SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Počasie Vás určíte neprekvapí

Posledných pár rokov sa veľká pozornosť venuje predpovedi počasia. Ľudia prejavujú väčší záujem o informácie súvisiace s vývinom počasia.

Posledných pár rokov sa veľká pozornosť venuje predpovedi počasia. Ľudia prejavujú stále väčší záujem o informácie súvisiace s vývinom počasia, pretože počasie ovplyvňuje všetky ľudské činnosti. Navyše má predpoveď počasia aj spoločenský charakter: vraj deväť z desiatich ľudí by nedokázalo nadhodiť konverzáciu, nebyť možnosti zvoliť tému počasia. 


Napriek tomu, že vedci majú o problematike počasia množstvo poznatkov, v súčasnosti sa nepredpovedá ľahko. V posledných rokoch registrujeme historické teplotné rekordy, ale aj problémy s nimi spojené.

Spoľahnite sa na aktuálnu aj dlhodobú predpoveď počasia v rozsiahlej ponuke stránky pocasie.pozri.sk, ktorá tvorí jednu z prínosných podsekcií obľúbeného slovenského portálu Pozri.sk prezentujúceho sa primárne ako katalóg webových stránok. 

Predpoveď počasia, ktorú stránka ponúka, je orientovaná na jednotlivé lokality Slovenska. V rozsiahlej ponuke máte možnosť voľby nie len medzi najväčšími mestami ako: Bratislava, Košice, Banská Bystrica, ale nájdete tu aj menšie slovenské mestá, napr. Malacky, Nitra, Topoľčany, Liptovský Mikuláš a desiatky ďalších miest z celého Slovenska.  Samozrejme nechýba ani predpoveď počasia pre najväčšie mestá okolitých štátov a lokalizácia je orientovaná aj na obľúbené a vyhľadávané letoviská a desiatky turistických destinácií. 

Aktuálnu dennú aj nočnú predpoveď dopĺňa dlhodobá predpoveď počasia na 10 dní dopredu, čo ponúka užívateľovi prehľad o predpokladanom vývine počasia v širšom časovom kontexte.

Okrem informácií o aktuálnych minimálnych a maximálnych teplotách, ako aj predpokladanom dlhodobejšom vývine počasia, nájde užívateľ na stránke aj zaujímavé informácie súvisiace s počasím ako napr.: množstvo denných zrážok, vlhkosť vzduchu, rýchlosť vetra, tlak, východ slnka, či čas kedy slnko zapadne.

 

Na počasie reaguje každý ľudský organizmus. Najcitlivejšie reagujú na počasie a jeho zmeny meteosenzitívni ľudia, ktorí dokážu už niekoľko dní vopred vycítiť, že sa blíži zmena počasia. Najnáročnejšie pre organizmus je výrazne premenlivé počasie, teda také, kedy sa veľmi často a hlavne rýchlo mení tlak a teplota ovzdušia. Mnohým ľuďom môžu takéto výkyvy počasia spôsobiť aj zdravotné problémy. 

Každé ročné obdobie prináša so sebou typické súvislosti medzi počasím a ľudským organizmom.

Jar je nebezpečná práve pre nepredvídateľné výkyvy počasia, k čomu sa pridružuje nižšia výkonnosť organizmu, častá únava, ale aj dýchacie ťažkosti. Teplé leto dáva šancu na psychickú pohodu. Nebezpečné sú však vlny horúčav, ktoré sú spojené so srdcovo-cievnymi, dýchacími a inými problémami. Taktiež jeseň môže byť pre organizmus náročná. Úbytok slnečného svitu znásobuje výskyt depresie a smútku. Zima môže byť mrazivá a pomerne dlhá. Dôležitá je stálosť počasia a pozor si treba dávať na prudké prechody z tepla do mrazu.

Rozsiahlu škálu prínosných informácií o počasí na pocasie.pozri.sk spestruje prítomnosť slovenských  pranostík – ľudových úsloví založených na pozorovaní prírodných udalostí počas kalendárneho roka., ktoré obsahujú predpoveď na vývin počasia. 

Kvalitu obsahovej štruktúry stránky o počasí posilňuje pravidelná aktualizácia informácií počas dňa. To zaručuje non-stop prístup k informáciám o každej zmene v predpovedi o vývine počasia. Aktuálne počasie a informácie o predpokladanom počasí sú tak užívateľom stránky kedykoľvek k dispozícii. Samozrejmosťou je prehľadná a rýchla orientácia na stránke.

 

Buďte denne informovaní o dianí okolo Vás, navštívte stránku Pozri.sk a pridajte sa k užívateľom so širokým spoločenským rozhľadom aj na Facebook-u, alebo Google+.

 Stránka patrí do skupiny serverov Pozri.sk, ďaľšie stránky skupiny sú aj Reality, Autobazar, Inzeráty, Horoskopy, Recepty, SprávynBazar.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kvôli kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

4 h

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan