SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Konica Minolta otvorila v Brne inovačné centrum

Brno sa stalo súčasťou jedného z piatich svetových inovačných centier Konica Minolta.

1-bednar-curry-ichimurai-r242_res.jpg

(Generálny riaditeľ Konica Minolta Slovakia Tomáš Bednář, Dennis Curry, VP & Director of Business Innovation EU/EMEA Konica Minolta, Yuji Ichimura, General Manager ICT Service Business Operation Konica Minolta)

BRATISLAVA 19. marca - Konica Minolta včera 18. marca 2015 v Brne slávnostne otvorila prvé vlastné centrum pre vývoj inovačných produktov a služieb v strednej Európe. Inovačné centrum (Business Innovation Centre) sa primárne zameria na vývoj služieb v oblastiach súvisiacich so spracovaním dát, bezpečnosťou IT systémov, fungovaním virtuálnych kancelárií a mobilnými aplikáciami. Okrem toho bude pracovať s technológiami ako sú 3D tlač, holografické okuliare, dotykové zariadenia alebo senzorové siete. Do troch rokov by malo zamestnávať až 50 IT odborníkov.

"Inovačné centrum sa zameria na využitie potenciálu pokrokových technológií a softvérových služieb v rámci inovačných riešení pre našich zákazníkov. Súčasne bude rozvíjať a testovať nápady našich zákazníkov a následne vytvárať nové IT služby, ktoré im v praxi ušetria čas, náklady alebo inak zefektívnia podnikanie," povedal Tomáš Bednář, generálny riaditeľ Konica Minolta Slovakia, a dodal: "Vedenie Konica Minolta si vybralo Brno z viac ako štyridsiatich európskych miest, v ktorých má svoje zastúpenie."

Vedenie brnenského inovačného centra bude mať sídlo v Londýne, odkiaľ budú prichádzať konkrétne námety na vývoj nových softvérových aplikácií. S ohľadom na inovačnú stratégiu Konica Minolta a potreby zákazníkov bude centrum zároveň rozvíjať spoluprácu s miestnymi partnermi, start-upmi, ďalšími inovačnými centrami a univerzitami. "Brno považujem za správnu voľbu pre sídlo európskeho inovačného centra Konica Minolta. Mesto má nielen strategickú polohu, ale ponúka taktiež dostatočný počet kvalitných IT odborníkov a partnerov," povedal Dennis Curry, riaditeľ londýnskej centrály BIC.

Koncept vytvárania vlastných inovačných centier je súčasťou stratégie Konica Minolta, vďaka ktorej sa spoločnosť v posledných rokoch mení z dodávateľa hardware na poskytovateľa moderných a komplexných riešení na mieru. Konica Minolta v tejto súvislosti investuje celosvetovo mnohomiliónové čiastky do rozširovania portfólia služieb v oblasti ICT. Zameriava sa pritom najmä na zefektívňovanie a optimalizáciu podnikových procesov, správu a riadenie obehu dokumentov, zrýchlenie práce s dátami či podporu a rozvoj cloudových služieb.

2-bednar-ichimura-curry-r315_res.jpg

(Generálny riaditeľ Konica Minolta Slovakia Tomáš Bednář, Yuji Ichimura, General Manager ICT Service Business Operation Konica Minolta, Dennis Curry, VP & Director of Business Innovation EU/EMEA Konica Minolta)

Prvé inovačné centrum Konica Minolta vzniklo začiatkom minulého roku vo Foster City v Kalifornii, kde vyvíja služby pre zákazníkov z regiónu Severnej Ameriky. Okrem európskeho centra so sídlom v Londýne a zastúpením v Brne otvorila Konica Minolta vo svete ešte dve ďalšie centrá pre regióny juhovýchodnej Ázie a Japonska a ďalšie plánuje otvoriť v Číne.

O spoločnosti Konica Minolta
Konica Minolta Holding Inc. patrí medzi celosvetových lídrov na trhu poskytovateľov produktov, služieb a riešení v oblasti tlače, dokumentov a ich spracovania. Pôsobí v 64 krajinách po celom svete a zamestnáva dokopy 35 600 zamestnancov Hlavnou filozofiou spoločnosti je vytvárať nové hodnoty. Špecifickými inováciami uľahčuje ľuďom prácu a tým skvalitňuje spoločnosť. Jej hlavná centrála sídli v Tokiu, európska centrála sa nachádza v Hannoveri. Rýchly vývoj všetkých technológií zaisťuje viac než 26 vývojových a technických centier.

O Konica Minolta Slovakia
Konica Minolta Slovakia pôsobí na Slovensku od roku 1990. Jej hlavným poslaním je poskytovanie komplexných tlačových riešení a technológií. Multifunkčné zariadenia a produkčné zariadenia sú vhodné tak pre kancelárske prostredie, ako aj pre profesionálne tlačiarne. V ponuke spoločnosti je taktiež integrácia softvéru pre digitalizáciu dokumentov, ich obeh a dlhodobú archiváciu.
Spokojnosť klientov sa znova potvrdila aj formou prvenstva v trhových podieloch v rámci Slovenskej republiky: 74% produkčné zariadenia a 46% multifunkčné zariadenia A3 (Zdroj: InfoSource).

Centrála spoločnosti je v Bratislave, odkiaľ sú riadené filiálky v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach.

Ďalšie informácie o spoločnosti nájdete na www.konicaminolta.sk.
Katalóg s fotografiami produktov je k dispozícii na www.konicaminolta-images.eu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu