INZERCIA

Spracovať mzdy dohodárom je pre kvalitný program jednoduché

V posledných dvoch rokoch došlo k výrazným zmenám v zamestnávaní ľudí na dohodu. Ako sa s tým vedia vysporiadať mzdové programy?

V posledných dvoch rokoch sa udiali výrazné zmeny v zamestnávaní ľudí na dohodu. Pribudli nové administratívne povinnosti spojené s prihlasovaním a odhlasovaním dohodárov na platenie poistného. S tým je spojené spracovanie mesačných výkazov poistného a v neposlednom rade dopočítanie odvodov pri ukončení dohody s nepravidelným príjmom.

Tak ako bolo spracovanie miezd pred uvedenými zmenami oveľa jednoduchšie a nenáročné v porovnaní so spracovaním miezd pre bežných zamestnancov, zavedením legislatívnych úprav v posledných dvoch rokoch došlo paradoxne ku stavu, že spracovať mzdu dohodárovi je komplikovanejšie ako spracovať mzdu zamestnancovi na hlavný pracovný pomer.

Ak používate mzdový program, ktorý sa nedokázal do značnej miery prispôsobiť uvedeným zmenám, potom môže byť spracovanie miezd dohodárom pre vás nočnou morou a zrejme počítate viacero vecí ručne.

Spracovanie miezd online

Spracovanie miezd v online mzdovom systéme Humanet sa zmenám u dohodárov pružne prispôsobilo. Pri prechode z iného mzdového programu vás príjemne prekvapia jeho široké možnosti a variabilita.

Mzdový program obsahuje aj rozsiahlu podpornú personálnu časť, ktorá vám umožní tlač pracovných zmlúv a dohôd, prihlasovanie aj odhlasovanie pracovníkov na hlavný pracovný pomer aj dohody. Personálne agentúry, ktoré zamestnávajú stovky až tisícky dohodárov, oceňujú možnosť importov a exportov, ktoré im zjednodušujú zadávanie prihlásenia dohodárov na konkrétne dni v mesiaci.

Ak zamestnávate dohodárov s nepravidelným príjmom, potom pri ukončení dohody systém automaticky dopočíta odvody na sociálne poistenie a spracuje pre vás príslušný výkaz do Sociálnej poisťovne v tlačenej aj elektronickej podobe.

Dohodári môžu mať zadanú pravidelnú pracovnú dobu alebo im môžete zadať konkrétny počet odpracovaných dní a hodín individuálne v každom mesiaci spracovania miezd.

Súčasťou programu je množstvo tlačív, výstupov a potvrdení, ktoré si môžete upraviť. Samozrejme si môžete vytvárať aj vlastné individuálne kontrolné a tlačové zostavy, importy, exporty, tlačivá a potvrdenia.

Online mzdový program Humanet používajú tisícky malých podnikateľov a organizácií, ale aj viaceré veľké organizácie zamestnávajúce tisícky zamestnancov, čo je zárukou rýchleho a precízneho zapracovania legislatívnych zmien, podobne ako sa to udialo pri zmenách v spracovaní miezd pre dohodárov.

Teraz je ten správny čas na výmenu vášho zastaralého mzdového programu za moderný online mzdový program, ktorý vám uľahčí spracovanie personálnej a mzdovej agendy.

Pozrite si videonávody na http://www.humanet.sk/video-navody/mzdy-a-personalistika alebo sa bezplatne zaregistrujte a vyskúšajte spracovanie miezd v online mzdovom programe.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy

Členovia družstva investovali do starej budovy, ktorú zmenili na nepoznanie. Práce na rekonštrukcii sa už skončili.

Tlačové správy

Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC

Spoločnosť HB Reavis oznámila uzavretie partnerstva s Cambridge Innovation Center (CIC).

Tlačové správy

Bude rok 2018 rokom kryptomien?

Na to sa snažili odpovedať študentom SPU v Nitre známi finanční analytici Martin Vlachynský a Ronald Ižip.

Tlačové správy

Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii

Výskum aridných zón a suchých pôd, ako aj mobility študentov a pedagógov boli predmetom rokovaní sýrskej delegácie na pôde SPU.