INZERCIA

Slováci si peniaze strážia - do posledného centu

Až 77,3 % Slovákov má prehľad, koľko a či platia za svoj účet v banke, a to presne na cent.

Až 77,3 % Slovákov má prehľad, koľko a či platia za svoj účet v banke, a to presne na cent. Vyplynulo to z nedávneho prieskumu ČSOB, do ktorého sa zapojilo  1 332 respondentov.

V informovanosti nezaostávame ani čo sa týka výberu peňazí z bankomatu. 70,7 % z nás pozná exaktnú výšku poplatku, ktorá sa na každý výber vzťahuje. K bankomatom sa takmer polovica Slovákov (46,9 %) dostane raz za týždeň, s výberom peňazí raz za mesiac si vystačí 39,6 % ľudí.

Takmer 70 % Slovákov má v banke zadaný trvalý príkaz alebo inkaso, pričom viac ako 30 % má nastavené aspoň tri takéto platby. Prieskum ČSOB tiež odhalil, že nákupy zaplatené platobnou kartou sú u nás čoraz populárnejšie.  Už každý ôsmy Slovák platí kartou v obchode minimálne 5-krát za mesiac. Zaujímavosťou pritom je, že platobnou kartou na internete platia častejšie muži ako ženy.

csobinfografikaparti490pxnovy-1-r560_res.jpg

Sme verní a kráčame s dobou

Pri výbere banky u Slovákov najčastejšie zavážia výhodne nastavené podmienky vedenia účtu a v prípade dobrej skúsenosti ostávame banke dlhodobo verní. Ak sme však nespokojní, neváhame „podviesť“ banku s konkurenciou. Až 15,2 % ľudí uviedlo, že opätovne by si tú istú banku už nevybralo.

O tom, že sme otvorení novým technológiám, svedčí fakt, že viac ako polovica (56,2 %) internetovej populácie na Slovensku využíva smart bankovú aplikáciu. Spravovanie financií si takýmto spôsobom uľahčujú častejšie muži ako ženy, a najobľúbenejšia je u vekovej skupiny od 26 do 30 rokov.

csobpr-obrazok490x370-r362_res.jpg

Vy rozhodnite, koľko za účet zaplatíte!

Zriaďte si balík služieb ČSOB Pohoda a sami si určite, koľko budete platiť za vedenie účtu. Stačí, ak splníte jednoduché podmienky a môžete získať buď 50 %, alebo 100 % zľavu z poplatku za vedenie účtu.

Balík služieb ČSOB Pohoda by ste mali za 0 € mesačne (100 % zľava z poplatku), ak:

-          vám príde mesačne na účet minimálne 400 € (napr. mesačná mzda),

-          uskutočníte 3 pravidelné platby (napr. za plyn alebo elektrinu) – nezáleží na tom, či ide o inkaso alebo o trvalý príkaz,

-          zaplatíte 5-krát platobnou kartou – bez ohľadu na to, či ide o platbu debetnou alebo kreditnou kartou.

50 % zľavu z poplatku (účet ČSOB Pohoda mesačne len za 3 €) získate, ak:  

-          vám mesačne príde na účet minimálne 400 € (napr. mesačná mzda),

-          zrealizujete 3 pravidelné platby (napr. za nájom, plyn alebo elektrinu) – nezáleží na tom, či ide o inkaso alebo o trvalý príkaz,

alebo

-          zaplatíte 5-krát platobnou kartou – bez ohľadu na to, či ide o platbu debetnou alebo kreditnou kartou.

csobinfografikapartii490pxnovy-r840_res.jpg

Ak aj vy chcete sami rozhodovať o výške poplatku za využívanie svojho účtu, informujte sa o balíku služieb ČSOB Pohoda – osobne v ktorejkoľvek pobočke ČSOB, telefonicky na 0850 111 777 alebo na www.csob.sk.

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy

Členovia družstva investovali do starej budovy, ktorú zmenili na nepoznanie. Práce na rekonštrukcii sa už skončili.

Tlačové správy

Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC

Spoločnosť HB Reavis oznámila uzavretie partnerstva s Cambridge Innovation Center (CIC).

Tlačové správy

Bude rok 2018 rokom kryptomien?

Na to sa snažili odpovedať študentom SPU v Nitre známi finanční analytici Martin Vlachynský a Ronald Ižip.

Tlačové správy

Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii

Výskum aridných zón a suchých pôd, ako aj mobility študentov a pedagógov boli predmetom rokovaní sýrskej delegácie na pôde SPU.