SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Prechladnuté dieťa, hotová pohroma

A už je to tu zas. Časté kýchanie, soplíky, kašeľ. Len pred týždňom sme dali svoju ratolesť po chorobe do škôlky.

A už je to tu zas. Časté kýchanie, soplíky, kašeľ. Len pred týždňom sme dali svoju ratolesť po chorobe do škôlky, a vyzerá to tak, že opäť môžeme ostať s ním doma. V lepšom prípade týždeň, dva. Príčinou sú rhinovírusy, adenovírusy a ďalšie vírusy, ktoré sa ľahko šíria vzduchom kvapôčkovou cestou. To znamená, že chorý ich vylučuje pri rozprávaní, kýchaní, kašli, použitými vreckovkami.

Vírus a teplota

Suchý vzduch vo vnútri alebo aj vonku znižuje odolnosť nosovej sliznice a sliznice dýchacích ciest. Vírus sa uplatní na takto ohrozenej sliznici oveľa ľahšie. Infekcia sa objaví 1 – 2 dni po kontakte s chorým.

Teplota je pri nachladnutí väčšinou len mierna, okolo 38 °C. V takomto prípade nie je potrebné na zníženie teploty podávať žiadne detské lieky vo forme sirupov alebo „čípok“.

Aj teplota má svoju funkciu. Je dobrou, zdravou reakciou organizmu a je prejavom toho, že maličký organizmus bojuje s infekciou.

Nádcha ako jeden z častých príznakov prechladnutia

Pri upchatom nose je dôležité ho neustále a pravidelne čistiť. Kým dospelí a staršie deti si s hlienovým sekrétom z nosa dokážu ľahko poradiť, jednoducho ho vysmrkajú. U malých detí nastáva problém. Do dvoch, troch rokov si nevedia vyfúkať noštek, čo má za následok sťažené dýchanie, chrápanie a rozmnoženie choroboplodných zárodkov.

Na pomoc máme síce rôzne odsávačky hlienov – elektrické, na baterky, ručné, na vysávač, ale koľko kriku a plaču je okolo toho... Niekedy sa podľa toľkého dlhého a hlasného plaču môžu susedia obávať, či svojmu dieťatku neubližujeme...  

Chráňme seba aj ostatných

Miestnosti často vetrajme a zvlhčujme, aby sa vo vzduchu nemnožili ďalšie baktérie, od ktorých sa môžu nakaziť aj iní členovia domácnosti. Často a dobre umývajme sebe i dieťaťu ruky, hlavne po fúkaní nosa. Možno si to ani neuvedomujeme, ale infekčné zárodky sa nachádza napríklad na telefóne, počítačovej klávesnici či myši, na držadle nákupného košíka, na tlačidlách vo výťahu, kľučke. 

Veľa ľudí si myslí, že vírusy, ktoré spôsobujú prechladnutie, sa dostanú do organizmu hlavne cez ústa, či už vdychovaním alebo kontaktom zo špinavých rúk. Ale nie je to tak! Nos je tá brána, cez ktorú vniknú vírusy najčastejšie. 

Bojujme priamo s príčinou prechladnutia

Našťastie už nemusíme len nečinne čakať, kým naše ratolesti prinesú domov ďalšiu virózu a nakazia ňou aj ďalších členov rodiny. Vedci objavili červenú morskú riasu, ktorá dokáže s vírusmi účinne bojovať. Možno sa nechali motivovať aj zásadou, že ľahšie je ochoreniu predchádzať, ako ho potom liečiť.

mucoviral® sprej proti prechladnutiu je zdravotnícka pomôcka

Spojenie prírody s najmodernejšími vedeckými poznatkami v podobe nosového spreju Mucoviral prináša moderný a efektívny prístup v boji proti prechladnutiu. Forma nosového spreja nie je náhodná.  Umožňuje nám bojovať s príčinou prechladnutia, teda vírusmi, priamo v mieste, ktorým vnikajú vírusy do tela najčastejšie.  Po vstreknutí sa vytvorí na sliznici nosa ochranná vrstva, ktorá nás chráni pred vniknutím vírusov do tela.

Klinické štúdie potvrdili, že používaním spreja sa zníži množstvo vírusov až o 92 %. Podráždený nos, bolesti alebo škriabanie v hrdle, zachrípnutie, zvýšená teplota a ďalšie ťažkosti pri prechladnutí sa potom prejavia miernejšie. 

Nosový sprej proti prechladnutiu Mucoviral, ktorý je na čisto prírodnej báze, je vhodný aj pre tehotné a dojčiace mamičky a aj pre tých najmenších, dá sa používať už od 1 roku. Deti budú spokojne spávať, čisto dýchať, konečne si užijú kamarátov a spolužiakov. A o vianočnej besiedke ani nehovoriac, veď prípravy určite už vrcholia...

Viac informácií nájdete TU.

Mucoviral® sprej proti prechladnutiu je zdravotnícka pomôcka.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Rehabilitačná lekárka radí 3 kroky vedúce k úľave od bolesti chrbta.


INZERCIA 16. okt

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


15. okt

V mimoriadne fotogenickom prostredí čaká 5 zaujímavých farebných dediniek.


INZERCIA 15. okt
Skryť Zatvoriť reklamu