SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Najväčší ženský tenisový turnaj už tento víkend v Trnave!

Empire Slovak Open 2015 privíta viaceré domáce i zahraničné tenistky na čele s fedcupovou reprezentantkou a tohtoročnou víťazkou turnaja WTA v Katoviciach Annou Karolínou Schmiedlovou.

Od 2. mája 2015 bude najväčší tenisový areál na Slovensku, EMPIRE Trnava, opäť žiť svetovým tenisom! Najväčšie ženské podujatie pod Tatrami EMPIRE Slovak Open s navýšenou dotáciou 100 000 USD privíta viaceré skvelé domáce i zahraničné tenistky na čele s fedcupovou reprezentantkou a tohtoročnou víťazkou kvalitného WTA turnaja v poľských Katoviciach - ANNOU KAROLÍNOU SCHMIEDLOVOU, 46. hráčkou sveta!

„Turnaj organizujeme od roku 2009, začínali sme s dotáciou 25 000 USD. V rokoch 2013 a 2014 už bola na úrovni 75 000 USD a turnaj bol zároveň – tak ako tento rok – medzinárodnými majstrovstvami Slovenska žien. Získal si výborné meno i povesť medzi hráčkami, ktoré sa vyjadrili, že organizačne i kvalitou spĺňa úroveň WTA turnajov,“ povedal generálny manažér turnaja i klubu Oto Majba.

Tohtoročný 7. ročník prinesie pre hráčky viac bodov do rebríčka WTA; víťazka získa 140 bodov, finalistka 85. Minuloročné víťazstvo bolo zlomové pre Slovenku Karolínu Schmiedlovú, ktorá vo finále zdolala víťazku z roku 2013 Barboru Strýcovú 6:4, 6:2. „Tento triumf mi nepochybne veľmi pomohol. Na kurte som sa potom cítila oveľa sebavedomejšie. A vďaka bodom, ktoré som získala v Trnave, opadol zo mňa tlak z obhajovania v Paríži,“ komentuje úspech Schmiedlová, ktorá sa potom odrazila k ďalším skvelým výkonom.

Po EMPIRE Slovak Open bola vo finále pražského turnaja, aby potom naplno zaujala na Roland Garros 2014. Tam v 2. kole zdolala bývalú svetovú jednotku Venus Williamsovú. „Atmosféra v Trnave bola super. Vážim si všetkých ľudí, ktorí prišli. Pomohli mi v ťažkých chvíľach počas zápasov. Je to iný pocit ako hrať v zahraničí. Škoda, že doma nemáme ešte viac takých turnajov,“ dodala Schmiedlová.

V Trnave privítali v minulosti také tenistky ako Halepová, Čepelová, Husárová, Meusburgerová, Bovinová, Knappová, Hradecká, Sevastovová, Brengleová, Martičová a Curenková. „Aj tento rok máme prisľúbenú účasť viacerých skvelých slovenských i zahraničných hráčok. Z prvej svetovej stovky rebríčka WTA ich bude až 12.

Diváci, pre ktorých je vstup zdarma, si môžu prísť pozrieť zápasy Jany Čepelovej,  ale i Češiek Kláry Koukalovej,  Terezy Smitkovej, Denisy Allertovej či Belgičaniek  Wickmayerovej a Flipkensovej. Príde aj sestra slávnejšej poľskej tenistky Agnieszky Radwanskej – Urszula,“ dodal Oto Majba.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 21 h

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24 h

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu