SME
Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej
INZERCIA

Logistika – most do Ruska a SNŠ

Byť bližšie k svojim obchodným partnerom je v súčasnosti víziou každého výrobného podniku.

Byť bližšie k svojim obchodným partnerom je v súčasnosti víziou každého výrobného podniku a úlohou pre skúseného logistického poskytovateľa zároveň. Narastajúci objem prepráv medzi Európu a Čínou vytvára čoraz väčší tlak na efektívne prepravné riešenia cez Rusko či okolité krajiny so systémom širokorozchodnej železničnej trate 1520 mm.

Dôraz na komplexné know-how je o to väčší, že do hry vstupujú požiadavky klientov na neustále zlepšovanie prevádzkovej výkonnosti a zníženie logistických nákladov. Pre poskytovateľa logistických služieb GEFCO s najväčšou privátnou prepravnou sieťou v Európe a ťažiskom v hlavných industriálnych oblastiach so silným potenciálom rastu, akým je Rusko a krajiny Spoločenstva nezávislých krajín, je zrejmá jeho pripravenosť.


Komplexné multimodálne riešenia s vlastnou sieťou pobočiek

Pri dlhých trasách, napríklad do Ruska a celého regiónu SNŠ, ktorý je pre systém širokorozchodnej koľajnice pracovne nazývaný „oblasťou 1520“, je vhodné klasickú cestnú prepravu kombinovať s inými druhmi prepravy. Tým je možné dosiahnuť nielen lepšie tranzitné časy, ale aj optimalizovať náklady na logistiku. Ideálnym predpokladom na poskytovanie multimodálnych riešení pre klientov je vlastná sieť GEFCO pobočiek a logistických skladov, colných i daňových odborníkov a taktiež železničná sieť skupiny RZD, ktorej je GEFCO členom. Železnica predstavuje obrovský potenciál rozvoja v Rusku i krajinách SNŠ a otvára aj dvere do Ázie.

 

Obchodné príležitosti za hranicami bežného

Významným benefitom GEFCO, ktoré je vo svete považované ako referencia v priemyselnej logistike, je schopnosť ponúkať vysoké kvalitatívne štandardy vo všetkých krajinách regiónu „1520“. Týka sa to nielen bežných destinácií, akými sú Rusko či Bielorusko, ale aj oblastí, s ktorými nemusí mať každá zasielateľská spoločnosť skúsenosti. Pre rozvoj obchodných príležitostí hoci v Moldavsku či Kazachstane je tak výber logistického partnera kľúčový. Logistickí poskytovatelia často nedokážu z dôvodu nedostatočne rozvinutej sieti v danej oblasti poskytnúť klientovi importné riešenia z oblasti „1520“ alebo ich poskytujú len za cenu celovozových zásielok. Hlavne pri začínajúcich obchodov môžu byť práve dokládkové prepravy tým ideálnym riešením. Navyše, okrem poskytnutia optimalizovaného transportného riešenia sú služby v oblasti colných formalít jednou z najvýznamnejších pridaných hodnôt, akú môže logistická spoločnosť klientovi poskytnúť.

 

Riešenia šité na mieru na optimalizáciu colných a daňových formalít

Spoločnostiam, ktoré chcú optimalizovať svoje prepravné toky v rámci importu a exportu, GEFCO navrhuje riešenia šité na mieru v oblasti colného a daňového zastúpenia. Cieľom je zaručiť maximálnu plynulosť tokov, zabezpečiť a optimalizovať procesy a minimalizovať náklady. Zložitú colnú problematiku skonzultujú a riešenie poskytnú interní colní špecialisti okamžite, pretože detailne poznajú klienta a daný obchodný prípad a sú v spojení s colnými odborníkmi v jednotlivých pobočkách siete. Jedinečné know-how GEFCO v oblasti medzinárodnej DPH, odborné znalosti v oblasti európskych daňových a colných postupov a právnych predpisov sú atribúty, ktoré napomáhajú konkurencieschopnosti zákazníka.

www.gefco.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

SANAGRO: Vláda rozdelila dotácie neférovo

Slovenská agro skupina apeluje na štát, aby zmenil podmienky na udeľovanie štátnej pomoci farmárom za prírodné katastrofy.

Tlačové správy

A trend-setting water park

Tatralandia is a pioneer of green solutions.

Tlačové správy

Začať investovať v mobile môžete konečne aj na Slovensku

Úroky sporiacich účtov sa blížia k nule a ľudia sa pýtajú bankárov, čo so sporením.