SME
Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky
INZERCIA

ZF Slovakia dáva šancu absolventom škôl

Veľtrh Práca a Kariéra, ktorý sa konal v Trnave, mal za cieľ pomôcť budúcim absolventom i nezamestnaným zorientovať sa na trhu pracovných ponúk. Svoj stánok tu mala aj spoločnosť ZF Slovakia.

Veľtrh Práca a Kariéra, ktorý sa uplynulý týždeň konal v Trnave, mal za cieľ pomôcť budúcim absolventom i nezamestnaným zorientovať sa na trhu pracovných ponúk. Svoj stánok tu mala aj spoločnosť ZF Slovakia.

 

 

V Trnave sa uplynulý týždeň konal Veľtrh Práca a Kariéra. S akou ponukou pracovných miest sa na ňom prezentovala vaša spoločnosť?

zf-logo-200-r516_res.jpg

- Keďže od 1. októbra máme na Slovensku len jednu novú spoločnosť ZF Slovakia a.s., zastrešujúcu bývalý ZF SACHS Slovakia a.s. a bývalé ZF Levice, s.r.o., ponúkali sme pracovné pozície z oboch lokácií. Naša spoločnosť, ako jeden z popredných dodávateľov v automobilovom priemysle, má závody po celom svete, využíva špičkové technológie a je vysoko inovatívna. Z tohto dôvodu hľadáme špecialistov i absolventov bez skúseností, ktorí hovoria cudzím jazykom, majú technické vzdelanie, zodpovednosť, cieľavedomosť, tímového ducha a majú záujem o odborný rast.

 

Ako svoju účasť na tomto veľtrhu hodnotíte? Aký bol záujem o vami ponúkané pozície?

- Myslíme, že našou účasťou sme dostali do povedomia účastníkov nové obchodné meno spoločnosti a okrem iného sme mali možnosť predstaviť aj výrobné portfólio závodu v Leviciach účastníkom, ktorí boli hlavne z trnavského regiónu.

V našom stánku sme premietali film o našich technológiách, produktoch, aplikačnom vývoji, mali sme vystavenú aj väčšinu našich druhov produktov vyrábaných v Trnave i v Leviciach a samozrejme okrem brožúr o spoločnosti sme mali zverejnené aj aktuálne otvorené špecializované pracovné pozície. Registrovali sme záujem o ne prevažne zo strany študentov a absolventov vysokých škôl. 

dscn3327-r943_res.jpgFOTO:

 

Dáva vaša spoločnosť šancu mladým absolventom zamestnať sa a na akých pozíciách?

- Naša spoločnosť obsadzuje jednu pätinu otvorených THP pozícii absolventmi vysokých škôl. Najčastejšie obsadzované pozície mladými ľuďmi sú Technik kvality, Technológ a Konštruktér. Máme záujem ale aj o absolventov stredných škôl technického zamerania, ktorých vďaka dobrému školiacemu programu umiestňujeme na pozície vo výrobe.

 

O absolventov akých škôl máte prioritne záujem?

- Zaujímame sa o absolventov vysokých škôl strojárskeho, príp. elektrotechnického zamerania. Viacerí z našich zamestnancov - špecialistov študovali na MTF STU Trnava alebo na Strojníckej fakulte STU v Bratislave a viacerí naši súčasní manažéri začínali u nás ako absolventi vysokej školy. Pri výrobných pozíciách preferujeme stredoškolské vzdelanie s maturitou, tiež strojárskeho alebo elektrotechnického zamerania. 

img0047-r136_res.jpgFOTO: 

 

Koľko zamestnancov má vaša spoločnosť a aké výhody im ponúkate?

- Naša spoločnosť zamestnáva v obidvoch spomínaných lokalitách celkovo 2200 zamestnancov a ponúka zaujímavý odmeňovací systém so širokou škálou finančných benefitov, vernostné a príspevky na cestovné, nadštandardné lekárske prehliadky, nadštandardnú dotáciu stravy, odborné a jazykové  školenia, flexibilný pracovný čas a možnosť doplnkového dôchodkového sporenia.

 

Akými kanálmi Vás môžu uchádzači kontaktovať v prípade záujmu o zamestnanie?

- Všetky naše ponuky sú zverejnené na www.profesia.sk, záujemcovia o prácu môžu priamo na ne reagovať alebo môžu poslať svoj životopis na našu mailovú adresu zamestnanie@zf.com. Pozície vhodné pre absolventov technických fakúlt uverejňujeme aj na portáli absolventov STU.

 

Aké máte momentálne voľné pracovné pozície?

- Aktuálne obsadzujeme pre náš trnavský závod pozície Disponent transportu, Koordinátora FMEA a procesného špecialistu zameraného na výrobu spojkového obloženia. Priebežne hľadáme aj nových výrobných zamestnancov, pred mesiacom sa nám však podarilo výrobné stavy naplniť a aktuálne nemáme pozíciu Strojárenský robotník otvorenú.

V závode v Leviciach máme momentálne otvorené pracovné pozície: ZF Production System Koordinátor, Výrobný technológ špecialista, Technológ v lisovni, Testovací inžinier pre meranie hluku, Projektový inžinier, Asistent projektového manažéra, Majster údržby, Špecialista pre PLC a programovanie, Elektrikár.

 

dscn3351-r113_res.jpgFOTO:

Na fotke zľava: Lucia Nikmonová, Sabine Karcher, Miroslava Takacsová, Zuzana Lutišanová, Marian Mitošinka

 

img0052-r605_res.jpg img0041-r927_res.jpg img0040-r618_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Napriek tomu, že jazdci na motorke klimatizáciu nepotrebujú, horúčavy doliehajú aj na nich


30. júl

Počas prvého mesiaca vyzbierali takmer 2 tony bioodpadu. Ku kontajneroviskám bola pridaná nová zberná nádoba.


30. júl

Na trhu pribúdajú autá so stočenými kilometrami, z kriminálnej činnosti alebo vozidlá v zlom technickom stave či v exekúcii.


30. júl