INZERCIA

Zažite krásu beskydskej prírody na vlastnej koži

Už máte plány, kde tohto roku s rodinou prežijete zimné dobrodružstvo? Nemusíte cestovať ďaleko, aby ste sa ocitli uprostred krásnych prírodných scenérií, kde vám zároveň nehrozí dlhá chvíľa.

Už máte plány, kde tohto roku s rodinou prežijete zimné dobrodružstvo? Nemusíte cestovať ďaleko, aby ste sa ocitli uprostred krásnych prírodných scenérií, kde vám zároveň nehrozí dlhá chvíľa. Ak chcete zimnú dovolenku spojiť so spoznávaním našich susedov v Českej republike, zvoľte región hneď za „hranicami“. V Moravsko-sliezskom kraji nájdete unikátne miesta, športové možnosti aj nerušený odpočinok.

Nenechajte si ujsť poctivé lyžovanie na atraktívnych miestach

Vrcholy Beskýd a Jeseníkov väčšinou zastihnete zaliate slnkom. Vyčistiť myseľ a zlepšiť fyzickú kondíciu si môžete napríklad pri zimných športoch. Na tunajších zjazdovkách sa dá lyžovať viac ako 100 dní ročne. Svahy sú každý deň perfektne upravené. Napríklad v beskydskom skiareáli Bílá a v Mostoch u Jablunkova počítajú nielen s dospelými športovcami, ale aj s deťmi. Podľa toho sú prispôsobené aj prvotriedne zjazdovky s lanovkou alebo vlekmi. Dobre pripravení sú aj prevádzkovatelia Ski parku Grúň, ktorí tohto roku prinášajú rad zlepšení. Znamenité snehové podmienky na vás čakajú aj v Jeseníkoch, napríklad v skiareáloch Červenohorské sedlo, Kouty alebo Praděd – Ovčárna.

roman-polasekkoprivna-jeseniky-03-r658_res.jpg

Ak ste skôr priaznivcami bežeckého lyžovania, ani vy nenechávajte lyže doma. Veľmi dobré bežecké trate si môžete vychutnať napríklad na Červenohorskom sedle, na Bílej a pozdĺž slovenskej hranice v okolí Jablunkova.

Zimná turistika má svoje jedinečné čaro

Pri pešej turistike si užijete nekonečné výhľady do diaľky. Presne taký pohľad sa vám ponúka z vysielača na Praděde alebo z vrcholu Lysej hory, kráľovnej Beskýd. Práve z Lysej hory môžete v období zimných inverzií zazrieť aj Vysoké Tatry! Niet nad ticho a pokoj, keď si môžete vychutnať prechádzku lesom po  náučných alebo turistických chodníkoch. Ak vás lákajú najkrajšie miesta Jeseníkov, vydajte sa po ceste z Karlova pod Pradědom na Ovčárnu. A aby ste potom nabrali sily, zastavte sa napríklad na niečo teplé v niektorej z tradičných či novo vybudovaných horských chát.

S tunajším krajom je spätý aj folklór a jeho znamenitá architektúra. Objavte v zime pôvab drevených stavieb a kostolíkov, zahalených do ľadovej výzdoby, ktorú im zaobstarala sama príroda. Takéto stavby sa nachádzajú napríklad na Prašivej, na Bílej a snáď najviac ich zostalo v oblasti Těšínska. Tradičným nielen lyžiarskym, ale aj výletným cieľom sú Pustevny a ich turistické chaty Dušana Jurkoviča. Rozprávkovú atmosféru im každoročne od januára do februára pridávajú ľadové sochy.

roman-polasekpustevny-beskydy-01-r922_res.jpg

S regionálnou kartou si toho užijete viac a lacnejšie

Karty jednotlivých regiónov sa už odvďačili turistom v Rakúsku. Teraz môžete využiť veľké množstvo zliav a výhod aj v Českej republike. Karta hosťa už funguje v Těšínskom Sliezsku a zľavy, ktoré ponúka, využijete v oblasti kultúry, vojenskej histórie, ubytovania, letných aj zimných športových aktivít, adrenalínových športov, animačných programov pre deti, kozmetických, wellness a kúpeľových služieb. Za menej peňazí tak stihnete viac zážitkov. Kartu Těšínske Sliezsko Region Card zoženiete v akomkoľvek infocentre a platí celoročne, takže jej výhody sa dajú čerpať  na zimnej aj letnej dovolenke.

Relaxáciu a odpočinok si môžete dožičiť v niektorom z veľkej ponuky horských hotelov. Ubytovacie zariadenia v podobe luxusných drevených chát, vidieckych domov alebo útulných kúpeľov vám môžu spríjemniť pobyt. Pre hostí majú pripravenú celú škálu wellness služieb, bazény, masáže a ďalšie relaxačné procedúry.

Užite si tohtoročnú zimu, ako má byť. Nechajte všetok zhon za sebou a vydajte sa poznávať Moravsko-sliezsky región. Stačí si vybrať aktivity, ktorým dávate prednosť, a môžete sa tešiť na neopakovateľné zážitky. Spoznáte, prečo sa do tunajšej oblasti ľudia tak často a radi vracajú.

jakub-sobotkapustevny-a-radhost-ski-areaul-pustevny-2-r420_res.jpg

www.uciacesaregiony.com 

www.ms-dovolena.cz 


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Rok 2019: Začína sa éra informačného osvietenstva

Technologickí lídri už majú jasno v tom, čo bude vládnuť svetu IT v roku 2019.

Tlačové správy

Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny

Jarné prázdniny sú ideálne na spoločnú dovolenku so zábavou špeciálne pre deti.

Tlačové správy

Pozvánka na udeľovanie ceny – ABF Slovakia Bakalár 2018

13. ročník vyhodnotenia a udeľovania Ceny Združenia pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva ABF Slovakia Bakalár 2018

Tlačové správy

Jedli ste už ružovú čokoládu?

Do rodiny horkej, mliečnej a bielej čokolády pribúda po 80 rokoch nový člen