SME
Streda, 29. september, 2021 | Meniny má Michal, MichaelaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Logistika – most do Ruska a SNŠ

Byť bližšie k svojim obchodným partnerom je v súčasnosti víziou každého výrobného podniku.

Byť bližšie k svojim obchodným partnerom je v súčasnosti víziou každého výrobného podniku a úlohou pre skúseného logistického poskytovateľa zároveň. Narastajúci objem prepráv medzi Európu a Čínou vytvára čoraz väčší tlak na efektívne prepravné riešenia cez Rusko či okolité krajiny so systémom širokorozchodnej železničnej trate 1520 mm.

Dôraz na komplexné know-how je o to väčší, že do hry vstupujú požiadavky klientov na neustále zlepšovanie prevádzkovej výkonnosti a zníženie logistických nákladov. Pre poskytovateľa logistických služieb GEFCO s najväčšou privátnou prepravnou sieťou v Európe a ťažiskom v hlavných industriálnych oblastiach so silným potenciálom rastu, akým je Rusko a krajiny Spoločenstva nezávislých krajín, je zrejmá jeho pripravenosť.


Komplexné multimodálne riešenia s vlastnou sieťou pobočiek

Pri dlhých trasách, napríklad do Ruska a celého regiónu SNŠ, ktorý je pre systém širokorozchodnej koľajnice pracovne nazývaný „oblasťou 1520“, je vhodné klasickú cestnú prepravu kombinovať s inými druhmi prepravy. Tým je možné dosiahnuť nielen lepšie tranzitné časy, ale aj optimalizovať náklady na logistiku. Ideálnym predpokladom na poskytovanie multimodálnych riešení pre klientov je vlastná sieť GEFCO pobočiek a logistických skladov, colných i daňových odborníkov a taktiež železničná sieť skupiny RZD, ktorej je GEFCO členom. Železnica predstavuje obrovský potenciál rozvoja v Rusku i krajinách SNŠ a otvára aj dvere do Ázie.

 

Obchodné príležitosti za hranicami bežného

Významným benefitom GEFCO, ktoré je vo svete považované ako referencia v priemyselnej logistike, je schopnosť ponúkať vysoké kvalitatívne štandardy vo všetkých krajinách regiónu „1520“. Týka sa to nielen bežných destinácií, akými sú Rusko či Bielorusko, ale aj oblastí, s ktorými nemusí mať každá zasielateľská spoločnosť skúsenosti. Pre rozvoj obchodných príležitostí hoci v Moldavsku či Kazachstane je tak výber logistického partnera kľúčový. Logistickí poskytovatelia často nedokážu z dôvodu nedostatočne rozvinutej sieti v danej oblasti poskytnúť klientovi importné riešenia z oblasti „1520“ alebo ich poskytujú len za cenu celovozových zásielok. Hlavne pri začínajúcich obchodov môžu byť práve dokládkové prepravy tým ideálnym riešením. Navyše, okrem poskytnutia optimalizovaného transportného riešenia sú služby v oblasti colných formalít jednou z najvýznamnejších pridaných hodnôt, akú môže logistická spoločnosť klientovi poskytnúť.

 

Riešenia šité na mieru na optimalizáciu colných a daňových formalít

Spoločnostiam, ktoré chcú optimalizovať svoje prepravné toky v rámci importu a exportu, GEFCO navrhuje riešenia šité na mieru v oblasti colného a daňového zastúpenia. Cieľom je zaručiť maximálnu plynulosť tokov, zabezpečiť a optimalizovať procesy a minimalizovať náklady. Zložitú colnú problematiku skonzultujú a riešenie poskytnú interní colní špecialisti okamžite, pretože detailne poznajú klienta a daný obchodný prípad a sú v spojení s colnými odborníkmi v jednotlivých pobočkách siete. Jedinečné know-how GEFCO v oblasti medzinárodnej DPH, odborné znalosti v oblasti európskych daňových a colných postupov a právnych predpisov sú atribúty, ktoré napomáhajú konkurencieschopnosti zákazníka.

www.gefco.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Mestá prechádzajú prirodzenou evolúciou, počas ktorej sa prispôsobujú potrebám svojej doby a najmä svojich rezidentov.


INZERCIA 4 h

Získajte neobmedzený prístup ku všetkým službám.


INZERCIA 4 h

Reťazec ponúka zamestnancom atraktívne rozvojové programy a možnosti rastu.


INZERCIA 4 h
Skryť Zatvoriť reklamu