INZERCIA

Mat chrípke

Zamýšľate sa nad tým, ako sa nestať súčasťou chrípkových štatistík? Máme pre vás pár užitočných rád a tipov! Ako sa hovorí, najlepšia obrana je útok...

Zamýšľate sa nad tým, ako sa nestať súčasťou chrípkových štatistík? Ako zabezpečiť, aby sa chrípka nepostarala o vašu absenciu v práci a aby vaše deti kvôli vírusovým infekciám chýbali na vyučovaní čo najmenej? Máme pre vás pár užitočných rád a tipov! Ako sa hovorí, najlepšia obrana je útok...

Aktivizujte preto obranyschopnosť svojho organizmu voči možným infekčným nástrahám! Dôkladne dbajte o hygienu, umývajte si často ruky, vyhýbajte sa treniu očí, nosa a úst, pri kýchaní a kašlaní si zakrývajte ústa. Pite veľa tekutín, dehydrované bunky uľahčujú cestu vírusom, jednoduchšie sa dostávajú do tela a spôsobujú infekcie. Podporujte svoj imunitný systém vitamínmi z ovocia zeleniny či vitamínmi z účinných prírodných zdrojov – rastlinných a ovocných výťažkov, akými sú napríklad kanadské vitamíny Jamieson.

vitamíny jamieson

Pomáhajú už vyše 90 rokov

Spoločnosť Jamieson kráča ku zdraviu už vyše 90 rokov a medzitým sa stali súčasťou jej cesty ku zdraviu mnohé generácie na celom svete. Úspech firmy je postavený na nekompromisne kontrolovanej produkcii najlepších prírodných surovín z ekologických fariem na celom svete. Pri výrobe vitamínov z prírodných výťažkov využíva 360 patentovaných výrobných postupov a kontrolných testov kvality, ktoré zabezpečujú maximálnu aktivitu a biologickú dostupnosť účinných látok.

A ktoré z vitamínov pomáhajú pri chrípke?

Slnečný vitamín D

jamieson vitamín d3 1000 iu tablety na cmúľanie s príchuťou čokolády 100 tbl.

Urobte si v duchu rekapituláciu času stráveného v prírode, na slnku... Nedopadla v prospech slnečného žiarenia? Žiaľ, väčšina rodín je na tom rovnako – deťom i rodičom chýba dostatok slnka a tým aj slnečného vitamínu D3 (cholekalciferolu), ktorý pomáha budovať imunitu a zasahuje do mnohých základných pochodov v organizme. Bez jeho podpory je imunitný systém neaktívny a poskytuje len malú alebo žiadnu ochranu pred napadnutím mikroorganizmami. S vitamínom D3 v krvnom riečisku sa T bunky, najdôležitejší článok imunitného systému „ozbroja” a začnú vyhľadávať votrelcov, ktorých zničia a z tela vylúčia. Imunitná reakcia vyžaduje teda prítomnosť vitamínu D3! Deficit vitamínu D3 v našom organizme, ktorý je daňou za náš hektický životný štýl a fóbiu pred slnečným žiarením, dokáže vynikajúco doplniť optimálny prírodný vitamín D3 – cholekalciferol – v doplnkoch výživy Jamieson. Vyrába sa špeciálnou patentovanou technológiou z čistého „slnečného” lanolínu z ovčej vlny, z oviec chovaných na slnečných pasienkoch Nového Zélandu. Novinkou je cmúľací vitamín D3 á 1 000 IU/tbl. ochutený prírodnou čokoládou, ktorá zabezpečuje jeho účinnú vstrebateľnosť, keďže vitamín D patrí k vitamínom rozpustným v tukoch. Účinný spôsob, ako zvýšiť hladinu vitamínu D3 v krvi, je podľa lekárov príjem 2 000 IU vitamínu D3 denne a pri jeho vysokom deficite i niekoľkonásobne viac. U detí odporúčajú príjem 400 IU vitamínu D denne, najlepšie formou kvapiek, rybieho oleja s citrónovou príchuťou či cmúľacích pastiliek.

Ostražitý vitamín C

jamieson vitamín c 500 mg tablety na cmúľanie s príchuťou čučoriedky 120 tbl.Vitamín C patrí medzi najznámejšie stimulátory imunity. Podieľa sa na tvorbe kolagénu – základného proteínu nachádzajúceho sa vo všetkých spojivových tkanivách. Posilňuje tak ich pevnosť a celistvosť, vďaka čomu zabraňuje rozširovaniu infekcií v tele. Bdelosť vitamínu C nad imunitou je výsledkom dlhodobého vytvárania komplexných mechanizmov, preto je dôležitý jeho systematický príjem. Keďže vitamín C sa v našom tele netvorí, ani sa neukladá do zásoby, je potrebné pravidelne si ho dopĺňať. Jeho jedinečným zdrojom je prírodný vitamín C s postupným uvoľňovaním. Špeciálne tablety s predĺženým účinkom dodávajú organizmu vitamín C postupne v priebehu 6-8 hodín. Táto forma je zároveň zárukou vyššej využiteľnosti účinnej látky. Hladina vitamínu C vďaka riadenému uvoľňovaniu nikdy nepresiahne prah vylučovania.

Akčná echinacea

jamieson echinacea s cesnakom a zázvorom 45 cps.Echinacea vďaka svojim antibakteriálnym a antivírusovým účinkom pôsobí preventívne proti infekčným ochoreniam, najmä horných dýchacích ciest. Pomáha zmierniť príznaky nádchy a chrípky, má pozitívny vplyv na skrátenie priebehu infekcií očí, uší a bolestí zapáleného hrdla. Jej včasné užívanie v zimnom a chrípkovom období môže pomôcť zabrániť prepuknutiu choroby.

„Antibiotický” cesnak

Cesnaku sa už stáročia pripisujú antibakteriálne, antimykotické a antivirózne účinky, ktoré pomáhajú zdolávať infekcie, vďaka čomu cesnak v období chrípok a prechladnutí pozitívne ovplyvňuje liečbu ochorení horných dýchacích ciest a posilňuje imunitu. Prírodný výťažok z cesnaku vo forme nerafinovaného cesnakového oleja v kapsliach poskytuje všetky výhody a účinky čerstvého cesnaku bez nežiaducej charakteristickej arómy.

Superrýchly zinok

Zinok stimuluje obranyschopnosť organizmu, urýchľuje rast imunitných buniek a zároveň brzdí delenie rinovírusov spôsobujúcich nádchu. Posilňuje teda telo v boji proti vírusom, a tiež zmierňuje a skracuje priebeh symptómov spojených s nádchou a prechladnutím. Lekári odporúčajú príjem zinku vo forme cmúľacích tabliet, kedy dochádza k priamemu pôsobeniu účinnej látky na sliznicu. Podávanie zinku vo forme cmúľacích tabliet vďaka rýchlemu nástupu účinku prináša tak citeľnú úľavu aj pri prvých príznakoch ochorení – znižuje výskyt kašľa, bolesti hlavy, opuchu nosovej sliznice a slzenia očí.

Mocný selén

jamieson selén 50 µg s betakaroténom a vitamínmi c a e 60 tbl.Výskumy potvrdili, že selén posilňuje imunitu podporou tvorby protilátok. V bunkách pôsobí tak, že sa včlení do bielkovín v podobe aminokyseliny zvanej selenocysteín. Postará sa tak o vznik selenoproteínov, ktoré spomaľujú množenie chrípkových vírusov. Mimoriadnu moc selénu dokázali klinické skúšky – pri zvýšenom množstve selenoproteínov v bunkách sa vírusy množili desaťkrát pomalšie ako v bunkách, ku ktorým selén pridaný nebol. Optimálny je selén získavaný z pivovarských kvasníc, ktorý sa ľahšie vstrebáva a nezaťažuje tráviaci trakt.

Posilňujúce železo

Železo podporuje fagocytózu – pohlcovanie a zničenie choroboplodných zárodkov bielymi krvinkami - neutrofilmi a makrofágmi. Odporúča sa preto u ľudí zvlášť náchylných na chrípku a prechladnutia.

Protizápalové omega-3 nenasýtené mastné kyseliny

jamieson omega 3-6-9 1200 mg 200 cps.Veľmi dôležitým faktorom zvyšujúcim funkčnosť imunity, je príjem omega-3 nenasýtených mastných kyselín. Ich okamžité využitie umožňuje čistý krilový olej získaný z morských antarktických planktónových kôrovcov. Fosfolipidová forma omega-3 mastných kyselín, ktorá je maximálne biologicky dostupná, zabezpečuje dopravu EPA a DHA mastných kyselín priamo do buniek! Čistý olej z kôrovcov je tiež zdrojom silného antioxidantu astaxantín. Ten je v porovnaní s antioxidantmi v klasickom rybom oleji (napríklad z lososa, sardiniek, tresky) 50-krát účinnejší! Jedinečná kombinácia týchto vysoko aktívnych látok zabezpečuje správne fungovanie biologických procesov v organizme a zbavuje telo zápalov.

Podľa posledných klinických štúdií pravidelný príjem vitamínov zvyšuje odolnosť voči chrípke až o 40%. Vytvárajú akúsi obrannú líniu organizmu a imunitný systém práve vďaka nim dokáže po strete s vírusmi okamžite zareagovať.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Rok 2019: Začína sa éra informačného osvietenstva

Technologickí lídri už majú jasno v tom, čo bude vládnuť svetu IT v roku 2019.

Tlačové správy

Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny

Jarné prázdniny sú ideálne na spoločnú dovolenku so zábavou špeciálne pre deti.

Tlačové správy

Pozvánka na udeľovanie ceny – ABF Slovakia Bakalár 2018

13. ročník vyhodnotenia a udeľovania Ceny Združenia pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva ABF Slovakia Bakalár 2018

Tlačové správy

Jedli ste už ružovú čokoládu?

Do rodiny horkej, mliečnej a bielej čokolády pribúda po 80 rokoch nový člen