SME
Nedeľa, 8. december, 2019 | Meniny má Marína
INZERCIA

Vchodové dvere do rodinného domu

Na trhu je množstvo rôznych druhov, typov, farieb a dizajnov, preto nie je vždy ľahké zvoliť si to správne len tak.

„Vchodové dvere do rodinného domu.“ Veta, ktorú denne riešia mnohí z nás. Na trhu je množstvo rôznych druhov, typov, farieb a dizajnov, preto nie je vždy ľahké zvoliť si to správne len tak. Človek často porovnáva, rozmýšľa nad rôznymi variáciami farebnosti a dizajnu, ale vyberá vždy podľa kritérií, ktoré sú naozaj podstatné?

            V prípade rozhodovania ľudia riešia tri hlavné otázky. Koľko to stojí? Aké majú izolačné vlastnosti? Ako sú bezpečné?

            Na prechádzke po okolí vo vašom meste, či obci si istotne všimnete, že drvivá väčšina rodinných domov má ako vstupné dvere do domu ´´klasické´´ plastové dvere. Označenie klasické je na mieste, nakoľko podľa dostupných informácií a odhadov sú na rodinných domoch až v 75% prípadoch práve plastové dvere. Tie ponúkajú široký sortiment farebnosti, môžu byť hladké či presklené a zväčša si ich ľudia zadovážia spolu s plastovými oknami, pretože je to pre nich najjednoduchšia cesta ako takpovediac zabiť dve muchy jednou ranou. Výrobcovia garantujú protihlukové vlastnosti a samozrejme aj termoizolačné vlastnosti. Tieto dvere nie sú ale nijako bezpečné, čo sa týka ochrany proti vlámaniu, nakoľko mechanizmus ich zamykania je podobný ako v prípade plastových okien, ktoré sa dajú ľahko prekonať aj s obyčajným skrutkovačom.

            Ďalšou možnosťou sú hliníkové dvere. Výrobcovia garantujú protihlukovú úpravu dverí, dokonca protipožiarnosť a extrémnu odolnosť voči počasiu, nakoľko hliník je veľmi odolný voči poveternostným podmienkam. Na slnku sa neohýbajú a zlé, upršané počasie im nevadí.  Rovnako tak aj v prípade hliníkových dverí výrobcovia vedia ponúknuť rôzne farby a dizajny, avšak v prípade bezpečnosti je to rovnaké ako v prípade plastových dverí. Neponúkajú žiadnu alebo len minimálnu ochranu.

            Drevené dvere sú taktiež obľúbené, nakoľko z hľadiska štýlu a prevedenia ponúkajú zaujímavé riešenie do rodinných domov majiteľov, ktorí si potrpia na vzhľad a estetickosť svojho domu. Nekvalitné drevené dvere majú vo zvyku praskať a pod vplyvom počasia ´´pracujú´´. Drevo je materiál prírodný a nie vždy sa dá úplne podmaniť, tak aby spĺňal to, čo majiteľ domu požaduje od vchodových dverí do domu. No a čo sa bezpečnosti týka, tak drevené dvere nám nevedia poskytnúť dostatočnú ochranu pred vlámaním.

            Jednou z možností je, zadovážiť si do rodinného domu tzv. oceľové dvere. Z názvu je jasné, že oceľové dvere by mali niečo vydržať aj čo sa bezpečnosti týka, ale nie je tomu vždy tak. Takéto dvere sú spravidla len ťažké, pretože majú z oboch strán oceľovú výstuhu, ktorá však sama o sebe nedokáže zabezpečiť náš majetok. Okrem toho oceľové dvere nie vždy spĺňajú termoizolačné vlastnosti, ktoré sú v prípade väčšiny zákazníkov dosť podstatné, nakoľko nám šetria peniaze za energie.

            Na trhu je možnosť zakúpiť si aj tzv. bezpečnostné dvere, ktoré ale nie vždy spĺňajú to čo sa od nich očakáva. Zväčša sú to len tzv. plechové dvere , ktoré bývajú vyplnené pur-penou alebo polystyrénom, ale po technickej stránke sú len málo bezpečné a čo sa týka termoizolačných vlastností, zaostávajú ďaleko za vyššie uvedenými typmi dverí.

            Ďalšou z možností sú tzv. termo bezpečnostné dvere, ktoré sú čím daľej tým viac a viac populárnejšie práve preto, lebo dokážu skĺbiť všetky tieto vlastnosti dohromady. To znamená, že máte dvere, ktoré sú bezpečnostné, majú veľmi dobré termoizolačné vlastnosti a zároveň majú pestrú paletu povrchov a rôznych dizajnov, ako je napríklad presklenenie, rôzne typy dekoračných líšt pre tých najnáročnejších, či dokonca prevedenie so svetlíkmi s bezpečnostnými termo sklami. Dvere majú protipožiarnu a protihlukovú úpravu a vyrobené sú z kvalitného pozinkovaného plechu, čo predĺži ich životnosť na desaťročia. Dvere sú viacnásobne spevnené vo vnútri konštrukcie a preto spĺňajú všetky certifikáty ohľadne bezpečnosti.

            Ja na každom z nás, aby si zvolil priority a z tejto ponuky vybral to najlepšie, čo trh ponúka a aby sa cítil doma komfortne, aby mal nohy v teple a cítil sa bezpečne. Veď práve to je to, čo každý očakáva od vstupných dverí do svojho domu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny

Kedy a komu sa oplatí rezervovať dovolenku s predstihom?

Tlačové správy

7 tipov, ako zariadiť malú kuchyňu

Patríte medzi majiteľov malých kuchýň? Tak určite viete, ako je niekedy ťažké navrhnúť jej priestor tak, aby sa do nej vše vošlo.

Tlačové správy

​​​​​​​Darujte pod stromček stolovú hru o Gorile

Ahoj vtáčik, si tu? Gorila ti radosť z Vianoc nepokazí. Priatelia sa dali dokopy a vyrobili vtipnú kvízovú hru o známych kauzách.