SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Najsilnejšie prírodné produkty proti prechladnutiu

Počet ľudí, ktorí ochoreli na prechladnutie, práve v tomto období najviac narastá.

Počet ľudí, ktorí ochoreli na prechladnutie, práve v tomto období najviac narastá. Preto je určite dobré vedieť, ako sa mu vyhnúť. Nestačí si len budovať dobrú imunitu, v chladnom jesennom počasí treba urobiť ešte viac. A nemyslíme tým len, že sa budete teplejšie obliekať. Hrubý sveter totiž nezabráni šíreniu vírusov. Viete, čo treba urobiť, aby váš organizmus odolal náporu vírusov a baktérií? Stačí siahnuť na to, čo nám príroda ponúka, hýbať sa a otužovať organizmus.

dreamstimem25167457fgygbf-r243_res.jpg

Cibuľa

Cibuľa je vynikajúca nielen ako prevencia, ale aj keď ochorieme. Ak zatiaľ nemáte žiadne príznaky choroby, pripravte si doma známy babský recept proti kašľu, určite sa vám zíde nielen, keď budete chorí, ale najmä ako prevencia. Najemno nasekanú cibuľu zalejte vodou, dochuťte medom a nechajte vylúhovať. Viackrát denne užite jednu polievkovú lyžicu. 

Cesnak

Ak vám cesnak nerobí problémy pri trávení, konzumujte ho denne v surovom stave. Cesnak je azda najznámejšie prírodné antibiotikum vďaka obsahu chemickej zlúčeniny alicín, ktorá mu okrem liečebných účinkov dodáva aj známu vôňu a chuť. 

Chren

Je výborný proti nádche, pretože rozpúšťa hlieny. Obsahuje však aj veľa vitamínov, preto je dobrou prevenciou. Nastrúhaný chren zmiešajte podľa chuti s medom a nechajte v dobre uzatvorenej nádobe v chladničke. Každý deň zjedzte minimálne tri čajové lyžičky. Ale pozor, je veľmi ostrý a silný!

Zázvor

Zázvorový čaj je doslova všeliek. Nielen na dobré trávenie, ale vďaka protizápalovým účinkom aj ako prevencia, či prvá pomoc pri prechladnutí alebo chrípke.

Živý jogurt

Má priam zázračné účinky. Vďaka obsahu baktérie Lactobacillus acidophilus, ktorá povzbudzuje bunky v boji proti baktériám. Lekári tvrdia, že ten, kto konzumuje pravidelne jogurty s obsahom živej mikroflóry, znižuje riziko prechladnutia až o 25 %.

Otužovanie a pohyb

Hýbte sa po celý rok, chodievajte von za každého počasia. To platí aj u detí. Pokiaľ vonku nezúri víchrica, nie je dôvod, aby ste zostávali doma. Stačí seba aj svoje deti primerane obliecť a môžete si dopriať pohyb na čerstvom vzduchu. Uvidíte, ako sa bude vašim deťom páčiť skákanie po kalužiach. V nepremokavom oblečení im túto zábavu nemôže nič prekaziť. Otužovaním získa váš organizmus lepšiu obranyschopnosť voči vírusom a baktériám.

Správna liečba

Ak sa vám aj napriek našim radám podarí ochorieť, dôležitá je správna liečba. Rýchlo fit budete iba vtedy, ak sa budete liečiť efektívne. Pri liečbe sa teda vždy zamerajte na to miesto, kde problém začal. Pri prechladnutí je týmto miestom rozhodne nos, lebo práve nos je vstupnou bránou pre vírusy, ktoré toto ochorenie spôsobujú.

mucoviral® sprej proti prechladnutiu je zdravotnícka pomôcka

Našťastie, dnes už ale môžete bojovať s príčinou prechladnutia a to práve v nose, teda v mieste, kde prechladnutie najviac vzniká. Prípravok Mucoviral bol zámerne vyrobený ako nosový sprej práve z tohoto dôvodu. Účinkuje tým, že obaľuje bunky nosovej sliznice, čím bráni, aby k nim prenikli vírusy a rozmnožovaním šírili virózu.  Aj tu platí, že čím skôr začnete s liečbou, tým bude efekt lepší. Nebojte sa preto siahnuť po spreji už pri prvých príznakoch prechladnutia. Zniži vám až o 92 % množstvo vírusov a nepríjemné škriabanie v hrdle, celková slabosť tela, kýchanie, či ostatné príznaky prechladnutia sa prejavia v menšej miere.

Jedinečný je aj tým, že je to prírodný produkt s výťažkami z červenej morskej riasy, ktorý je šetrný k vášmu telu a jeho účinok na zníženie množstva vírusov je dokázaný klinickými štúdiami. Okrem iného výborne pôsobí aj na zvlhčovanie nosovej sliznice. Tým, že zloženie prípravku je prírodné, môže sa užívať aj dlhodobo, napríklad tiež pri liečbe suchej nosovej sliznice, ktorá nás často trápi najmä počas vykurovacieho obdobia. Poškodená sliznica nielenže bolí, no nedokáže ani prirodzene brániť preniknutiu vírusu do nosových buniek. Vďaka svojmu zloženiu je Mucoviral vhodný aj pre deti od 1. roka, ale aj tehotné, či dojčiace ženy.

Viac info nájdete TU.

Mucoviral® sprej proti prechladnutiu je zdravotnícka pomôcka.

Zdroj: www.zdravie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 48m

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 48m

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 48m
SkryťZatvoriť reklamu