INZERCIA

Správa a údržba budov - FACILITY MANAGEMENT

Katedra technológie stavieb Stavebnej fakulty STU (SvF STU) organizuje akreditované ďalšie vzdelávanie Správa a údržba budov­ - Facility management v rámci Akreditácie MŠVŠ SR.

Tak ako rástlo povedomie o facility managemente, podmienené aj odbornými konferenciami FACILITY MANAGEMENT, ktoré každoročne organizuje Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia, zvyšovali sa aj požiadavky na pracovníkov – na úroveň ich odborných schopností v oblasti facility managementu. Podnetom na organizovanie ďalšieho vzdelávania bola požiadavka zabezpečenia rastu kvality služieb facility managementu, ktorého významnou súčasťou je správa a údržba budov.


Katedra technológie stavieb Stavebnej fakulty STU (SvF STU) organizuje akreditované ďalšie vzdelávanie Správa a údržba budov­ - Facility management v rámci Akreditácie MŠVŠ SR dvakrát ročne – v zimnom a v letnom semestri akademického roka. Štúdium je určené pre študentov a absolventov Stavebnej fakulty STU, ako i pre absolventov iných fakúlt STU a  pre odborníkov z praxe. Lektormi sú vysokoškolskí profesori, docenti, taktiež vysokokvalifikovaní odborníci z praxe.
Štúdium pozostáva z odborných sekcií:

1. Facility management(doc.Ing.V.Somorová, PhD.)
V úvodnej sekcii Facility management sa poslucháči zoznámia s históriou facility managementu, a formami jeho aplikácie (insourcing, outsourcing), systémom kvalitnej správy a údržby budov  (tvorbe Manuálu užívania budov) ako i s európskou normou Facility management.
 
2. Energetický manažment(prof.Ing.D.Petráš, PhD.),
Energetický manažment je venovaný energetickému auditu, certifikácii a monitoringu budov.
 
3. Údržba budov (Ing.E.Maczko),
Správe technických a technologických zariadení je venovaná sekcia Údržba budov.
 
4. Systém manažérstva kvality(prof.Ing.J.Gašparík),
Súčasťou kvalitnej práce facility manažérov je kvalita vykonávanej práce, ktorá je nosnou témou sekcie Systém manažérstva kvality.
 
5. BOZP(doc.Ing. Z.Hulínová, PhD.)
Dôležitosť bezpečnosti a ochrany zdravia pracujúcich - BOZP pri vykonávaní služieb FM je daná programom jeho manažmentu.
 
6. IT vo facility managemente(fy ALTSTANET), Uplatnenie informačných technológií je predmetom sekcie IT vo facility managemente.
 
7. BIM a Facility management(Ing. P.Balco, Ing. T.Funtík, PhD.)
Poslucháči sa zoznámia s výhodami, spojenými s možnosťou využívania BIM vo facility managemente – správe a údržbe budov.
 
8. Manažment ľudských zdrojov(Ing.G.Kalinová, PhD.)
Dôležitým momentom výkonu práce facility manažéra je komunikácia, riadenie situácií, jeho spôsobilosti. S problematikou osobnostného manažmentu sú poslucháči oboznámení v sekcii Manažment ľudských zdrojov.
 
9. Architektúra a facility management (doc.Ing.arch.B.Somora, PhD.)
Vplyv aplikácie facility managementu v prípravnej, projektovej a realizačnej fáze na budúcu prevádzku približuje sekcia Architektúra a facility management.
 
10. Facility management v praxi(Ing.arch.K.Hederling)
Poslucháči získajú prehľad o fungovaní facility managementu v praxi vo workshope, venovanom problémom ako poskytovateľa tak i klienta pri outsourcingu.
 
Každý účastník po absolvovaní štúdia získa kvalifikačné Osvedčenie o absolvovaní ďalšieho vzdelávania Správa a údržba budov – Facility management ako i Kvalifikačné osvedčenie o absolvovaní kurzu Systém manažérstva kvality.
 
Po šiestich úspešných rokoch je tu opäť ponuka – v zimnom semestri akademického roku 2015/2016 môžu záujemcovia absolvovať akreditované štúdium
Správa a údržba budov -  Facility management
 
 
Predbežný termín štúdia: október 2015 – december 2015
Termín prihlásenia: do 10.10.2015
Odborný garant: doc.Ing.Viera Somorová,  PhD.
Miesto konania: Stavebná fakulta STU Bratislava, Radlinského 1, Bratislava
Informácie:  viera.somorova@stuba.sk, 0904 639 121
 
doc. Ing. Viera Somorová, PhD.,
SvF STU v Bratislave
 
Odovzdávanie osvedčení
 správa a údržba budov - facility management

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie

Zážitok je dobrý, mal by to zažiť každý.

Tlačové správy

Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

Slovenskí farmári naplno využívajú skvelé vlastnosti našej pôdy. Vďaka tomu nájdeme na pultoch čerstvú domácu zeleninu a ovocie.

Tlačové správy

Kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch

Keš prestáva obchodníkom zarábať.

Tlačové správy

Autokamery Mio a navigace teď s 3letou záruční dobou

Tříletou garanci na autokamery a navigace Mio teď získají všichni, kteří si koupí jeden z produktů Mio do konce roku 2018