INZERCIA

Ako mať pôžičku pred Vianocami pod kontrolou?

Angelika Farkašová, odborníčka na úvery v Poštovej banke radí, čo zvážiť pri výbere úveru pred Vianocami, ak sa už rozhodneme po ňom siahnuť.

V predvianočnom čase sa všetci snažíme, aby boli sviatky pokoja čo najkrajšie. Hľadáme možnosti, ako našich blízkych potešiť, ale pritom nesiahnuť na dno svojich finančných možností. Angelika Farkašová, odborníčka na úvery v Poštovej banke radí, čo zvážiť pri výbere úveru, ak sa už rozhodneme po ňom siahnuť.

Blíži sa čas Vianoc, berú si Slováci úvery aj v tomto období?


Slováci si najviac berú úvery práve v posledných mesiacoch roka. Peniaze však väčšinou nepoužijú na nákup darčekov alebo na prepychovú oslavu vianočných sviatkov, ako by sa mohlo zdať. Viac ako 40 % spotrebných úverov ide totiž na rekonštrukciu domu či bytu. Na vybavenie domácnosti spotrebičmi a nábytkom sa používa približne každý štvrtý úver. Účel úveru si teda vyberajú zodpovedne. Peniaze sa snažia nemíňať na zbytočnosti. Vždy treba myslieť na to, že vec, na ktorú si beriete úver, by mala mať dlhšiu životnosť ako je splatnosť úveru.

Ktoré kritériá sú dôležité pri výbere úveru?

V prvom rade je potrebné preveriť si výšku úrokovej sadzby. Je dobré, aby bola čo najnižšia, preto odporúčam porovnať si ponuky z viacerých bánk. Treba si však dať pozor na to, za akých podmienok môžete úrok získať. Banku by ste mali mať poruke, aby ste šetrili nielen čas, ale aj peniaze. Navyše to zjednoduší riešenie všetkých záležitostí spojených s pôžičkou, a to nielen na začiatku, ale aj počas celého splácania.

Na čo ešte by sme nemali zabudnúť?

Dôležité je overiť si aj výšku poplatku za poskytnutie úveru. Niekedy môže ísť aj o stovky eur, čo dokáže úver poriadne predražiť. Napríklad v Poštovej banke klient takýto poplatok neplatí vôbec.

Máte nejakú radu na záver?

Úver by sme si mali brať len v takej výške, aby sme ho dokázali zodpovedne splácať. Je dobré si popritom vytvárať aj finančnú rezervu, aby nás nezaskočila neočakávaná situácia. Rovnako by sme mali zvážiť aj poistenie úveru. To môže významne pomôcť pri zníženom príjme a zvýšených výdavkoch v súvislosti s neočakávanou udalosťou. Poisťovňa Poštovej banky ponúka možnosť poistiť schopnosť splácania pôžičky aj pre prípad straty zamestnania.

Dobrá pôžička od Poštovej banky spĺňa všetky kritériá:

  • bez poplatku za poskytnutie pôžičky
  • vo výške od 100 € až do 30 000 €
  • so splatnosťou od 5 mesiacov až do 10 rokov
  • s možnosťou poistenia úveru
  • pre väčšinu klientov len s občianskym preukazom na viac ako 1 500 obchodných miestach po celom Slovensku

Zlaté Vianoce so zlatou tehličkou

Poštová banka pripravila pre záujemcov o úver ešte jeden zaujímavý bonus. Tí, ktorí získajú v čase od 13. októbra do 23. decembra pôžičku od Poštovej banky môžu denne hrať o zlatú tehličku v hodnote 400 €. Každú nedeľu bude vo vysielaní televízie JOJ oznámených 7 výhercov. A to nie je všetko. Okrem tohto žrebovania budete zaradení do záverečného žrebovania o zlatú tehličku v hodnote až 5 000 €. Úplné znenie podmienok súťaže nájdete na www.postovabanka.sk.

Poštová banka pôsobí na slovenskom trhu už 23 rokov. S miliónom klientov patrí v oblasti retailu k najsilnejším bankám. Jej vlastnú sieť tvorí 44 pobočiek, 216 bankomatov a svoje služby poskytuje aj na viac ako 1 500 poštách po celom Slovensku. Jej klienti majú k dispozícii viac ako 7 000 miest na výber hotovosti. Štandardnú ponuku bankových produktov a služieb dopĺňajú poistné produkty, podielové fondy a dôchodkové sporenie v druhom pilieri.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Virtuálne sídlo v Bratislave

Cenové porovnanie virtuálneho sídla a prenájmu kancelárií a analýza výhod a benefitov. Upozornenie na riziká a nevýhody.

Tlačové správy

Dovolenka snov či chladnička plná jedla? Oslavujte s BILLA

BILLA tento rok oslavuje svoje 25-ročné pôsobenie na Slovensku, svojim zákazníkom sa rozhodla venovať ceny v hodnote 1 milión EUR.

Tlačové správy

Bardejov by mal byť konečne nezávislý

Nikdy som sa nemiešal do politiky viac, ako bolo nutné.

Tlačové správy

Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom

Luxusné európske a zaoceánske plavby sú oveľa dostupnejšie vďaka letenke v cene.