SME
Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián
INZERCIA

Čo urobiť pre správny rast a vývoj detí?

Určite si želáte, aby sa vašim deťom v škole darilo. Ako im môžete pomôcť rozvinúť ich potenciál? Ako zabezpečiť, aby kvôli vírusovým infekciám chýbali na vyučovaní čo najmenej?

Určite si želáte, aby sa vašim deťom v škole darilo. Všetci rodičia deťom žičia, aby načerpali čo najviac vedomostí, pretože chápu spojenie medzi vzdelaním a životným úspechom. Ako im môžete pomôcť rozvinúť ich potenciál? Ako zabezpečiť, aby kvôli vírusovým infekciám chýbali na vyučovaní  čo najmenej?

jamieson omega-3 kids gummies želatínové pastilky pre deti

Ubezpečte sa, že deti majú v noci dostatok spánku, dbajte, aby sa zdravo stravovali a mali dostatočný prísun vitamínov. Nepodceňujte raňajky - sú najdôležitejším jedlom dňa. Ranné jedlo zásobuje mozog energiou, ovplyvňuje tiež pamäť a koncentráciu, čo je veľmi dôležité pre sústredenie sa detí v škole.

Ryby na bystrú myseľ

Mozog zásobuje energiou taktiež zdravý obed. Zvyšuje pamäť, náladu a koncentráciu, umožňuje deťom sústrediť sa počas celého popoludnia. Dožičte im dostatok celozrnných výrobkov, proteínov, ovocia, zeleniny a dbajte, aby pravidelne konzumovali ryby! Práve ryby sú často označované ako jedlo pamäti. Viete prečo? Ryby žijúce v studených vodách, ako losos, halibut a tuniak, sú bohaté na zdraviu prospešné omega-3 esenciálne mastné kyseliny- kyselinu dokozahexaénovú (DHA), dôležitú pre rast a vývoj bunkových membrán v mozgu, nervovom systéme a očiach (jej vysoká koncentrácia v mozgu podporuje dobré myslenie) a kyselinu eikozapentaénovú (EPA), ktorá má silný vplyv na náladu a správanie detí.

Máte doma prieberčivého jedáka?

jamieson omega-3 s vitamínom d3 roztok s príchuťou citrónaOdborníci zaoberajúci sa zdravou výživou odporúčajú najmenej dve porcie rýb týždenne. Nie je to však jednoduché, ak sú vaše deti prieberčiví jedáci, nemajú rady ryby, alebo ani vy ich zvlášť neobľubujete. V takomto prípade môžete siahnuť po prírodných doplnkoch výživy Jamieson vo forme čistého výťažku rybieho oleja s obsahom mastných kyselín omega-3 s citrónovou príchuťou či žuvacích želatínových pastilkách omega-3 Gummies v tvare rybičiek s lahodnou príchuťou ovocia (jahody, banán, pomaranč, broskyňa, zelené jablko). Dodajú vašim deťom rovnaké výhody ako jedenie rýb. Naservírujte im ich s jedlom a vyhnete sa rybacej chuti, čo tak neznášajú. Oba prípravky sa získavajú z rýb žijúcich v studených vodách severných morí, ktoré sa živia planktónom. Pri výrobe vitamínov Jamieson sa využíva 360 patentovaných výrobných postupov a kontrolných testov kvality, ktoré zabezpečujú maximálnu aktivitu a biologickú dostupnosť účinných látok.

Dožičte deťom dostatok slnka, posilnite ich imunitu!

jamieson vitamín d3 kids 400 iu tablety na cmúľanie s príchuťou jahody pre detiUrobte si v duchu rekapituláciu času stráveného s deťmi v prírode, na slnku... Nedopadla v prospech slnečného žiarenia? Žiaľ, väčšina rodín je na tom rovnako – deťom i rodičom chýba dostatok slnka a tým aj slnečného vitamínu D3 (cholekalciferolu), ktorý pomáha budovať imunitu a zasahuje do mnohých základných pochodov v organizme.

Veľmi nepriaznivý je fakt, na ktorý poukazuje štúdia uskutočnená Klinikou pre deti a dorast A. Getlíka SZU: vitamín D3 chýba až 77, 7% detí, najmä v jesennom a zimnom období. Tento vitamín pritom zohráva dôležitú úlohu v boji proti vírusom. Zvýšenú vnímavosť organizmu na vírusové infekčné infekcie pripisujú pediatri skôr zmenám imunitných reakcií hostiteľa spôsobeným nedostatkom vitamínu D3 než zmenám výbojnosti vírusov. Pri vírusových infekciách dýchacích ciest je podľa nich rozhodujúci tlmivý účinok vitamínu D3 na priebeh zápalu. Bez vitamínu D3 je imunitný systém neaktívny a poskytuje len malú alebo žiadnu ochranu pred napadnutím mikroorganizmami. S vitamínom D3 v krvnom riečisku sa T bunky, najdôležitejší článok imunitného systému, „ozbroja” a začnú vyhľadávať votrelcov, ktorých zničia a z tela vylúčia. Imunitná reakcia vyžaduje teda prítomnosť vitamínu D3!

Pomoc – prírodný slnečný vitamín

Deficit vitamínu D3 dokáže vynikajúco doplniť optimálny prírodný slnečný vitamín D3 v prípravkoch Jamieson. Vyrába sa špeciálnou patentovanou technológiou z čistého „slnečného” lanolínu z vlny oviec chovaných na slnečných pasienkoch Nového Zélandu. Účinný spôsob, ako zvýšiť u detí hladinu vitamínu D3 v krvi, je podľa pediatrov príjem 400 IU vitamínu D3 denne a pri jeho vysokom deficite i niekoľkonásobne viac.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Firma BONATO oddlžila svojich klientov v sume 100 000 000 Eur

Spoločnosť, ktorá pomáha ľuďom s dlhmi.

Tlačové správy

Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?

Nová Riadiaca Veža bude v reálnom čase manažovať polohu vyše 16 miliónov dielov

Tlačové správy

Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch

Nielen palmy, pláže a slnko vás čakajú v Karibiku, ale aj relax v top hoteloch.