SME
Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor
INZERCIA

Keď druhým nevonia, čo im hovoríte

Ponúka vám vaše okolie nenápadne žuvačku pri konverzácii? Mali by ste zvýšiť pozornosť, asi s vašim dychom nie je všetko v poriadku.

Náš mozog má tendenciu potláčať vnímanie zápachu vytváraného vlastným telom. My to necítime, ale naše okolie to vníma. Napriek tomu nás na to zväčša neupozorní, radšej obmedzí bližšiu komunikáciu a zdvorilo mlčí. Téma zápachu z úst je citlivá, ba priam tabuizovaná. Ponúka vám vaše okolie nenápadne žuvačku pri konverzácii? Mali by ste zvýšiť pozornosť, asi s vašim dychom nie je všetko v poriadku.

 

Dajte zbohom zápachu

Zápach z úst sa v lekárskej terminológii označuje pojmom halitóza. Na jeho vzniku sa podieľa množstvo faktorov, ktoré častokrát priamo súvisia s našim zdravotným stavom. Dôvodov na pôvod zápachu môže byť viacero: zápal mandlí, vredy v dutine, odlučovanie slizničnej výstelky nosa, či nevyvážený jedálniček. Možnými vinníkmi sú aj poruchy obličkových, pečeňových funkcií a cukrovka.

 Niekoľko užitočných rád, ktoré sa oplatí dodržiavať, aby sme zápachu vedeli predchádzať:

 

  • Raňajkujte. Stravujte sa vyvážene.
  • Dodržiavajte pitný režim. Najvhodnejšia je voda a/alebo nesladený čaj
  • Metódy starých materí radia kloktať ústnu dutinu odvarom z petržlenu a klinčekov alebo žuť petržlenovú vňať.
  • Petržlenová silica v spojení s olivovým olejom rozpúšťa prchavé zlúčeniny síry, ktoré spôsobujú zápach z úst. Túto účinnú kombináciu nájdete v zubnej paste Lacalut flora, 50 ml/ odporúčaná cena 2,60 eur.
  • Poslednou a najpodstatnejšou radou je pravidelné 
  • dodržiavanie dentálnej hygieny

Zoznámte sa s pomocníkmi

  • ústna voda

Dentálna hygiena je alfou omegou pri eliminácii zápachu z úst a mala by byť súčasťou nášho každého dňa. Vo výbave by nám určite okrem zubnej kefky a pasty nemala chýbať ústna voda. Zneškodňuje baktérie, ktoré nám zostali po vyčistení zubov a je vhodná na preplachovanie úst po jedle. Vyskúšajte ústnu vodu Lacalut flora, špeciálne odporúčanú pri problémoch so zápachom z ústnej dutiny. Olivový olej, petržlenová silica, kurkuma a xylitol pôsobia proti baktériám, ktoré sú príčinou zápachu z oblasti úst a hrtanu. Použitie je veľmi vhodné aj pri nosení snímateľných zubných náhrad. Neobsahuje alkohol. 300ml/ odporúčaná cena 4,62 eur.

lacalut flora- ústna voda

  • zubná niť

Účinnou pomôckou v starostlivosti o medzizubné priestory je zubná niť. Vyberte si takú, ktorá vám vyhovuje svojou štruktúrou a hrúbkou. Povoskovaná pevná nylonová niť Lacalut dôkladne odstráni nečistoty a osviežuje ústnu dutinu vďaka extra silnej mätovej príchuti. 50m/ odporúčaná cena 3,19 eur.

 lacalut- zubná niť

medzizubné kefky

Dokonale vyčistený chrup zaručí pravidelné používanie medzizubných kefiek. Váš stomatológ, či dentálny hygienik vám poradia, aké veľkosti medzizubných kefiek potrebujete a tiež vás naučia ich používať. Lacalut medzizubné kefky s úchopovým krčkom na ochranu ďasien sú určené na dôkladné čistenie medzizubných priestorov. K dispozícii sú v 4 veľkostiach. Balenie 5 ks/ odporúčaná cena 3,59 eur. Nezabúdajte, dentálna hygiena nie je v dnešnej dobe luxusom, ale priam nevyhnutnosťou. Vlastný chrup aj v dôchodkovom veku a zdravé zuby bez parodontitídy vám za to určite stoja.

 lacalut- medzizubné kefky

Spoločnosť Naturprodukt bola založená v roku 1993. Jej najväčším dodávateľom je firma Dr. Theiss Naturwaren, ktorá vyrába prípravky na báze extraktov liečivých bylín a kozmetiku s obsahom jedinečných látok získaných z rastlín. V sortimente nájdeme fytofarmaká, doplnky výživy, prípravky na starostlivosť o pokožku a vlasy, ako aj špeciálnu lekárenskú kozmetiku. Viac informácií o spoločnosti a produktoch sa dozviete na www.naturprodukt.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Bude ďalší Učiteľ Slovenska práve z vášho mesta alebo obce?

Komenského inštitút už tretíkrát vyzýva všetkých, aby nominovali výnimočných učiteľov na ocenenie Učiteľ Slovenska.

Tlačové správy

Bývanie stvorené pre šťastné detstvo

Hľadáte bývanie, zohľadňujúce unikátne potreby detí? Ako by malo vyzerať pravé „kids friendly“ bývanie? A kde ho nájdete?

Tlačové správy

Angličtina nielen pre maturantov

Prílohy s vypracovanými maturitnými otázkami nájdete v SME 26. a 27. februára.