INZERCIA

Účtovníctvo pre neúčtovníka

Ak podnikáte, musíte viesť účtovníctvo a podávať daňové priznanie. Vedieť si to urobiť sám a ušetriť peniaze a čas chodením k účtovníčke by bolo fajn.

Existuje nejaký účtovný program, ktorý by som mohol ako laik používať? Odpoveď znie: ÁNO. Mám istotu, že keď si takto spracujem účtovníctvo, tak bude bez chýb? Odpoveď znie: NIE. Naopak, máte istotu, že v spracovanom účtovníctve chyby mať určite budete.

Ak uvažujete, že si budete spracovávať účtovníctvo sami, potom by ste mali mať ekonomické vzdelanie alebo kurz účtovníctva a bezpodmienečne budete musieť sledovať, ako sa menia zákony a účtovné pravidlá.

V princípe nie je spracovanie účtovníctva nič zložité. Celé sa to však komplikuje rôznymi predpismi, výkazmi a veľkým administratívnym zaťažením, ktoré na podnikateľov kladie štát. Pravidlá a zákony sa neustále menia. Stačí si pripomenúť iba nedávne zavedenie kontrolného výkazu DPH.

Na druhej strane ale môžete ušetriť čas pri odovzdávaní dokladov a nahliadaní do spracovaného účtovníctva. Existuje riešenie, ktoré minimalizuje potreby osobnej návštevy účtovníčky.

Vyberte si účtovníčku, ktorá používa online ekonomický softvér. To vám umožní odovzdávať podklady na spracovanie účtovníctva elektronickou formou a zároveň budete mať možnosť kedykoľvek sa do svojho účtovníctva pozrieť. Môžete v ňom vystavovať faktúry svojim zákazníkom a účtovníčka takto vystavené faktúry správne zaúčtuje bez toho, aby ste jej museli faktúru tlačiť a osobne nosiť. Ona ju hneď v účtovníctve uvidí. Naopak, všetko, čo v online účtovníctve spracuje účtovníčka, zasa uvidíte vy.

Konečne vy, ako majiteľ svojho účtovníctva, budete mať k nemu prístup. Budete mať zároveň istotu, že keď sa účtovníčke pokazí počítač, tak vy o svoje účtovníctvo neprídete. Údaje nie sú uložené v počítači účtovníčky, takže ani nie sú závislé od toho, či jej počítač funguje alebo nie. Sú bezpečne uložené v profesionálne zabezpečenom dátovom centre. Je to rovnako komfortné a bezpečné ako vaše peniaze v banke, s ktorými manipulujete prostredníctvom internet bankingu.

Ak používate internet banking, tak už teda viete, aké jednoduché, bezpečné a pohodlné môže byť aj používanie online účtovníctva.

Zoznam účtovníčok a firiem, ktoré vám dokážu zabezpečiť online spracovanie účtovníctva nájdete na adrese http://www.humanet.sk/online-uctovnictvo.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy

Členovia družstva investovali do starej budovy, ktorú zmenili na nepoznanie. Práce na rekonštrukcii sa už skončili.

Tlačové správy

Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC

Spoločnosť HB Reavis oznámila uzavretie partnerstva s Cambridge Innovation Center (CIC).

Tlačové správy

Bude rok 2018 rokom kryptomien?

Na to sa snažili odpovedať študentom SPU v Nitre známi finanční analytici Martin Vlachynský a Ronald Ižip.

Tlačové správy

Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii

Výskum aridných zón a suchých pôd, ako aj mobility študentov a pedagógov boli predmetom rokovaní sýrskej delegácie na pôde SPU.