SME
Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

ZF Slovakia dáva šancu absolventom škôl

Veľtrh Práca a Kariéra, ktorý sa konal v Trnave, mal za cieľ pomôcť budúcim absolventom i nezamestnaným zorientovať sa na trhu pracovných ponúk. Svoj stánok tu mala aj spoločnosť ZF Slovakia.

Veľtrh Práca a Kariéra, ktorý sa uplynulý týždeň konal v Trnave, mal za cieľ pomôcť budúcim absolventom i nezamestnaným zorientovať sa na trhu pracovných ponúk. Svoj stánok tu mala aj spoločnosť ZF Slovakia.

 

 

V Trnave sa uplynulý týždeň konal Veľtrh Práca a Kariéra. S akou ponukou pracovných miest sa na ňom prezentovala vaša spoločnosť?

zf-logo-200-r516_res.jpg

- Keďže od 1. októbra máme na Slovensku len jednu novú spoločnosť ZF Slovakia a.s., zastrešujúcu bývalý ZF SACHS Slovakia a.s. a bývalé ZF Levice, s.r.o., ponúkali sme pracovné pozície z oboch lokácií. Naša spoločnosť, ako jeden z popredných dodávateľov v automobilovom priemysle, má závody po celom svete, využíva špičkové technológie a je vysoko inovatívna. Z tohto dôvodu hľadáme špecialistov i absolventov bez skúseností, ktorí hovoria cudzím jazykom, majú technické vzdelanie, zodpovednosť, cieľavedomosť, tímového ducha a majú záujem o odborný rast.

 

Ako svoju účasť na tomto veľtrhu hodnotíte? Aký bol záujem o vami ponúkané pozície?

- Myslíme, že našou účasťou sme dostali do povedomia účastníkov nové obchodné meno spoločnosti a okrem iného sme mali možnosť predstaviť aj výrobné portfólio závodu v Leviciach účastníkom, ktorí boli hlavne z trnavského regiónu.

V našom stánku sme premietali film o našich technológiách, produktoch, aplikačnom vývoji, mali sme vystavenú aj väčšinu našich druhov produktov vyrábaných v Trnave i v Leviciach a samozrejme okrem brožúr o spoločnosti sme mali zverejnené aj aktuálne otvorené špecializované pracovné pozície. Registrovali sme záujem o ne prevažne zo strany študentov a absolventov vysokých škôl. 

dscn3327-r943_res.jpgFOTO:

 

Dáva vaša spoločnosť šancu mladým absolventom zamestnať sa a na akých pozíciách?

- Naša spoločnosť obsadzuje jednu pätinu otvorených THP pozícii absolventmi vysokých škôl. Najčastejšie obsadzované pozície mladými ľuďmi sú Technik kvality, Technológ a Konštruktér. Máme záujem ale aj o absolventov stredných škôl technického zamerania, ktorých vďaka dobrému školiacemu programu umiestňujeme na pozície vo výrobe.

 

O absolventov akých škôl máte prioritne záujem?

- Zaujímame sa o absolventov vysokých škôl strojárskeho, príp. elektrotechnického zamerania. Viacerí z našich zamestnancov - špecialistov študovali na MTF STU Trnava alebo na Strojníckej fakulte STU v Bratislave a viacerí naši súčasní manažéri začínali u nás ako absolventi vysokej školy. Pri výrobných pozíciách preferujeme stredoškolské vzdelanie s maturitou, tiež strojárskeho alebo elektrotechnického zamerania. 

img0047-r136_res.jpgFOTO: 

 

Koľko zamestnancov má vaša spoločnosť a aké výhody im ponúkate?

- Naša spoločnosť zamestnáva v obidvoch spomínaných lokalitách celkovo 2200 zamestnancov a ponúka zaujímavý odmeňovací systém so širokou škálou finančných benefitov, vernostné a príspevky na cestovné, nadštandardné lekárske prehliadky, nadštandardnú dotáciu stravy, odborné a jazykové  školenia, flexibilný pracovný čas a možnosť doplnkového dôchodkového sporenia.

 

Akými kanálmi Vás môžu uchádzači kontaktovať v prípade záujmu o zamestnanie?

- Všetky naše ponuky sú zverejnené na www.profesia.sk, záujemcovia o prácu môžu priamo na ne reagovať alebo môžu poslať svoj životopis na našu mailovú adresu zamestnanie@zf.com. Pozície vhodné pre absolventov technických fakúlt uverejňujeme aj na portáli absolventov STU.

 

Aké máte momentálne voľné pracovné pozície?

- Aktuálne obsadzujeme pre náš trnavský závod pozície Disponent transportu, Koordinátora FMEA a procesného špecialistu zameraného na výrobu spojkového obloženia. Priebežne hľadáme aj nových výrobných zamestnancov, pred mesiacom sa nám však podarilo výrobné stavy naplniť a aktuálne nemáme pozíciu Strojárenský robotník otvorenú.

V závode v Leviciach máme momentálne otvorené pracovné pozície: ZF Production System Koordinátor, Výrobný technológ špecialista, Technológ v lisovni, Testovací inžinier pre meranie hluku, Projektový inžinier, Asistent projektového manažéra, Majster údržby, Špecialista pre PLC a programovanie, Elektrikár.

 

dscn3351-r113_res.jpgFOTO:

Na fotke zľava: Lucia Nikmonová, Sabine Karcher, Miroslava Takacsová, Zuzana Lutišanová, Marian Mitošinka

 

img0052-r605_res.jpg img0041-r927_res.jpg img0040-r618_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 14 h

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 19. aug

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 19. aug
SkryťZatvoriť reklamu