ňom učia už aj štvorročné deti. Tí, ktorí uprednostňujú radšej spoločenské aktivity a je im bližší  futbal, tenis, volejbal či iné, si môžu zmerať svoje sily so súperom v multifunkčnej hale Liptov Aréna vedľa aquaparku Tatralandia. S letom sa otvára Fun Park so safari vláčikom, gazdovským dvorom, či chodníkom slávy a novou atrakciou Gold Splash.

 

Lanovkami na Chopok za výhľadmi aj na kávičku

Pre tých, ktorí sa s batohom vyberú do hôr na túry, sú ideálnym doplnkom výlety lanovkami na Chopok. Len 15 minút autom od aquaparku Tatralandia je najväčšie stredisko zimných športov Jasná Nízke Tatry, ktoré sa v lete mení na vyhľadávanú turistickú destináciu s možnosťou člnkovať sa na jazierku, či hľadať Poklad draka Demiána. Na vrchole Chopku v nadmorskej výške 2004 m objavte ikonickú panoramatickú reštauráciu Rotunda s možnosťou ubytovania. Na Chopok sa dopravíte pohodlne s celou rodinou kabínkovými lanovkami zo severnej aj južnej strany.  


Na to, aby ste si užili vodný raj, výlety lanovkami na Chopok, či lietanie vo vzdušnom tuneli, však nestačí iba jeden deň.

Príďte na Liptov a užite si najkrajšiu exotickú dovolenku doma v Tatrách :)

 

Odporúčame zažiť v Tatralandii :

15.8.2014 Ewa Farna v Tropickom raji  

Koncert talentovanej speváčky, ktorá je obľúbenou porotkyňou v speváckych súťažiach, bohatý animačný program a penová show

30.8.2014 Summer Beach Party

Koncert exotického Bena Cristovao, bohatý animačný program  a penová show

  

Viac informácií denne:

Infocentrum TATRALANDIA HOLIDAY RESORT

Infolinka: +421 915 834 644,  e-mail:  info@tatralandia.sk,

web: www.tatralandia.sk

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 13m

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 13 h

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 13 h
SkryťZatvoriť reklamu