SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Trápi vás prechladnutie? Prírodná liečba vás postaví na nohy

Jesenné počasie nás každý rok prekvapí nielen svojou farebnosťou, ale aj v podobe zvýšeného počtu ochorení, najmä prechladnutia.

Jesenné počasie nás každý rok prekvapí nielen svojou farebnosťou, ale aj v podobe zvýšeného počtu ochorení, najmä prechladnutia. Ak sme sa ráno zobudili a často kýchame, máme upchatý nos, z ktorého nám neustále tečie, bolesti a škriabanie v hrdle, kašeľ a zvýšenú teplotu, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o prechladnutie.

Prechladnutie je nepríjemné a pomerne časté ochorenie, ktoré nás môže zaskočiť aj niekoľkokrát do roka. Určite si aj vy spomeniete, ako vám s príchodom prvých studených jesenných dní mama vždy vravievala, aby ste sa obliekli, lebo prechladnete. Na prechladnutie skutočne zle vplýva chlad, ale pravými pôvodcami tohto ochorenia sú vírusy, ktorých je až dvesto. Počuli ste už niekedy o rinovíruse? S najväčšou pravdepodobnosťou áno, je to totiž najznámejší pôvodca prechladnutia.

Aj napriek tomu, že prechladnutie patrí medzi najčastejšie ochorenie a každý z nás ho už určite zažil, možno o ňom neviete to najpodstatnejšie. Napríklad to, kde začína. Ak ste si aj vy doteraz mysleli, že v ústach, mýlili ste sa. Vstupnou bránou pre vírusy je totiž nos. V ňom napádajú bunky nosovej slniznice, v ktorých sa množia a napádajú ďalšie bunky. Prechladnutie sa pomerne ľahko šíri. Určite aj vy patríte medzi tých, ktorí si pri kýchaní zakryjú nos rukami. Je to síce slušné, no napadlo vám, že ste práve vírusom nachádzajúcom sa v nosovom sekréte kontaminovali svoje ruky? Aby sa zabránilo šíreniu vírusov ďalej, odporúča sa pri každom smrkaní a kýchaní jednorazovo použiť papierovú vreckovu a umyť si ruky.

Prechladnutie nie je chrípka

Niekedy je ťažké rozlíšiť chrípku od prechladnutia. Príznaky sú veľmi podobné, začiatok chrípkového ochorenia má ale oproti prechladnutiu náhly priebeh. Ak ste sa ráno pred príchodom do práce cítili skvele a v priebehu niekoľkých hodín ste z ničoho nič začali pociťovať ťažkosti ako bolesti kĺbov a svalov, bolesti hlavy, trápi vás únava, slabosť a máte horúčku, s najväčšou pravdepodobnosťou ste sa nakazili chrípkou. Typickým príznakom je aj zimnica či horúčka. Pri chrípke je doba liečby dlhšia, niektoré ťažkosti ako slabosť a únava môžu pretrvávať aj tri týždne.

Príčinou, ktorá stojí za týmito ťažkosťami, sú teda vírusy. A s nimi treba bojovať efektívne. Najčastejšou chybou, ktorú robíme pri liečbe prechladnutia a chrípky, je ale to, že často siahame príliš skoro po liekoch, ktoré sú veľakrát agresívne a tým zaťažujú náš organizmus a tráviaci trakt.

Účinná liečba pochádza z prírody

Stále platí, že liečbu prechladnutia zvládneme aj bez návštevy lekára. Dôležité ale je, aby sme len nepotláčali príznaky prechladnutia, ale efektívne liečili priamo jeho príčinu.

Dnes už rozhodne nemusíme zúfať, ak prechladneme. Existuje totiž úplne nový spôsob liečby, aký tu doteraz ešte nebol. Konečne môžeme vyskúšať prípravok, ktorý je nielen prírodný, ale zároveň aj efektívny. Ako teda pôsobí?

mucoviral® sprej proti prechladnutiu je zdravotnícka pomôckaAko sme spomínali, prechladnutie je vírusová infekcia, ktorá najčastejšie začína v nose a to je aj miesto, na ktoré by sme sa mali pri liečbe jednoznačne zamerať. Prípravok Mucoviral nám to dnes už umožňuje. Zámerne je vyvinutý ako nosový sprej. S vírusmi, ktoré sú pôvodcami prechladnutia, teda bojuje priamo tam, kde treba. Mucoviral obsahuje účinný prírodný výťažok z červenej morskej riasy. Vedci zistili, že dokáže znížiť množstvo vírusov až o 92 percent. Nevstrebáva sa do tela, nezaťažuje náš tráviaci systém. Pôsobí proti vírusom ako ochranná bariéra, čo pre nás znamená, že príznaky prechladnutia, ako kýchanie, nádcha, ale aj škriabanie v hrdle prepuknú v oveľa menšej miere. Prípadne nemusia prepuknúť vôbec, ak jeho užívanie nebudeme zbytočne odkladať, ale začneme s ním bojovať hneď od prvých pocitov, že na nás niečo lezie.


Jeho výhodou sú aj možnosti použitia. Keďže ide o prírodný produkt, je vhodný aj pre deti od jedného roka, tehotné a dojčiace ženy. A efektívne zmierňuje nielen prechladnutie, ale poslúži aj vtedy, ak nás trápi vo vykurovaných bytoch či kanceláriách suchá a podráždená nosová sliznica.

Viac info nájdete TU.

Mucoviral® sprej proti prechladnutiu je zdravotnícka pomôcka.

Zdroj: www.zdravie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Rehabilitačná lekárka radí 3 kroky vedúce k úľave od bolesti chrbta.


INZERCIA 16. okt

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


15. okt

V mimoriadne fotogenickom prostredí čaká 5 zaujímavých farebných dediniek.


INZERCIA 15. okt
Skryť Zatvoriť reklamu