SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Robotická kosačka vs traktorová kosačka

Zakladáte nový trávnik na vašom pozemku? Rozhodujete sa na zásadnú zmenu ošetrovania vášho trávnika novou mechanizáciou?

Zakladáte nový trávnik na vašom pozemku? Rozhodujete sa na zásadnú zmenu ošetrovania vášho trávnika novou mechanizáciou?

O radu sme požiadali majiteľa nedávno otvoreného Gazda MotorCentra na Hodonínskej 7/A v Bratislave pána Marcela Anditsa. V tejto prevádzke majú hádam najširší sortiment traktorových kosačiek ako aj robotických kosačiek od renomovaných svetových výrobcov.

Na pravidelnú údržbu väčších plôch trávnika bude potrebné, aby sa používateľ rozhodol, čo je pre neho vhodnejšie : traktorová kosačka alebo robotická kosačka.

Ak ste aspoň trochu motoristicky zdatní, s traktorom si užijete, či ste muž, alebo žena. Pohľad zo sedadla vodiča trávneho traktora je nenapodobiteľný a bol motiváciou ku kúpe u mnohých, ktorí si traktor zaobstarali, používajú ho každý víkend a súperia, kto z rodiny bude traktor obsluhovať. Ak budete vlastniť robotickú kosačku, môžete sa venovať iným záľubám.

Robotická kosačka je extrémne účinná, bez ohľadu na okolité podmienky. Časté kosenie znamená zároveň lepšie hnojenie. Cez deň robotická kosačka kosí záhradu a keď prídete z práce domov, máte vzorový trávnik. Tu si každý musí vybrať podľa svojho naturelu.

Oba stroje pracujú úplne inak. Pri traktore sa primárne počíta s tým, že s ním vyjdete do terénu raz, dvakrát týždenne, pokosíte a pozbierate trávu, odveziete ju do kompostu. Naproti tomu robotická kosačka zbierať nepotrebuje, ale vie dobre mulčovať. Tým, že kosí po záhrade prakticky nepretržite, kosí len končeky trávy ktoré padnú ku koreňom, rozložia sa a slúžia tak ako hnojivo.

Pri použití traktorovej kosačky pri väčšom intervale kosenia je potrebné tento proces rozdeliť. Najprv trávnu plochu pokosíme na vyššom stupni a následne vykonávame mulčovanie s použitím len malej vrstvy pokosenej trávy. Väčšie množstvo pokosenej trávy by mohlo pri mulčovaní spôsobiť udusenie rastu trávy.

Ak uprednostňujete trvale udržiavaný trávnik, zvolíte robotickú kosačku. Traktorovú kosačku môžete používať aj na plochách, ktoré kosíte nepravidelne a na výsledok nekladiete vždy vysoké nároky.

Územie vyhradené pre prácu robotickej kosačky je ohraničené vodičom, ktorý sa ukladá pod trávnik, alebo na povrchu trávnika. Robotická kosačka je napájaná batériou a má mimoriadne tichú prevádzku. Môžete ju pokojne nechať pracovať v záhrade a susedia jej prevádzku ani nezaznamenajú. Robotická kosačka môže pracovať celý deň sedem dní v týždni, za akéhokoľvek počasia, v dennú či nočnú dobu. Genialita robotickej kosačky je aj v tom, že vie kedy potrebuje nabiť batériu. Vtedy sa automaticky vráti späť do nabíjacej stanice. Niektoré robotické kosačky sú vybavené pokročilejšími prvkami ako napríklad senzorom rýchlosti rastu trávy, GPS navigáciou, GSM modulom pre ovládanie pomocou smartfonov na diaľku atď.

traktorová kosačka

Traktorové kosačky patria medzi zložitejšie stroje, ktoré vyžadujú pravidelnú starostlivosť o motor a mechanické časti stroja. Dôležité je aj osvojiť si bezpečnostné pokyny uvedené v návode na obsluhu.

Robotické kosačky renomovaných výrobcov sú vybavené uzamykateľným PIN kódom, senzorom náklonu, senzorom nedovolenej manipulácie (senzor zdvihnutia).

Naše skúsenosti z poradenstva, predajného servisu a montáži robotických kosačiek Vám istotne pomôžu pri Vašich úvahách, alebo rozhodovaní ohľadne tejto techniky.

Naša firma Gazda spol. s r.o. Bratislava vo svojom Gazda MotorCentre na Hodonínskej 7/A v Bratislave ponúka široký sortiment strojov, ktoré uľahčia prácu na Vašom pozemku. Dlhoročné skúsenosti našich pracovníkov Vám istotne uľahčia pri rozhodovaní výberu traktorovej kosačky alebo robotickej kosačky.

Je výhodné mať partnerstvo a trvalé zázemie s možnosťou riešiť akékoľvek otázky, náhradné diely, záručný a pozáručný servis pod jednou strechou.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


13 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 24 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 24 h
SkryťZatvoriť reklamu