INZERCIA

Najväčší ženský tenisový turnaj už tento víkend v Trnave!

Empire Slovak Open 2015 privíta viaceré domáce i zahraničné tenistky na čele s fedcupovou reprezentantkou a tohtoročnou víťazkou turnaja WTA v Katoviciach Annou Karolínou Schmiedlovou.

Od 2. mája 2015 bude najväčší tenisový areál na Slovensku, EMPIRE Trnava, opäť žiť svetovým tenisom! Najväčšie ženské podujatie pod Tatrami EMPIRE Slovak Open s navýšenou dotáciou 100 000 USD privíta viaceré skvelé domáce i zahraničné tenistky na čele s fedcupovou reprezentantkou a tohtoročnou víťazkou kvalitného WTA turnaja v poľských Katoviciach - ANNOU KAROLÍNOU SCHMIEDLOVOU, 46. hráčkou sveta!

„Turnaj organizujeme od roku 2009, začínali sme s dotáciou 25 000 USD. V rokoch 2013 a 2014 už bola na úrovni 75 000 USD a turnaj bol zároveň – tak ako tento rok – medzinárodnými majstrovstvami Slovenska žien. Získal si výborné meno i povesť medzi hráčkami, ktoré sa vyjadrili, že organizačne i kvalitou spĺňa úroveň WTA turnajov,“ povedal generálny manažér turnaja i klubu Oto Majba.

Tohtoročný 7. ročník prinesie pre hráčky viac bodov do rebríčka WTA; víťazka získa 140 bodov, finalistka 85. Minuloročné víťazstvo bolo zlomové pre Slovenku Karolínu Schmiedlovú, ktorá vo finále zdolala víťazku z roku 2013 Barboru Strýcovú 6:4, 6:2. „Tento triumf mi nepochybne veľmi pomohol. Na kurte som sa potom cítila oveľa sebavedomejšie. A vďaka bodom, ktoré som získala v Trnave, opadol zo mňa tlak z obhajovania v Paríži,“ komentuje úspech Schmiedlová, ktorá sa potom odrazila k ďalším skvelým výkonom.

Po EMPIRE Slovak Open bola vo finále pražského turnaja, aby potom naplno zaujala na Roland Garros 2014. Tam v 2. kole zdolala bývalú svetovú jednotku Venus Williamsovú. „Atmosféra v Trnave bola super. Vážim si všetkých ľudí, ktorí prišli. Pomohli mi v ťažkých chvíľach počas zápasov. Je to iný pocit ako hrať v zahraničí. Škoda, že doma nemáme ešte viac takých turnajov,“ dodala Schmiedlová.

V Trnave privítali v minulosti také tenistky ako Halepová, Čepelová, Husárová, Meusburgerová, Bovinová, Knappová, Hradecká, Sevastovová, Brengleová, Martičová a Curenková. „Aj tento rok máme prisľúbenú účasť viacerých skvelých slovenských i zahraničných hráčok. Z prvej svetovej stovky rebríčka WTA ich bude až 12.

Diváci, pre ktorých je vstup zdarma, si môžu prísť pozrieť zápasy Jany Čepelovej,  ale i Češiek Kláry Koukalovej,  Terezy Smitkovej, Denisy Allertovej či Belgičaniek  Wickmayerovej a Flipkensovej. Príde aj sestra slávnejšej poľskej tenistky Agnieszky Radwanskej – Urszula,“ dodal Oto Majba.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?

Pomôžeme vám rozhodnúť sa, ktorú destináciu na pobreží Egejského mora si vybrať.

Tlačové správy

Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?

Prinášame vám niekoľko cestovateľských tipov, za ktorými nemusíte cestovať ďaleko.

Tlačové správy

Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali

Súhlasíte s tým, že na Slovensku sú zimné športy veľmi populárne?

Tlačové správy

Vlani sme si vyberali z vyše pol milióna inzerovaných áut

Oproti ostatným krajinám Vyšehradskej štvorky boli u nás vozidlá najmladšie, no aj raz tak drahé